Zemin temizliği çalışmaları

Zemin Temizliği Neden Yapılır?

Zemin temizliği, evlerde, iş yerlerinde, fabrikalarda, hastanelerde ve diğer kurumlarda büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Zemin üzerinden her gün mekânın boyutuna göre yüzlerce insan gelir ve geçer. Ayakkabıların altında olan bakteri ve organizmalar, havadan zemine gelen bakteriler ve kirler insan sağlığını önemli ölçüde tehdit edebilir. Havada ve çevrede oluşan kirlerin büyük bir kısmı zeminde toplanır. Bu nedenle zemin temizliği mutlaka yapılmalıdır.

Doğru temizlik malzemeleri ve araçlar kullanılarak derinlemesine yapılmalıdır. Temizlik firmaları büyük iş yerlerini ve zeminlerini titiz çalışmalar ile gerçekleştirebilir. Firmamız uzun yıllardır detaylı zemin temizliği hizmeti verir. Temizlik makinelerimiz ve eğitimli personelimiz ile sonucundan memnun kalacağınız hizmetler veriyoruz.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin temizliği yapmadan önce ilk olarak zeminin maddesinin özelliği belirlenmelidir. Kullanılan temizlik ürünleri çok az miktarlarda da olsa kimyasal ürünler içerebilir. Bu nedenle doğru ürün seçimi yapabilmek adına zemin özellikleri bilinmelidir. Zemin tespiti yapıldıktan sonra ilk olarak zeminde bulunan kaba kirler süpürgeli araç yardımı ile temizlenir.

Antibakteriyel özelliği bulunan yüzey temizleyici ile köşeler dâhil edilerek zemin yüzeyinde gözle görülmeyen mikroorganizmalar ve bakteriler öldürülür. Köpürme özelliği yüksek olan ürün tercih edilir. Durulama işlemi uygulandıktan sonra zeminin yapısına göre parlatma işlemi ile zemin temizliği tamamlanır.

Parke Zemin Temizliği

İş yerleri, evler ve ofisler genel olarak parke zemin kaplama ürünlerine sahiptir. Firmamız parke yapısının görseline zarar vermeden uygun temizlik yöntemleri kullanarak işlemi gerçekleştirir. Temizliği bitirdikten sonra mutlaka havalandırma ve kurutma aşamalarını tamamlıyoruz. Bu aşamalar bitirildikten sonra kullanımınıza sunuyoruz. Görünen kirlerin yanında görünmeyen kirlerin derinlemesine temizlenmesi ilk amacımız olduğu için firmamız sizlere temizliğin yanında sağlık hizmeti de sunmaktadır.

Mermer Zemin Temizliği

Mermer zeminler sağladığı estetik görüntü sayesinde son yıllarda çok sık tercih ediliyor. Kullanıma bağlı olarak zamanla matlaşan ve kirlenen bu zeminlerin mutlaka profesyonel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi sonrasında mutlaka cilalama işleminin de gerçekleştirilmesi  gerekir. Firmamız uygun makineler yardımı ile zemini temizler ve parlatır. Cilalama ile birlikte zeminin kullanım ömrü artar ve kirlenme süresi uzar.

Zemin Temizliği Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin temizliği yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara etkili bir temizlik hizmeti almak ve maddi kayıp yaşamamak için uyulması gerekir. Kriterleri sıralayacak olursak;

  • Müşteri memnuniyeti prensibi ile hizmet veren güvenilir firma seçmeniz çok önemlidir.
  • Zemin temizliği belirli periyotlar ile gerçekleştirilmelidir. Düzenli olarak yapılmadığında hem zemin zarar görür hem de hastalıklar ortaya çıkabilir.
  • Kir oranının yüksek olduğu alanlar özel bir işlem ile temizlenmelidir.
  • Fayans ve seramik gibi zeminlerin iç yapısı korunmalı ve derzlerin zarar görmesi engellenmelidir.
  • Temizlik için kullanılan ürünler mutlaka kaliteli ve insan sağlığını tehdit etmeyen ürünler olmalıdır. Antibakteriyel içerikli ürünler kullanılmalıdır.

Sıraladığımız bu kriterlere dikkat ederseniz sonucundan memnun kalacağınız bir hizmet alabilirsiniz.

Temizlik Firması Özellikleri

Zemin temizliği hizmeti veren firmalar bazı özellikleri taşımalıdır. Bu özellikleri sayesinde sektörde her zaman tercih edilirler. Firmanın bünyesinde bulunan tüm temizleme araçları yeni olmalıdır. Araçların fırçaları zeminleri çizmeyecek ve zarar vermeyecek yumuşaklıkta ayarlanmalıdır. Temizlik araçlarını kullanmak, zemine özel ürün seçmek ve temizlik için gereken zamanı ayarlayabilmek tecrübe gerektirir. Bu nedenle firmanın bütün personelleri eğitimli ve tecrübeli olmalıdır. Firmamız yıllardır verdiği hizmetler karşılığında olumlu sonuçlar elde ediyor. Sizlerde profesyonel ve güvenilir adreslerden hizet alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Zemin Temizleme Fiyatları

Zemin temizleme fiyatları belirlenirken, alanın metre karesi, kullanılacak olan deterjan miktarları, temizlik araçlarının ve personellerinin sayısı, işlemin tamamlanması için gerekli olan süre ve firmanın kendi fiyat politikası etkilidir. Firma olarak fiyatlarımızı belirlerken zemin yapısını dikkate alıyoruz. Bazı zeminlerin parlatma ve cilalama işlemleri  gerekebiliyor. Bu nedenle cilalama işlemini ekstra olarak fiyatlandırıyoruz.

Ofis, banka, mağaza, otel, hastane ve okul gibi birçok kurumun temizliğinde profesyonel hizmetler sunuyoruz. Firmamız tarafından uygulanan işlemin sonuçları uzun süre etkisini gösterir. Bu sayede avantajlı bir hizmet almış olursunuz. Sizlerde ayrıcalıklı ve kazançlı zemin temizliği için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.