Zemin temizliği çalışmaları

Zemin Temizliği Neden Yapılır?

Zemin temizliği, evlerde, iş yerlerinde, fabrikalarda, hastanelerde ve diğer kurumlarda büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Zemin üzerinden her gün mekânın boyutuna göre yüzlerce insan gelir ve geçer. Ayakkabıların altında olan bakteri ve organizmalar, havadan zemine gelen bakteriler ve kirler insan sağlığını önemli ölçüde tehdit edebilir. Havada ve çevrede oluşan kirlerin büyük bir kısmı zeminde toplanır. Bu nedenle zemin temizliği mutlaka yapılmalıdır.

Doğru temizlik malzemeleri ve araçlar kullanılarak derinlemesine yapılmalıdır. Temizlik firmaları büyük iş yerlerini ve zeminlerini titiz çalışmalar ile gerçekleştirebilir. Firmamız uzun yıllardır detaylı zemin temizliği hizmeti verir. Temizlik makinelerimiz ve eğitimli personelimiz ile sonucundan memnun kalacağınız hizmetler veriyoruz.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin temizliği yapmadan önce ilk olarak zeminin maddesinin özelliği belirlenmelidir. Kullanılan temizlik ürünleri çok az miktarlarda da olsa kimyasal ürünler içerebilir. Bu nedenle doğru ürün seçimi yapabilmek adına zemin özellikleri bilinmelidir. Zemin tespiti yapıldıktan sonra ilk olarak zeminde bulunan kaba kirler süpürgeli araç yardımı ile temizlenir.

Antibakteriyel özelliği bulunan yüzey temizleyici ile köşeler dâhil edilerek zemin yüzeyinde gözle görülmeyen mikroorganizmalar ve bakteriler öldürülür. Köpürme özelliği yüksek olan ürün tercih edilir. Durulama işlemi uygulandıktan sonra zeminin yapısına göre parlatma işlemi ile zemin temizliği tamamlanır.

Parke Zemin Temizliği

İş yerleri, evler ve ofisler genel olarak parke zemin kaplama ürünlerine sahiptir. Firmamız parke yapısının görseline zarar vermeden uygun temizlik yöntemleri kullanarak işlemi gerçekleştirir. Temizliği bitirdikten sonra mutlaka havalandırma ve kurutma aşamalarını tamamlıyoruz. Bu aşamalar bitirildikten sonra kullanımınıza sunuyoruz. Görünen kirlerin yanında görünmeyen kirlerin derinlemesine temizlenmesi ilk amacımız olduğu için firmamız sizlere temizliğin yanında sağlık hizmeti de sunmaktadır.

Mermer Zemin Temizliği

Mermer zeminler sağladığı estetik görüntü sayesinde son yıllarda çok sık tercih ediliyor. Kullanıma bağlı olarak zamanla matlaşan ve kirlenen bu zeminlerin mutlaka profesyonel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi sonrasında mutlaka cilalama işleminin de gerçekleştirilmesi  gerekir. Firmamız uygun makineler yardımı ile zemini temizler ve parlatır. Cilalama ile birlikte zeminin kullanım ömrü artar ve kirlenme süresi uzar.

Zemin Temizliği Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin temizliği yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara etkili bir temizlik hizmeti almak ve maddi kayıp yaşamamak için uyulması gerekir. Kriterleri sıralayacak olursak;

  • Müşteri memnuniyeti prensibi ile hizmet veren güvenilir firma seçmeniz çok önemlidir.
  • Zemin temizliği belirli periyotlar ile gerçekleştirilmelidir. Düzenli olarak yapılmadığında hem zemin zarar görür hem de hastalıklar ortaya çıkabilir.
  • Kir oranının yüksek olduğu alanlar özel bir işlem ile temizlenmelidir.
  • Fayans ve seramik gibi zeminlerin iç yapısı korunmalı ve derzlerin zarar görmesi engellenmelidir.
  • Temizlik için kullanılan ürünler mutlaka kaliteli ve insan sağlığını tehdit etmeyen ürünler olmalıdır. Antibakteriyel içerikli ürünler kullanılmalıdır.

Sıraladığımız bu kriterlere dikkat ederseniz sonucundan memnun kalacağınız bir hizmet alabilirsiniz.

Temizlik Firması Özellikleri

Zemin temizliği hizmeti veren firmalar bazı özellikleri taşımalıdır. Bu özellikleri sayesinde sektörde her zaman tercih edilirler. Firmanın bünyesinde bulunan tüm temizleme araçları yeni olmalıdır. Araçların fırçaları zeminleri çizmeyecek ve zarar vermeyecek yumuşaklıkta ayarlanmalıdır. Temizlik araçlarını kullanmak, zemine özel ürün seçmek ve temizlik için gereken zamanı ayarlayabilmek tecrübe gerektirir. Bu nedenle firmanın bütün personelleri eğitimli ve tecrübeli olmalıdır. Firmamız yıllardır verdiği hizmetler karşılığında olumlu sonuçlar elde ediyor. Sizlerde profesyonel ve güvenilir adreslerden hizet alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Zemin Temizleme Fiyatları

Zemin temizleme fiyatları belirlenirken, alanın metre karesi, kullanılacak olan deterjan miktarları, temizlik araçlarının ve personellerinin sayısı, işlemin tamamlanması için gerekli olan süre ve firmanın kendi fiyat politikası etkilidir. Firma olarak fiyatlarımızı belirlerken zemin yapısını dikkate alıyoruz. Bazı zeminlerin parlatma ve cilalama işlemleri  gerekebiliyor. Bu nedenle cilalama işlemini ekstra olarak fiyatlandırıyoruz.

Ofis, banka, mağaza, otel, hastane ve okul gibi birçok kurumun temizliğinde profesyonel hizmetler sunuyoruz. Firmamız tarafından uygulanan işlemin sonuçları uzun süre etkisini gösterir. Bu sayede avantajlı bir hizmet almış olursunuz. Sizlerde ayrıcalıklı ve kazançlı zemin temizliği için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Zemin temizleme çalışması

Zemin Temizliği

Yaşam alanlarında zeminin temiz olması tüm alanların temiz olması anlamına gelir. Zemin temizliği sırasında temizlenecek bölgenin yapısı ne tür temizlik malzemeleri kullanılması konusunda bilgi verir. Bu nedenle zeminin yüzeyinde etki gücü yüksek temizlik ürünlerini kullanmak gerekir. Geniş yüzeye sahip temizlik alanlarında veya yeni yapılan binaların zemin temizliği konusunda profesyonel yardım almak daha avantajlı olacaktır.

Çünkü bu konuda uzmanlaşan temizlik firmaları yaşam alanlarınızı sizler için temizleyerek sağlıklı ve güvenli ortamlar bırakır. Kullandıkları ürünler tüm kir ve bakterileri yok eder. Böylece zemin yüzeyleri pürüzsüz bir temizliğe kavuşur. Zemin temizliği konusunda firmamız yılların vermiş olduğu deneyim ve uzmanlıkla hareket ederek tüm alanlarda başarılı bir şekilde hijyen sağlar.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin temizliğine başlamadan önce yüzeye uygun temizlik ürünleri seçmek gerekir. Zeminde yer alan kaba toz ve çöpler öncelikle bir süpürge yardımı ile alınır. Ardından yüzeye göre uygun mop ve silecekler yardımıyla temizlik yapılır.

Zemin temizliği ev ve işyerlerinde temizlenecek ilk yerdir. Zeminin temiz olması tüm alanların temiz olması anlamına gelir. Bu nedenle zemin temizliğinin detaylı bir şekilde belirli aralıklarla yapılması gerekir. Zemin alanlar içerisine merdiven ve diğer kullanım alanları girer.

Zemin temizliğinde şirketlerden alınan yardımın en önemli avantajlarından biri de şirketlerin kullandığı temizleme makineleri sayesinde etkili bir temizlik yapılır.

Zemin Temizleme Makinesi Kullanımı

zemin temizleme makinesi - Zemin Temizliği
Zemin temizleme makinesi

Şirketlerin zemin temizliğinde en çok kullandıkları cihazlardan birisi de makinelerdir. Endüstriyel temizlik ürünleri içerisinde yer alan elektrikli süpürge ve yıkama makineleri zemin temizliğinde vakum sistemleri sayesinde etkili bir işlem gerçekleştiriyor.

Bu makinelerin kullanımında şirketlerde çalışan personeller sorumludur. Bu nedenle en verimli şekilde değerlendirirler. Zemin temizleme makinaları fonksiyonel bir şekilde üretildikleri için ön kısmında suyu yüzeye iletecek su ve fırçalar bulunur.

Bu fırçalar kirlerin sökülmesinde aktif rol oynar. Makinenin arka kısmında ise yüksek verim gücüne sahip vakumlar bulunur.Bu vakumlar sayesinde tüm alan ve yüzeyler etkili bir şekilde kullanılır.

Zemin Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Zemin temizliği yapılırken kullanacak olan ürünlerin kalitesi oldukça önemlidir. Suya dayanıklı cilalı ve cilasız her türlü döşemenin temizliği için uygun ürünleri kullanmak gerekir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan zeminlerin yapısı ve kullanılan malzemelerin farklılık göstermesi kullanılacak ürünlerin de farklılık göstermesine neden olur.

Bu konuda uzman ve deneyimli firmalar hangi zemin yüzeyde ne tür temizlik ürünlerini kullanacaklarını çok iyi bilirler. Zeminin yüzeyine zarar vermemek için daha çok koruyucu özelliğe sahip doğa dostu ürünleri kullanmak gerekir.

Zemin Temizleme Fiyatları

Zemin temizleme fiyatları konusunda firmamızı arayarak merak ettiğiniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Firmamız zemin temizliği fiyatlarını belirlerken temizlenecek olan alanın yüz ölçümü göz önünde bulundurur. Ayrıca zemin üzerinde kullanılan malzemenin yapısı da kullanılacak olan temizlik ürünlerinin kalitesini ve özelliğini de değiştirir. Bu nedenle işlemin ve ürünlerin kalitesinin artması beraberinde fiyatların yükselmesini etkiler.

Zemin Temizleme Kimyasalları

Zemin temizliğinde etkili bir sonuç elde etmek amacıyla bazı kimyasal ürünler tercih edilir. Özellikle fabrika gibi iş yerlerinde yüzde indirim yağlı ve kirli olması bu kimyasalları kullanmayı daha da zorunlu hale getirir. Kullanılan kimyasallar içerisinde çamaşır suyu, dezenfektan ürünler, yüzey parlatma ürünleri, yağ çözücü gibi kimyasallar kullanılır.

Kullanılan bu kimyasallar kimi zaman temizlik makinesi içerisindeki suyu atılırken kimi zaman ise yüzey üzerine dökülerek üzerinden paspas ve bol su ile geçilir. Çalışan personellerin kullanacakları kimyasallar ile birebir temas etmemeleri gerekir. Bu ürünler oldukça etkili bir temizlik sağlar. Ayrıca temizliğin ardından tüm zemin bol su ile yıkanmalıdır.

Zemin Temizliğinde Firma Seçimi

Zemin ve yüzey temizleme işlemlerinde profesyonel firmalardan her zaman yardım almak insanlara büyük bir avantaj sağlar. Bu nedenle firmamız zemin temizleme hizmetleri konusunda önemli işleri yerine getirerek müşteri memnuniyetini önemser.

Kullandığı en iyi malzemeler yardımıyla zeminin yapısına uygun temizlik işlemini gerçekleştirir. Ev ve işyerlerinin zemin temizleme ihtiyacı için firmamızı arayarak gerekli tüm yardımları alabilirsiniz. Çünkü firmamız kullandığı teknolojik özelliklere sahip makinalar ve araçlar yardımı ile derinlemesine temizlik yaparak yaşam alanlarına sizler için daha sağlıklı hale getiriyor.