Dış cephe temizliğinde İstanbul'da öncü lider marka .

İstanbul Dış Cephe Cam Temizliği Firmaları

Evde, işte bulunduğunuz her kapalı alanda bulunan camların ortama hoşluk kattığı aşikar. Camlar bulunduğumuz binaların olmazsa olmazlardan biri. Daha çok cama sahip olması binamıza daha estetik ve daha ferah bir hava kattığına hepimiz hemfikiriz. Camların verdiği hava ne kadar güzelse camların temizliği de bir o kadar zordur. Özellikle yağmur, yapılan inşaatlar, çevre kirliliğinin sebep olduğu tozlar cam temizleme işini daha da zorlaştırıyor. İstanbul’da yaşıyorsanız çevre kirliliğinin camlarımızın kirlenmesinde ne kadar etkili olduğunu iyi biliyorsunuzdur. Cam Temizliği bir süre sonra işin içinden çıkılmaz bir hal almaya başlayınca bu işin uzmanlarını aramaya koyuluyoruz.

Dış Cephe Temizliği Nedir?

Cam temizleme işi binaların yüksekliğinden dolayı ve temizlenmesi zor olduğu için bu alanda uzman personellere ihtiyaç duyulmaya başlanıyor. Cam ve dış cephe temizleme firmaları bu alanda birçok müşterisine hizmet veriyor. Tehlikeli bir iş olduğu için dış cephe temizliği mutlaka iş güvenliği uzmanlarının onayları ve incelemesiyle gerçekleştirilmektedir. Camlarınızın yapısına göre ve oluşturduğu kirliliğin sebebine bakılarak camlarınızın zemin temizliği gerekli temizlik malzemeleri ve ekipmanlarla yapılmaktadır. Dış cephe cam temizliği doğru ekipman, temizlik malzemesi ve profesyonel personellerle yapılmazsa bir süre sonra camlarınızın yapısında bozulmaya sebep olabilir. Dış cephe ve camlarınızın ömrünün uzun olması için profesyonel firmalarla çalışmanız gereklidir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır? 

dis cephe cam temizligi vinc 360° - İstanbul Dış Cephe Cam Temizliği Firmaları

Dış Cephenizi temizletirken öncelikle firmanın profesyonelliğini araştırmanız gerekli çünkü yapılan herhangi yanlış bir işlem camınızı ömrünü azaltabilir. Dış cephe temizliği riskli bir iş olduğu için mutlaka iş güvenliği uzmanının kontrollerinde yapılır. Profesyonel ekip ve iş güvenliği uzmanı önce işlemin yapılacağı bölge ile ilgili incelemelerde bulunurlar. Getirilecek olan vinçler trafiği etkilemeden kullanılabilir mi ve hangi ekipmanlarla dış cephe cam temizliği yapılacağına karar verilir. Kirlenen camın hangi sebepten dolayı kirlendiğinin tespiti yapılır. Daha önce hiç temizlenmiş mi, inşaattan sonra yapılacak olan bir temizlik mi yoksa çevre faktöründen kaynaklımı diyerek incelenilir ve ona göre bir işlem uygulanmaya başlanır.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Araç Ve Gereçler

Temizleme işleminde kullanacak araç ve Gereçler binanın yapısına göre değişiklik göstermektedir. Binanın yüksekliği, camların genişliği, doğal yollarla mı yoksa insan faktörlü mü olduğunun tespiti yapılır. Temizlik durumuna bakılır ilk defamı temizlik yapılacak, en son ne zaman temizlik yapıldığı incelenir. Kirin sebebi oksit mi ya da yoğun tozdan mı kaynaklandığı tespit edilir. Gerekli tespitlerin ardından kullanılacak araç ve gereçlere karar verilir. Kullanılan araçlar ise şöyledir; sepetli vinç (platformlu), Endüstriyel dağcı ekibi, dış cephe temizlik makinesi, makaslı platform, eklemli platform ve örümcek platformdur. Bu ekipmanlar her firmada bulunmamaktadır. Bu ekipmanlara sahip olan firmalarla çalışmanız işin kalitesini arttırmaktadır.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları 

Fiyatlar İstanbul’daki konumunuza ve binanın yapısına göre değişiklik gösteriyor. İş yeriniz ya da eviniz yüksek katlarda ise kullanılan ekipmanlardan dolayı fiyatı artış göstermektedir. Ayrıca fiyatlar yüksekliğine bakıp değiştiği gibi genişliğine göre de değişkenlik gösteriyor. Bunun yanı sıra fiyatları etkileyen diğer bir unsurda kirliliğin sebebi. Yeni bir inşaattan çıkmış camlar üzerinde bulunan yapışkanlar, kireçler ve alçı beton kalıntıları birçok işlem gerektirdiği için fiyatları etkilemektedir. Yapılan işin masrafı, kullanılan malzeme ve ekipmanların farklılığı diğer fiyatı arttıran etkenlerden biridir. Özellikle İstanbul dış cephe cam temizliği için  en çok talebin olduğu ve rekabetin yaşandığı ilimizdir. Camlarınızın uzun ömürlü olması için iyi bir firmayla çalışmanız gerekmekte aksi takdirde camlarınızın yüzeyinde hasara sebep olacaktır.

Dış Cephe Temizliği Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

profesyonel temizlik sirketi - İstanbul Dış Cephe Cam Temizliği Firmaları

Camların maliyeti pahalı ve kırılan bir yapıya sahip olduğu için en çok dikkat etmemiz gereken maddelerden bir tanesidir. Camlarınız temizliği de büyük bir dikkatle ve titizlikle yapılması gerekmekte. İstanbulluların firma seçerken en dikkat etmesi gereken unsurlardan biri firmanın gerekli ekipmana sahip olmasıdır. Firma profesyonel bir ekiple çalışıyor mu, tecrübesi var mı bunlar en dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. İşte firmamız sizlere uzman kadrosuyla İstanbul dış cephe temizliği ile hizmetlerini gerçekleştiriyor. Alanında uzmanlaşmış olan firmamız memnuniyetten dolayı İstanbulluların en çok tercih edilen firması olmuştur. Uygun fiyatlarla ve en iyi ekipmanlarla İstanbulluları memnun etmeye devam eden firmamıza gönül rahatlığıyla camlarınızı emanet edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir