Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği kaplamaya özgü temizleme yöntemleri ile, fren tozu, petrol bazlı kirleticiler, genel kir, kireç skalası, köpürme, mikroorganizmalar ve boya dahil olmak üzere çok çeşitli kirleticileri güvenle giderir.

Bina Cam Temizliği yaptırmak istememizin başlıca sebepleri bunlarla sınırlı değildir. Firmamızın veya kuruluşumuzun dış cephe panjur temizliği gibi sorunları dış görünüşünü ve firmanızın gösterişine gölge düşürebilir.

Cephe Temizliğinde Uzmanlık

Dış temizlik, kötü eğitimli personellerin yanlış temizleme yöntemini kullanmasının yol açabileceği potansiyel kazaları önlemek için deneyimli cephe temizleme şirketlerine bırakılan en iyi zorluktur. Cephe temizliği ve bakımında sıkça karşılaşılan yükseklik ve erişim sorunları, aynı zamanda yüksekte çalışma konusunda deneyimli uzman şirketleri kullanmanın akıllıca olduğu anlamına gelir; güvenli bir şekilde ve yüksek bir standarda ulaşmak için uygun ekipman ve erişim platformlarıyla hizmet almak gerekir

Dış cam temizliği, cam cephe temizliği gibi yüksek iş güvenliği ve tedbirleri gerektiren işler tamamen uzman personeller tarafından yapılması gereken iş kollarından biridir. Uzman bakım ekiplerimiz gerekli dış cephe cam temizlik niteliklerine sahiptir ve sepetli platform, makaslı kaldırıcılar ve iskele kuleleri üzerinde yüksek seviyelerde çalışmak üzere eğitilmiştir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Cam temizleme firmaları öncelikle bir kurum veya kuruluşa bağlı olmalıdırlar, bir denetlemeye tabii  tutulmalı ve düzenli olarak çalışanları ve ekipmanları periyodik bakımdan geçirilmelidir. Dış cephe temizliği gerekli bütün analizlerin öncesinde yapılmasıyla beraber planlı bir şekilde yürütülmesi gereken iştir.

Doğru cam bina temizliği yapan firmaların dış kaplama malzemelerini iyi analiz edip ona göre temizlik malzemelerini ve işi yapacak ekibi belirlemesi gerekmektedir. Gerekli ön çalışmaların tamamı bittikten sonra ekibi oluşturan dış cephe temizlik şirketleri çalışacak olan personellerin makine parkuruna göre gerekli eğitim çalışmalarını yaptırmış olmalı ve nitelikli personel olduğundan emin olmalıdır.

Bina dış cephe temizliği dış cephenin yapı malzemesine göre kimyasallar ile temizlenmelidir. Aksi taktirde temizlik işlemi hizmet alan kişi ve/veya kurum tarafından beğenilmeyecektir. İstenilen temizlik hizmeti öncesinde yapılan demo çalışması ile baştan teyit ettirilmeli hem hizmet veren hem de hizmeti alan taraflarca gözlenmelidir, iş anlaşmasında verilecek hizmetin detayları bu şekilde oluşturulmalıdır. Yapılan bu çalışmalar neticesinde dış cephe temizlik firmaları anlaşmaya uyarak karşı tarafı memnun etmelidir.

IMG 3927 768x1024 - Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

 

Neden? Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi

 

Dış cephe cam temizlik şirketi İstanbul bölgesinde ticari ve konut binalarına hizmet veren profesyonel bir dış bina temizlik firmasıdır. Özellikle, çok katlı binaların dış cephe, çatı, tente, kanopi ve mimari elemanlarının temizliğinde uzmanlaştık.

Yüksek kaliteli sonuçlar elde etmek ve malzemeleri korumak için Dış cephe cam temizlik şirketi ekibi basınçlı yıkama, yumuşak temizleme ve kimyasal temizlik gibi çeşitli temizleme yöntemlerini kullanır. Çeşitli erişim teknikleri ve ekipmanlarında ki benzersiz uzmanlığımız, bir binadaki herhangi bir noktaya güvenli ve verimli bir şekilde erişmemizi sağlar.

Aslında, rutin dış temizlik sadece bina görünümü için değil, aynı zamanda dış yüzeylerin lekelenme, küflenme ve bozulmadan korunması için de önemlidir. Yaygın olarak kullanılan dış bina yüzeylerinin (sıva, tuğla, çimento, doğal taş) çoğu, kir ve hava kirleticilerinin malzemeye nüfuz etmesini sağlayan gözenekli bir yapıya sahiptir. Fazla mesai, bu kirletici maddeler kalıcı lekelenmeye neden olabilir ve buhar geçirgenliğini önemli ölçüde kısıtlayabilir.

Sonuç olarak, sıkışmış nem ve kirletici maddeler, alt tabakanın çatlamasına, yaşlanmasına, renk bozulmasına, lekelenmeye ve küf ve mantar büyümesine neden olur. Böylece, binayı yollar, otoyollar, endüstriyel tesisler, tozlu alanlar gibi yüksek hava kirliliği olan alanlardan daha uzakta yapmak veya daha yakın hale getirip, daha sık temizlemeniz gerekecektir.

Gerçekten de, bazı doğal faktörler dış yüzeyleri de olumsuz yönde etkileyebilir. Örneğin, Denizin yakınlarındaki tuzlu sis havası veya yüksek polenli alanlar korozyon ve çiçeklenmeden küf ve mantar büyümesine kadar çeşitli sorunlara neden olabilir.

Dış cephe temizlik şirketidış bina temizlik projelerinde en iyi sonuçları elde etmek için Güvenlik-Kalite-Verimliliğe odaklanmaktadır.

IMG 5176 768x1024 - Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliğini Biz Nasıl Yapıyoruz?

Kalite standartlarına ve her zaman müşteri memnuniyetine önem vererek yapmış olduğumuz temizlik hizmeti uygun fiyat politikasıyla destekleyerek her geçen gün firmamızı büyütmeye ve iş veren olarak ülkemizin işçi istihdamına destek olmamıza sebep olmaktadır. Dış cephe cam temizleme hizmetini nasıl yaptığımıza buyurun göz gezdirin ve kriterleri kendiniz değerlendirin…

Basınçlı Yıkama

Dış cephe yıkama 1.500-4.000 PSI yüksek basınç altında püskürtülen su ile dış temizlik Sıva, beton, boyalı metalden çeşitli yüzeylerden toz, kir ve kiri temizlemenin çok etkili bir yolu. Bazı durumlarda basınçlı (güç) yıkama, bir temizlik ürünü uygulamasıyla birlikte kullanılabilir. Vinil, kanvas, siding gibi basınçtan zarar görebilecek malzemelerden yapılmış, suyu hızlı bir şekilde emebilen yüzeyler (kalker, traverten, bazı tuğla duvarcılık gibi) için bu yöntem önerilmez. Elektrikli yıkama, cam, alüminyum veya paslanmaz çelik paneller gibi pürüzsüz malzemeler için etkili olmayabilir, bu da damlalar elle silindiği / kurutulmadığı / silinmediği takdirde sert su lekelenmesine neden olur.

IMG 1909 1024x768 - Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

 

Yumuşak Temizleme

 

Cam temizlik şirketi yumuşak temizleme, yumuşak kıllı fırçalarla ovma ve ardışık hafif durulama ile temizlik ürünüyle de hizmet verir. Özellikle, boyalı dış cephe kaplaması, gözenekli doğal taş (kireçtaşı, traverten, tuğla duvarcılık), paslanmaz çelik ve alüminyum paneller, mimari cam, vinil veya tuval gibi hassas yapı elemanları ve yüzeyler için yumuşak temizleme önerilir. Su kullanımını en aza indirmek için harika bir alternatif olabilir. Durulama genellikle deiyonize su ile yapılır veya sert su lekelerini önlemek için yüzeyin kurutulması / çekilmesi ile yapılır.

Parlatma ve Lekeleri Giderme

Plaza cam temizliği firması olan Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi, düzenli temizliğin başarılı olmadığı lekeli bina dış cephesine uygulanan derin temizlik yönteminde benzersiz bir uzmanlığa sahiptir. Tipik olarak, bu tür lekeler, pürüzsüz bir yüzeye sahip olması durumunda durulama veya parlatma ile agresif kimyasal uygulama gerektirir. Bir binanın dış yüzeyindeki lekelere oksidasyon (sert su veya kalsiyum birikintileri), çiçeklenme, pas ve korozyon, küf, yağ ve derinden nüfuz eden diğer kirleticiler neden olabilir. Genellikle, dış kısımda bir leke ne kadar uzun kalırsa, o zaman çıkarmak daha zordur. Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi, mermer, granit veya alüminyum üzerinde oksidasyon, paslanmaz çelikte pas, tuğla ve doğal taş üzerinde çiçeklenme gibi bina dış cephesinde çeşitli boyama türlerini tedavi etmek için tescilli işlemler geliştirmiştir.

Cephe Elemanları, Çatı ve Tente Temizliği

Dış cephe cam ile oluşmamaktadır; Çatı, tenteler, kanopiler, dekoratif kornişler gibi bazı yapı elemanları erişim, temizlik işlemi ve ürün seçimi ile özel işlem gerektirir. Dış Cephe Cam Temizlik Şirketinin özel erişim ve düşmeye karşı koruma tekniklerindeki uzmanlığı, her türlü çatıyı, tenteyi ve mimari yapı elemanını verimli bir şekilde temizlememizi ve korumamızı sağlar. Hasarı önlemek için vinil, membranlar, tuval, boyalı metal, alçı, alüminyum ve metal paneller, pleksiglastan yapılmış çatılar ve tenteler için yumuşak temizlik kullanıyoruz. Bazı pişmiş toprak ve kiremitli çatılar basınçlı yıkama ile güvenle temizlenebilir.

 

Dış Cephe Temizliğinde Ekibimiz

 

Dış cephe cam silme işi yapan bütün firmaların kendilerince düzenledikleri ve organize ettikleri ekip ve ekipmanlar mevcuttur. Bunlar genellikle maliyetle doğru orantılı bir şekilde değişiklik gösterir.  Cam temizliği yapan firmalar her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kalite ve memnuniyet açısından sayılıdır. İşini layığı ile yapan firmaların mutlaka aşağıda belirttiğimiz nitelikte ekip ve ekipmanı olmalıdır. Bizim ekip ve ekipmanımız tamdır ve eksiksizdir. Aşağıda belirttiğimiz her şeye sahibiz!

Sepetli Platformlar(vinçler)

Dış cephe cam temizlik şirketleri genellikle bu ekipmanı kullanarak Dış cephe temizliği yaparlar çünkü; Maliyet açısından uygun olduğu gibi dış cephe temizliğinde kolay çözümdür.

Sepetli platformlar 15 metre ile 70 metre arasında değişir buda her kat aralığındaki yüksek genelde 3 metre olduğu için 5 kat ile 24 kata kadar ulaşmanızı sağlar.

Sepetli platformda çalışacak personellerin yüksekte çalışma eğitimlerini alması gerekmektir. İş güvenliği kurallarına uygun çalışma ortamı hazırlanmadığı durumda ciddi iş kazalarına ve yaralanmalarına yol açılabilir.

WhatsApp Image 2019 12 30 at 14.18.38 - Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizlik Makinası

Dış cephe temizliği makinesi vinç ve dağcı ekiplerinin yapamadığı veya peyzajların yoğun şekilde kullanıldığı projelerde deneyimli personellerce kullanılan ekipmandır. Suyu arıtarak saf su haline getiren bir makine uzun açılabilir hafif saplar ile dış cephede oluşan kir katranını saf suyun özelliği olan leke bırakmayacak şekilde temizler.

IMG 5854 1024x768 - Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Yıkama Makinesi

 

Endüstriyel Dağcı Ekibi

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi İstanbul’da özel bir halat erişim hizmetleri sağlayıcısıdır. Genel olarak, İple Erişim, teknisyenlerin üst çapaları ve iki hatlı sistemi kullanarak yüksek veya ulaşılması zor alanlarda güvenli bir şekilde ulaşmasını ve çalışmasını sağlayan bir erişim yöntemidir. Özellikle, iskele, salınım aşaması, hava platformu veya merdivenler gibi geleneksel araçların uygulanmasının mümkün olmadığı, pratik olduğu veya çalışanlar, kamu ve mülk için daha büyük tehlike yaratabildiği durumlarda geçerlidir.

Operasyonlarımızda güvenlik önceliğini sağlamak için, tüm iple erişim teknisyenlerimiz SPRAT ve IRATA standartlarına göre sertifikalandırılmakta ve eğitilmektedir. Tüm düşmeye karşı koruma, düşmeyi durdurma ve konumlandırma ekipmanı, Yetkili Kişi tarafından rutin olarak denetlenir ve korunur. Son olarak, her projeden önce detaylı güvenlik planlaması ve İş Güvenliği Analizi uygulanmaktadır.

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi, dış ve yüksek iç bina bakımı, endüstriyel bakım, eğlence ve diğer ticaret yardımları için ip erişim uzmanlığı uyguluyoruz. Dağcı cam temizlik işini yaparken içiniz bizimle her zaman rahat eder.

WhatsApp Image 2019 12 30 at 14.18.382 - Dış Cephe Temizliği
Dağcı ekibi ile Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

 

 

Ekipman İnşaat Sonrası m2 Fiyatı Genel (inşaat sonrası temizliği yapılmış m2 Fiyatı
Sepetli Platformlar İle 4.5,00 TL 3,00 TL
Endüstriyel Dağcı Ekibi İle 7,00 TL 6,00 TL
Dış Cephe Temizlik Makinesi İle 3,00 TL 2.5,00 TL

 

*Yukarıda belirtilmiş olan dış cephe cam temizliği m2 fiyatları ortalama olarak hesaplanmıştır, temizlik hizmeti almak istediğiniz binanın büyüklüğüne ve yüksekliğine göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.