Bina dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliği Yaptırmanın Binaya Zararı Var Mı?

Binaların dış yüzeyleri günümüzde birçok farklı malzeme ile kaplama yapılabiliyor. Son derece güzel dış cepheye sahip olan bu binaların belirli periyotlarla temizlenmesi de gerekiyor. Ancak temizleme konusunda işin içine her zaman profesyonel firmalar giriyor. Dış cephe cam temizliği hizmetinde profesyonel firmalar her zaman deneyimli çalışanlarla bu hizmeti vermek durumundadırlar. Bina için gerekli olan bu temizlik hizmeti binaya zarar vermediği gibi binanın ömrünün uzamasında da son derece etkilidir. Standartları yüksek bir temizlik hizmeti almak isterseniz bu firmalar ile iletişime geçilebilir. Ancak dış cephe temizliği konusunda hizmet alınacak firmaların çok uzun bir araştırma sonrasında seçilmesi gereklidir.

Dış Cephe Temizliğinin Binaya Etkileri

Dış cephe temizlik işlemlerinde en iyi firmalardan hizmet almak birçok bakımdan önemlidir. Bu firmaların temizlik personelleri dış cephe konusunda yeterli donanıma sahip olmak zorundadır. Gerek ekipman gerekse tecrübe dış cephelerin temizlenmesinde hayatı bir önem taşımaktadır. Personellerin eğitim almadan yüksekte çalışmaya başlaması hem kendisi hem de çevrede bulunanlar açısından önemli bir risk ortaya çıkarmaktadır. Dış cephe temizlik hizmetleri alacak kişilerin üzerinde özenle durması gereken konular arasında bu firmaların kullandığı yöntemler de yer alıyor. Temizlik görevlileri kullandıkları yöntemleri binaları dış yüzeylerinde kullanılan yönteme göre tercih etmek durumundadırlar. Çünkü herhangi bir çizilme, kırılma ya da deformasyona neden olmak istemezler.

dis cephe temizligi yapilmis bina - Dış Cephe Temizliği Yaptırmanın Binaya Zararı Var Mı?
Dış cephe temizliği yapılmış bina

Dış Cephe Temizliğinde Bina Açısından Avantajlar

Dış cephe temizliği işleminde bina açısından ciddi avantajlar vardır. Bu avantajlar sayesinde kişiler son derece uzun ömürlü bir binaya sahip olma şansı elde ediyorlar. Binaların belirli periyotlarla temizlenmesi sayesinde binalar daha hoş bir görünüm kazanmakla kalmayacak aynı zamanda bu binaların kullanım ömrü de artacaktır. Mevsim şartları nedeniyle toz yapışan ve bu tozların zamanla çamur haline dönüşmesi dış yüzeylerde zamanla kalıcı lekeler oluşturacaktır. Bu kirler ahşap yüzeyleri aşındırırken metal ve cam yüzeylerin parlaklığını ve estetik duruşunu kaybetmesine neden olacaktır. Bu nedenle de dış cephe temizliği her zaman ciddiye alınması gereken bir hizmettir.

Dış Cephe Temizliğinde Önerilen Temizlik Yöntemleri

Dış cephe temizliklerinde önerilen birçok farklı yöntemden bahsedilmektedir. Bu yöntemler standartların çok ötesinde profesyonellik gerektiren yöntemler olarak açıklanabilir. Çünkü gerekli eğitimleri alınmadan temizlik esnasında bu yöntemleri kullanmak ciddi manada risk doğurabilmektedir. Dış cephe temizliği sırasında en çok kullanılan yöntemlerden birisi hiç kuşkusuz halat yöntemidir. Bu yöntem sayesinde çalışanlar kolayca dış cepheyi temizleme imkânı buluyorlar. Bu yöntem dışında sepetli yöntem de dış cephe temizliklerinde kullanılan yöntemler oluyor. Standartları yüksek bir temizleme işlemi için vinç kullanımı da en sık karşılaşılan yöntemler arasındadır. Ancak bu yöntem için operatörlük belgesinin bulunması gereklidir. Kısacası her yöntem dış cephe temizliği açısından önemli ve pratik yöntemlerdir.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Çalışanlar

Binaların dış yüzeylerinin iyi şekilde temizlenebilmesi için bu işi en iyi şekilde yapan kişilerden destek almak gerekiyor. Bu hizmeti veren kişiler sektörde tamamen deneyimli kişilerdir. Yükseklik korkusu olmayan, alkol almayan ve dahası herhangi bir psikolojik sorunu bulunmayan kişilerden hizmetler alınmaktadır. Dış cephe temizliklerinde her ne olursa olsun işini iyi bilen firmalardan ve personellerden destek almak gerekiyor. Bu temizlik işlemleri sırasında kişiler son derece yüksek standartlarda hizmet alabilme imkânı buluyor. Binaların dış yüzeyindeki kaplama türüne en uygun seçilen solüsyon çeşitleri ile kaliteli bir temizlik hizmeti alınabilmektedir.

profesyonel dis cephe temizlik calismasi - Dış Cephe Temizliği Yaptırmanın Binaya Zararı Var Mı?
Profesyonel dış cephe temizlik çalışması

Dış Cephe Temizliğinde Beklentiniz Yüksek Olsun

Dış cephe temizliklerinde her zaman yüksek beklentiler ile hareket etmelisiniz. Çünkü bu temizlik işlemi sık sık yapılan işlemler değildir. Ayda, iki ayda, altı ayda ya da yılda bir defa alınan hizmetlerdir. Firmaların ya da bina sahiplerinin bina imajı açısından bu hizmetlerin alım periyotları farklılık gösterebiliyor. Bu farklılıklar bazen binanın boyutlarından bazen de çeşitli nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Dış cephe temizliği yapılırken her türlü detayın incelikle düşünülüyor olması da ayrı bir hizmet özelliğidir. Camlar ve metaller için farklı temizleme solüsyonları tercih ediliyor ve bunun yanında bu malzemelerin mutlaka çevre dostu olmasına özellikle dikkat ediliyor. Dış cephe temizliği sayesinde parlayan binalar ortaya çıkarılmaktadır.

Dış cephe temizlik işi yaptıracağınız bir firmayı seçerken mutlaka yüksek standartlara sahip olmasına özen göstermelisiniz. Firmaların her türlü sertifika ve izin belgesinin önceden incelenmesi son derece önemli bir durumdur. Çalışanların gerekli eğitimlerden geçmiş olması ve her türlü durumda bu hizmeti profesyonel seviyede verebilecek kapasitede olması gereklidir. Bu hizmetleri verecek kişilerin öncelikle dış cephe temizlik yöntemlerini bilmesi gereklidir. Bu yöntemler arasında vinç kullanımı en yaygın olan yöntemdir. Vinç yöntemi ile dış cephe temizleyecek olan personellerin operatörlük belgesinin de bulunması gereklidir.

Vinç yöntemi dışında da çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlar halat ile sarkma ve sepet yöntemidir. Halat ve sepet yöntemleri de pratik yöntemlerdir. Ancak her halükarda kişilerin bu hizmetleri verebilecek yetkinliğe olması gerekiyor. Kaliteli bir temizlik hizmeti almak için sertifikalı, tecrübeli ve her türlü sosyal güvencesi olan personellerden hizmet alınması gereklidir. Firmalar hem çalıştırdıkları personellerin hayatlarından hem de işin kalitesinden sorumludurlar. Dış cepheler temizlenmeden önce mutlaka temizlik planlamasının detaylı şekilde yapılması gereklidir. Bir planlama yapıldığında binalar uzun bir süre aynı şekilde temizlik gereksinimi hissetmeyecektir.

Temizlik Firmalarından Dış Cephe Hizmetini Nasıl Alabilirsiniz?

Dış cephe temizleme firmalarından hizmet almak için öncelikle iyi bir firmaya karar vermeniz gerekiyor. Firmaların verdiği hizmetlerden yararlanmak için mutlaka firmaların temizlik referanslarını incelemeyi ihmal etmeyin.

Firmalar ile temizlik için anlaşmadan önce mutlaka bina hakkında detaylı bilgiler vermeye gayret gösterin. Bu şekilde iyi bir planlama yapılır ve binalarınız için daha iyi bir temizlik imkânı sunuluyor. Aynı zamanda binanın boyutlarına uygun olarak ne kadar kişi çalıştırılması gerektiğine de karar verilmiş olur. Binaların dış yüzeylerinin cam, metal ya da prefabrik olduğu konusunda da hizmet alacağınız firmaya bilgi vermeniz gereklidir. Kısacası dış cephe temizliği almadan önce her detaya önceden değinmek daha iyi bir hizmet almanız için önemlidir.

Dış cephe temizlik hizmeti alacaksanız fiyatlar konusunda da bilgi sahibi olmaya özen gösterin. Ulaşılabilir fiyatlarla verilen bu hizmetler her bina için farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle fiyatlar ve hizmet detayları hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Kurumsal Dış Cephe Temizlik

Kurumsal Dış Cephe Temizliği

Temizlik işlemleri nerede yapılırsa yapılsın ustalık gerektiren işlerdir. Hangi solüsyonların kullanılacağı, bu solüsyonların nerede uygulanacağı ve dahası ne miktarda tercih edileceği büyük bir önem arz etmektedir. Ancak profesyonel olan temizlik firmaları konuda son derece titiz davranmaktadır. Dış cephe temizlik firmaları hemen her detaya gereken önemi vererek özellikle binaların dış kısımlarını daha yüksek standartlara temizlemektedir. Bu alanda hizmet veren kişiler alanında sertifikaları olan kişilerdir. Aynı zamanda dış cephe cam temizleme firmalarının da kurumsal detaylara önem vermesi gerekiyor. Bu hizmetler sırasında her konuda profesyonellik gereklidir ve temizlik işlemleri öncesinde konuşulması gereken konular vardır.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Destek Alın

Dış cephe cam temizliği yüksek ve büyük binalar için verilen hizmetlerdir. Daha çok şirket ve holding tarzı binaların, avm tarzı yapıların, hastanelerin dış cephelerinin temizlenmesi için bu hizmetler son derece önemlidir. Dış cephe temizleme firmalarının önem vermesi gereken konular arasında kurumsallık son derece önemlidir. İş sözleşmesi yapılması bu kurumsallığın en önemli adımlarından biridir.

Firmalar hizmet vermeye başlamadan önce hangi yöntemlerin kullanılacağı, ne tür solüsyonların tercih edilmesi gerektiği ve daha birçok konuyu kararlaştırmak durumundadırlar. Bunlar hem kurumsallığın hem de profesyonelliğin en önemli göstergeleri arasındadır.

profesyonel dis cephe temizliği - Kurumsal Dış Cephe Temizliği
Profesyonel dış cephe temizliği

Binaların dış yüzeylerinin daha ışıltılı bir görünüm kazanmasını isterseniz alanında uzman olan profesyonellerden hizmet alma imkânı elde edebilirsiniz.

Dış Cephelerde Temizlik Detayları

Klasik bir bina temizliğinden ziyade daha çok son teknolojiler kullanılarak temizleme işlemleri yapılır. Vinç, halat ya da sepet ile sarkıtma yöntemlerinin kullanıldığı dış cephe temizliği işlemlerinin yetkin kişiler tarafından yerine getirilmesine büyük önem verilmektedir.

Firmaların temizlik sırasında çeşitli güvenlik önlemlerini almasına önem verilmesi gerekiyor. Kurumsal bir firma bu güvenlik önlemlerini en iyi şekilde alan, hem çalışanlarını hem de çevredeki kişileri en iyi şekilde risklerden koruyan firmalardır.

Dış Cephe Temizliğinde Kurumsal Önlemler

Dış cephe temizliği firmaları çeşitli önlemler almak ve bu önlemler sayesinde riskleri en aza indirmek hatta tamamen ortadan kaldırmak durumundadır. Bu önlemler arasında çalışanlarının ssklı olması, ekipmanların eksiksiz ve bakımlı olması, temizlik sırasında uygun personellerin temin edilmesi, çalışanların her türlü güvenlik tedbirine uygun hareket etmesi gereklidir. Dış cephenin temizlenmesinde firmalar gereken kurumsallığı göstermediği takdirde istenilen kalitede bir temizlik olmadığı gibi bu hizmetler sırasında birçok güvenlik zafiyeti de ortaya çıkar. Hem çalışanlar, hem bina sakinleri hem de çevrede ki insanlar büyük zarar görebilirler. Her türlü dış cephe cam ve dış cephe temizleme işleminde firma kurumsallığı büyük bir önem taşıyor.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonellik

Bir firma ne kadar profesyonelse o firmanın çalışanları da o kadar titiz hizmetler ortaya koyarlar. Ancak firmaların temizlik işlemleri sırasında çalışanlarına özen göstermemesi, sigortalarını yatırmaması, ekipmanları eksik olarak sunması çalışanların hayatını büyük ölçüde riske sokacaktır. Bu durumda profesyonelliğe sığmayan bir durumdur.

profesyonel temizlik - Kurumsal Dış Cephe Temizliği
Profesyonel Temizlik

Profesyonel firmalar binaların boyutlarına göre bir değil birden fazla kişinin bulunduğu ekipler halinde çalışmayı tercih eder. Çalışanlar kendilerini güvende hissettiklerinde işlerini daha hızlı ve titizlikle gerçekleştirirler. Birden fazla kişi temizlik işleminde görev aldığında bu hizmetler daha hızlı şekilde bitirilir. Bununla da kalmaz bu hizmetlerin periyodik verilmesi ile birlikte her bina daha temiz görünerek şehrin modern yüzü olmaya başlar.

Kurumsal temizlik firmalarından hizmet almak bina sahiplerine her bakımdan kazandırmaktadır. Bu nedenle hizmet almadan önce mutlaka firma kurumsallığına gereken önemi vermeli ve hizmet alınacak firmaları seçerken titiz hareket edilmelidir.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Kurumsal dış cephe temizlik firmaları fiyatlar konusunda müşterilerine her zaman ulaşılabilir rakamlar sunuyor. Uçuk olmayan bu rakamlar sayesinde iki ayda ya da üç ayda bir bu hizmeti kolayca alabilme imkânı buluyorsunuz. Temizlik işlemleri kısa sürede bitiriliyor ve binalardaki rutin yaşamın önüne geçilmemiş oluyor. Binaların dış cephelerinin temizlenmesinde her zaman kurumsal ve profesyonel destek almaya önem verilmelidir.

Binaların dış yüzeyleri de iç yüzeyleri gibi kirlenebilir ve tozdan görünmez hale gelebilir. Bu kirlenme sonrasında ise bina sahiplerinin binalarının ömrünü uzatmak ve daha yeni görünmesini sağlamak için çeşitli hizmetler alması gerekir. Dış cephe cam temizliği hizmeti de bu hizmetlerden yalnızca biridir. Dış cephelerin temizlenmesi de iç kısımlar kadar büyük bir önem taşıyor. Sürekli olarak temizlenmeyen ve toz altında kalan binalar hem şehrin kötü görünmesine neden olur hem de binada yaşayan ve çalışanlar için olumsuz bir durum olur.

Dış cephelerin daha düzgün ve estetik görünmesi şehirlerin modern imajı açısından ciddi bir önem taşımaktadır. Bununla birlikte yeni nesil binalar da bu temizlik hizmetinden yararlanmayı gerekli kılacak şekilde tasarlanmaktadırlar. Dış cephe cam temizlikleri bu bakımdan büyük bir önem taşıyan temizlik işlemleridir.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Firmalar

Dış cephe cam temizlik işlemlerinde mutlaka profesyonel firmalardan destek alınması gerekiyor. Çünkü firmalar dışında amatör kişilerin bu temizlik hizmetini yapması yasal olarak izin verilmeyen bir durumdur. Dış cephe temizlik eğitimleri almış ve sertifikalarını edinmiş kişilerden hizmet almak gereklidir.

dis cephe cam temizligi 1 - Kurumsal Dış Cephe Temizliği
Dış cephe cam temizliği

Dış cephe cam temizliği konusunda firmaların en iyi personellerini bu işler için görevlendirmesi gerekiyor. Aynı zamanda bu firmalar personellerini seçerken büyük bir titizlik göstermek de zorundadırlar. Kaliteli ve standartları yüksek bir firmadan hizmet almak bu sürecin daha sağlıklı geçirilmesini sağlamaktadır. Temizlik hizmetlerinden yararlanacak kişilerin dikkat etmesi gereken konular da firmaların profesyonelliği ile alakalı olan konulardır.

Dış Cephe Temizliğinde Fiyatlara Etki Eden Unsurlar

Dış cephe temizlik işlemlerinde fiyatları belirleyen birtakım unsurlar vardır. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Binanın yüksekliği ve genişliği
 • Binanın dış cephesinde kullanılan kaplama türü
 • Temizlik hizmetinde çalışacak personel sayısı
 • Kullanılacak temizlik yöntemi
 • Binalar için verilen periyodik hizmetler

Hemen her türlü detay temizlik hizmetlerini etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Her bakımdan son derece önemli olan dış cephe temizlik işlemlerinde kişiler büyük bir özen göstermektedir. Dış cephelerin temizlenmesinde kullanılan tekniklere bakıldığında ise bu hizmetlerin profesyoneller tarafından verilmesi gerektiği görülebilir.

Dış Cephelerde Profesyonel Hizmet Desteği

Binaların daha temiz görünmesi ve modern estetik duruşundan herhangi bir özellik kaybetmemesi için dış cephelerinin temizlenmesi gereklidir. Camlarının sürekli olarak silinmesi ve deterjan ile tozundan arındırılması gereklidir. Toz ve kir her zaman bu yüzeylerde birikme eğilimindedir. Bununla birlikte mevsim şartları karşısında bu tozlar su ile karşılaştığında daha da çamur haline dönüşmektedir. Ancak temizlik hizmeti belirli periyotlarda alınırsa binaların dış yüzeyinde toz birikmesi daha geç şekilde gerçekleşecektir. Binaların tozu iten solüsyonlar sayesinde uzun süre yeni gibi görünmesi son derece önemlidir. Belirli periyotlarda temizlik hizmetinden faydalanmak binaların ömrü açısından da önemli bir detaydır.

Neden Dış Cephe Temizlik Hizmeti Alınmalıdır?

Dış cephe temizlik hizmetinin alınmasında birçok farklı etkenden bahsedilebilir. Bu etkenleri şu maddeler ile açıklamak mümkündür;

 • Binaların mevsim şartları nedeni ile dış yüzeylerinde biriken tozlar binaları daha eski gösterir.
 • Binaların değerini yükseltmek ve daha estetik görünmesini sağlamak için sürekli temizlenmesi gerekir.
 • Yüzeyi cam ya da metal yoğunlukta olan binaların iç kısımlarının aydınlık olması için de temizlik hizmetinden yararlanılması gerekir.
 • Binada çalışan ya da yaşayan kişilerin yaşam enerjisine temiz bir bina da katkıda bulunmaktadır.
 • Tozlar ve kirler zamanla binaların daha köhne görünmesine yol açar. Temizlik işlemi ile binaların ömrünü uzatmak mümkün hale gelmektedir.

Tüm bu nedenler bir arada düşünüldüğünde kişilerin temizlik hizmetlerinden yararlanması son derece önemlidir. Alanında profesyonel olan firmalardan bu hizmetleri kolayca alabilir ve binalarınızın estetik duruşunu daha iyi hale getirebilirsiniz.

dis cephe temizlik hizmeti - Kurumsal Dış Cephe Temizliği
Dış cephe temizlik hizmeti

Dış Cephe Temizliğinde Fiyatlar

Dış cephe temizliğinde detaylar fiyatları etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Standartları yüksek olan bir temizlik işlemi için yüksek maliyetler ödemeniz gerekmiyor. Aksine firmalar bu konuda müşterilerine ulaşılabilir fiyatlar üzerinden hizmetler vermektedir. Binaların yapı özellikleri bu fiyatlara etki eden en önemli faktörler olduğu için dış cephe temizliği konusunda sabit bir fiyat bilgisi verilemiyor. Ancak periyodik hizmet aldığınızda çok daha uygun fiyatlarda dış cephe temizlik hizmeti alabilirsiniz.

Dış cephe camlarının temizliği

Dış Cephe Cam Temizliğinin Detayları

Binaların daha estetik görünmesi ve şehrin modernizmine ayak uydurabilmesi için mutlaka gerekli temizlik işlemlerine önem verilmesi gerekiyor. Mekânların yalnızca iç kısımlarını değil aynı zamanda dış kısımlarının da temiz olması için kişilerin bu alanda profesyonel bir hizmet alması gereklidir. Dış cephe cam temizliği hizmeti alınarak bu binaların istenilen hijyene kavuşturulması sağlanabilir.

Hizmet alımları sırasında öncelikle amatör kişilerden uzak durulmasının bilinmesi gerekiyor. Binaların yüksek ve çok geniş bir alanı kaplaması bu alanda profesyonel hizmet almayı gerekli hale getirmektedir. Bu nedenle de kişiler bu alanda gerekli tüm sertifikaları almış olan profesyonel firmalar ile çalışması gerekiyor.

Dış Cephe Cam Temizliğinde En İyi Destekçiniz

Dış cephe temizliği konusunda hizmet almak istediğinizde hem geniş müşteri portföyü olan hem de sektörün en deneyimli personelleri ile çalışan firmaları tercih etmelisiniz. Bu kriterler firmaların profesyonelliğini gösteren ayrıntılardır. Standartları yüksek bir cam ya da yüzey temizleme işlemi için her zaman sizlere hizmet verebilecek bir firma ile çalışmanız da önemli detaylardan biridir.

dis cephede cam temizligi 472x1024 - Dış Cephe Cam Temizliğinin Detayları
Dış cephede cam temizliği

Dış cephenin iyi bir şekilde temizlenmesi için birçok önemli püf noktaya dikkat edilmelidir. Aksi halde temizlikten istenilen randıman alınamadığı gibi gereksinimlerde karşılanamamış olur. Dış cephelerde temizlik işlemleri yapılırken hem solüsyon seçimine hem de kullanılacak yöntemlerin en iyisi olmasına önem verilmesi gerekiyor. Bu seçimler yapılırken de binaların büyüklüğü ve dış cephesinde kullanılan malzemenin cinsine önem verilmelidir. Cam için kullanılan bir solüsyonun prefabrik binalar için ya da metal binalar için kullanılması çok uygun olmayacaktır.

Dış Cephe Cam Temizlemede En İyi Destek

Firmalar dış cephe cam temizlik işlemlerinde sizlere hizmet verirken en deneyimli personellerinden yararlanmak durumundadırlar. Bu firmaların çalışanlarının mutlaka temizlik sektöründe deneyimli olması vinç kullanımı için operatörlük belgesi almış olması gereklidir. Her durumda kaliteli bir temizlik yapılabilmesi için mutlaka detaylara önem verilmesi gerekir ve etkili bir temizlik için önceden iyi bir planlama yapılmasına özen gösterilir.

Cephelerin temizlenmesinde yapılan planlama doğrultusunda mutlaka iki ya da daha fazla kişinin çalışmasına önem verilir. Bu kişilerin çalışmaları sırasında kullandıkları ekipmanlara da dikkat edilir. Fiber bezler, camlar için çek çekler, köpürtme aparatları, metalleri silmek için uygun araç gereçler gibi birçok ekipmandan yararlanılmaktadır.

Dış Cephe Temizliğinde Solüsyon Seçimi

Dış cephe temizleme işleminde en önemli konulardan birisi de solüsyon seçimidir. Solüsyon seçerken bu ürünlerin mutlaka çevre ve bina dostu ürünler olması gereklidir. Aynı zamanda binaların dış yüzeylerine uygunluk da büyük bir önem taşımaktadır.

Solüsyon seçimi sırasında mutlaka cam, metal ve prefabrik yüzeyler dikkate alınmalıdır. Camlar için lekeleri giderecek ve ardında pus ya da leke bırakmayacak ürünler tercih edilmelidir. Cam sil tarzı solüsyonlar son derece idealdir. Prefabrik ve metal yapılar için hem parlatacak hem de tozu kiri tamamen giderecek bir solüsyon seçimi gereklidir.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Dış cephe temizleme işleminde her zaman yüksek standartlarda hizmetler alınmalıdır. Bu hizmetleri veren kişilerin iyi birer temizlik personeli olmasına özen gösterilmelidir. Temizleme sırasında kullanılan yöntemlere yeteri kadar hâkim olması gereken bu kişilerin her türlü yöntemi bilmesi gerekiyor. Vinç kullanımını, sepet ile sarkıtma yöntemini, halatlı temizlemeyi bilmeyen ya da cesareti olmayan personeller tercih edilmemelidir.

Vinç kullanılan temizlik yöntemlerinde bu işlemi yapacak personellerin operatörlük belgesi olması büyük bir önem taşıyor. Bu belgenin bulunması iş güvenliği açısından da ciddi bir önem arz etmektedir. Dış cephe temizleme işlemlerinde kişiler hizmet alacakları firmalar ile bu detayları tek tek konuşmalı ve gerekli yetkinliğe sahip olan firmalar ile çalışılmalıdır.

Dış Cephe Temizliğinde Güvenlik Önlemleri

Dış cephe temizlik işlemlerinde güvenlik önlemleri de büyük bir önem arz etmektedir. Hem bina sahipleri, hem firmalar hem de çalışanlar bu önlemleri zamanında almak zorundadırlar. Aksi halde çalışanlar ve etraftaki kişiler açısından ciddi riskler ortaya çıkabilecek durumlara sebebiyet verilebiliyor. Dış cephe temizlik işlemlerinde detaylara gereken önem verildiği taktirde hem daha kaliteli hizmet alınabilir hem de kişiler için olası bir hayati risk ortaya çıkmamış olur. Güvenlik dış cephe temizliği açısından en önemli detaydır.

Bina dış cephe temizliği

Bina Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Zaman Alır?

Binaların dış cephelerinin detaylı şekilde temizlenmesi günümüzün en önemli gereksinimlerinden biridir. Bu temizlik ihtiyacının giderilebilmesi için öncelikle alanında en iyi olan firmalarla çalışmak gerekiyor. Çünkü temizleme işlemi sırasında hem titiz çalışacak, hem risk ortaya çıkarmayacak hem de dış yüzeylere zarar vermeden çalışacaktır.

Ancak bina sahiplerinin en çok merak ettiği birtakım konular da vardır. Bunlardan birisi de dış cephe cam temizliği hizmetlerinin ne kadar süreceği konusudur. Dış cephelerin temizlenme işleminin bitirilme süresi hakkında detaylı bir bilgi verebilmek için öncelikle bina hakkında önceden bilgi edinilmesi gereklidir. Bina sahiplerinden alınacak bilgiler doğrultusunda firmalar bu konuda çeşitli iş planlamaları yapmak durumundadırlar.

Bina Dış Cepheleri Neden Kirlenir?

Binaların dış cephelerinin kirlenmesinin birçok farklı nedeni vardır. Binalar yeni yapıldığında inşaat kalıntıları, boyaların sıçraması dış yüzeylerin de kirlenmesine neden olabiliyor. Bunların yanında mevsim şartları da binaların dış yüzeylerinin kirlenmesinde önemli bir etkendir. Binalar yazın ve bahar aylarında tozları havaya kaldıran rüzgârlara maruz kalırlar.

Rüzgârın taşıdığı her toz ve toprak taneciği bina dış yüzeylerine yapışır. İlk etapta camlar üzerinde bu tozlar çok büyük bir kirlilik yaratmıyor gibi görünebilir. Ancak bunun yanında kış mevsimlerinin ve sonbahar aylarının yağmurlu havaları devreye girer. Yaz aylarında sizleri rahatsız etmeyen cam tozları bu yağmur suları ile birleşir ve çamursu lekeler ortaya çıkarır. Sonra ortaya çıkan güneşle birlikte lekeler kurur ve artık kişileri rahatsız edecek bir boyuta gelir.

Bina Dış Cephelerinin Temizlenmesi

bina dis cephe temizlik - Bina Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Zaman Alır?
Bina dış cephe temizliği

Binaların dış yüzeyleri farklı malzemelerle kaplanabildiği için bina sahipleri belirli periyotlarda temizlik hizmeti almak isteyebiliyorlar. Bu hizmetlerin yerinde ve zamanında verilebilmesi için alanında yetişmiş personellere sahip olmak gereklidir. Standartları yüksek olan bir temizlik hizmeti alınabilmesi için mutlaka önemli detaylara değinmek gerekiyor. Binanın büyüklüğü ve çalışacak personel sayısı bu aşamada en önemli konular arasında yer alıyor.

Binaların dış yüzeylerinin temizlenmesi için de birden fazla kişi ile çalışmak gerekebiliyor. Böyle zamanlarda bina dış cephe temizlik firmaları ile anlaşmak son derece önemlidir. Bu hizmetleri yerine getirmek için sıradan temizlik personelleri ile çalışmak doğru bir hareket değildir.

Bina Dış Cephelerinin Neden Temizlenmesi Gerekiyor?

Binaların dış yüzeylerinin temizlenmesinin birçok önemli nedeni bulunuyor. Binalar her ne kadar büyük olsa da kirlenen camlar ve metal yüzeyler binaların daha eski ve bakımsız görünmesine neden oluyor. Bu bina içerisinden bir iş yeri ya da daire satılmaya kalkışıldığında kişiler binanın bakımsızlığı yüzünden binalardan kendilerine yer almak istemiyorlar.

Bunlara ek olarak bina içerisinde çalışan kişiler de yine modern bir ofis ortamı yaratsalar dahi binanın dış yüzeyinin bakımsızlığı iç mekânlardaki atmosferi de olumsuz etkiliyor. Buna ek olarak ışıldayan ve tertemiz görünen bir bina her zaman daha değeri yüksek olarak algılanmaktadır. Binaların ömrünün uzaması açısından da bu hizmetin alınması önemlidir.

Binaların Dış Yüzeylerinin Temizlenmesi Ne Kadar Sürer?

Binaların dış cephe temizliği için belirli bir süreden bahsetmek doğru değildir. Çünkü bu süreyi belirleyen çeşitli unsurlar vardır. Binaların dış cephe temizlik süresini belirleyen unsurlar şunlardır:

 • Binaların yüksekliği
 • Binaların kapladığı alan, genişlik
 • Dış yüzeyde kullanılan malzemenin türü
 • Bina dış cephe temizliğinde çalışacak kişi sayısı
 • Binaların inşaat sonrası temizlik hizmeti alıp almayacağı
 • Kirlenme durumu

Tüm bu unsurlar binaların temizlik süresini belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Ancak binalar önceden görüldüğünde genelde firmalar birden fazla kişinin yer aldığı ekip görevlendirmektedir. Ekiplerin planlı çalışmaları sayesinde genelde dış cephe cam temizlikleri bir gün gibi kısa bir süre içerisinde bitirilmektedir.

Bina Dış Yüzey Temizleme Hizmeti

Binaların dış yüzeylerini temizlemek için tercih edilecek firmaların tüm hizmet sertifikalarına sahip olması gerekiyor. Ulaşılabilir fiyatlarla verilen bu hizmetler sayesinde her bina kolay şekilde temizlenerek tozundan arındırılmaktadır. Standartları yüksek bir temizleme işlemi her bina için gerekli olan bir hizmettir. Bu hizmetin detaylı şekilde gerçekleştirilmesi ise firmaların profesyonelliği ile alakalı olan bir durumdur. Kaliteli bir dış cephe temizliği hizmeti almak isteyenler sektörün en iyi firmaları ile çalışmalıdır.

Dış Cephe Temizlik İşçisi

Dış Cephe Cam Temizliğinde Firma Seçimi

Son yıllarda inşa edilen binaların tasarımları hem çok estetik bir duruşa sahip hem de oldukça modern yapılardır. Bu yapıların dış yüzey kaplamaları da yeni nesil malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Dış yüzeylerin günümüzde farklı şekilde tasarlanıyor olması bu binaların dış cephe temizlik hizmetinden yararlanmayı da beraberinde getiriyor. Klasik binalarda dış cephelerin temizlenmesi problemi yaşanmazken özellikle camla kaplı olan binaların belirli aralıklarla temizlenmesi son derece önemlidir.

dis cephe cam temizligi - Dış Cephe Cam Temizliğinde Firma Seçimi
Dış cephe cam temizliği

Dış cephe temizlik işlemlerinin son derece yüksek standartlarda yapılıyor olması binalar açısından son derece büyük bir avantajdır. Bu temizlik hizmetleri aynı zamanda profesyonel firmalar ve çalışanlar tarafından da verilen hizmetler olduğundan güvenle alınabilecek düzeydedir.

Dış Cephe Temizlik Firması Nasıl Seçilir?

Dış cephe temizliği yapacak firma seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Firmalar sektörde deneyimli olmalıdır.
 • Personellerinin iyi eğitim almış olması gereklidir.
 • Firma dış cephe temizliği konusunda yeterli yetkinliğe ulaşabilmiş olmalıdır.
 • Sertifikalarının olmasına özen gösterilmelidir.
 • Büyük binalar için kalabalık ekipler ile hizmet sunabilmelidir.
 • Ulaşılabilir fiyatlardan hizmet vermelidir.

Bunların yanında temizlik için gerekli olan tüm ekipmanlara sahip bir firma olmalıdır. Ekipman ve donanım konusunda gösterdiği titizliği solüsyon seçiminde de göstermesi gereklidir. Dış cephe cam temizliği firmaları her bakımdan gereksinimlere yanıt verebilecek kapasitede olmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Firma seçiminde karar verildiğinde firmaların bu hizmetleri ne şekilde verdiğini de bilmek gereklidir. Hangi teknikleri kullandıklarını, ne tür solüsyonlar tercih ettiklerini bilmenizde fayda var. Cam için kullanılacak solüsyonların pus, leke ya da tüy gibi izler bırakmaması son derece önemlidir. Aynı zamanda kalıcı lekelerin yok edilmesinde de dikkat edilmesi gereklidir.

dis cephe cam temizlik - Dış Cephe Cam Temizliğinde Firma Seçimi
Dış Cephe Cam Temizlik

Dış cephe cam temizliği hizmeti alacak kişilerin her bakımdan titiz olmasında fayda vardır. Bu hizmetler sırasında vinç yöntemi, halat ya da sepet yöntemi tercih edilmektedir. Aynı zamanda vinç yöntemi bakımından dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda bu vinci kullanacak olan operatörlerin mutlaka gerekli izin belgesine sahip olmasıdır.

Dış cephe cam temizliği yapılırken önce cam üzerinde biriken toz ve çamurun kaba pisli alınır. Daha sonra su ile yumuşatma işlemi yapılır. Camda ki sertleşen lekelerin fazlası alındıktan sonra köpük yapan solüsyonlar uygulanır. Bu solüsyonlar cama yayılır ve daha sonra çek çek ile çektirilir. Daha sonra gerekli olursa temiz su ile de üzerinden geçilerek fiber bez ile temizleme işlemi yapılır. Kullanılan yöntemler hem personelin inisiyatifindedir hem de camın durumuna göre değişebilen bir durumdur.

Dış Cephe Cam Temizlemede Firmaların Fiyatları

Dış cephe cam temizleme işleminde firmaların sunduğu fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Bu fiyatlar firmadan firmaya değişebildiği gibi temizliğin yapılacağı alana göre de değişmektedir. Binaların yüksekliği, cam miktarı, genişliği gibi unsurlar firmaların sizlere vereceği fiyat tekliflerini bir hayli etkileyen bir durumdur.  Aynı zamanda ekiplerde çalışacak kişi sayısı ve işin bitirilme süresi de fiyatlar üzerinde önemli etkilere sahip olacaktır. Fiyatları değerlendirirken ne kadar kısa sürede hizmet almak istediğinizi de önceden belirtmeniz gereklidir.

Dış Cephe Cam Temizleme Firmasının Özellikleri

Bir dış cephe cam temizleme firmasının özellikleri firma seçiminde büyük bir önem taşımaktadır. Çalışacağınız firmanın her şeyden önemlisi tecrübeli ve yeterli sayıda personeli olmalıdır. Yalnızca bununla da kalmayıp personellerinin her eğitimi almış olmasına dikkat edilmelidir. Firmalar kurumsal dış cephe temizlik hizmeti vermeli ve her türlü hizmet karşısında sizlere güvencesini de sunabilmelidir. Firma çalışanlarının sertifikalı olmalı, her cam temizleme yöntemine vakıf olmalıdır.

Dış cephe temizliği işlemleri yapılırken kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasında ekipmanlar ve solüsyonlar da bulunuyor. Mutlaka bu ürünlerin kalitesinin sorgulanması ve çevreye zarar vermeyecek ürünler olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Çevreye ve insan sağlığına zararlı olan ürünlerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Firmalar aynı zamanda bu hizmetleri verirken iş güvenliği konularına da dikkat etmelidir. İş güvenliği konusunda personeller, firmalar ve bina sahipleri üzerilerine düşen görevleri yerine getirmek durumundadırlar. Hem çalışanların hem de çevredekilerin hayatını riske atacak tüm durumlardan kaçınılması gerekir ve bunun için de güvenlik önlemlerinin alınarak temizlik işleminin yapılmasına özen gösterilmelidir.

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Günümüzde birçok binanın dış yüzeyi farklı mimari teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Dış kaplama olarak cam türü malzemelerin kullanılması bu binaların daha modern ve estetik görünmesini sağlıyor. Ancak bu malzemeler beraberinde ciddi anlamda temizlik hizmeti gereksinimi de ortaya çıkarıyor. Dış cephe cam temizliği hizmetleri konusunda profesyonel davranan kişilerden ve firmalardan destek almak gerekiyor.

Binaların dış yüzeylerinin temizlenmesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenler tek tek sıralandığında aslında bu hizmetin kaçınılmaz hizmetlerden biri olduğunu anlamak zor değildir. Dış cephe cam temizliği hizmetlerinden yararlanmak için alanında profesyonel olduğunu bildiğiniz bir firma tercih etmeniz gereklidir.

Dış Cephe Temizlik Hizmeti Kimler Tarafından Verilir?

Büyük ve camlı binalarda temizlik işlemi yapılırken mutlaka kişilerin profesyonel olmasına özen gösterilmelidir. Profesyonel olmayanlar temizlik sırasında ciddi anlamda risk altında kalabilirler. Temizlik firmaları da böyle durumlarda firmalar hem eğitimli hem de sertifikalı çalışanlarını çalıştırmak durumundadırlar. Firmaların iş güvenliğine önem vermesi profesyonel temizlik çalışanları ile çalışmasını mecbur kılmaktadır.

Standartları yüksek olan bir temizlik işlemi için firmalar her zaman en iyi personellerle çalışmak ve en iyi temizleme ürünlerini kullanmak durumundadırlar. Bu şekilde hem dış yüzeyler çizilmeden temizlenir hem de uzun bir süre tozdan arındırılmış olur. Dış cephe temizliği işlemini kişiler kendi başlarına yapmak yerine firmalardan destek almak durumundadırlar.

Dış Cephe Temizliği Neden Gereklidir?

Son dönemde mimaride önemli gelişmelerin yaşanması ve son derece güzel binaların yapılması bina sahiplerinin temizlik hizmeti almasını da gerekli hale getirmektedir. Son derece güzel binalar yapılırken mevsim şartları nedeni ile bu binaların güzelliğini yitirmesi bir şehrin de kötü görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle de belirli periyotlarda temizlik hizmetlerinden yararlanmak gereklidir.

dis cephe temizligi - Dış Cephe Cam Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?
Dış Cephe Temizliği

Temizlik hizmeti aynı zamanda dış yüzeylerde kalıcı lekelerin oluşmaması için de geçerli olan bir konudur. Standartları yüksek olan bir temizlik hizmeti sayesinde binalar hem daha yeni görünür hem de çevreden insanların daha çok dikkatini çeker. Güzel bir bina sahibi olabilmek için mutlaka bu binaların yılın belli dönemlerinde temizletilmesi gerekmektedir.

Dış Cephede Hangi Temizlik Uygulamaları Yapılır?

Dış cephelerde meydana gelen kirlerin temizlenmesi için farklı uygulamalar yapılır. Bu uygulamalar arasında öncelikle toz almak sayılabilir. Toz alma işlemi ile kaba tozlar alınır ve bu toz grubu temizlendikten sonra cam yüzey ıslatılarak kalan kirlerin yumuşatılması sağlanır. Sonrasında çeşitli fırçalar ve bezler ile köpürtme işlemi yapılır.

Köpürtme işlemi sırasında cam ve metal yüzeylere en uygun olan solüsyonlar kullanılır. Puslandırmayan ve leke bırakmayan yüzey temizleyicileri ile camlar gerekli şekilde temizlendikten sonra köpüklerin ve suyun tamamen çekilebilmesi için çekçekler kullanılır. Çekçekler yardımı ile yüzeyde ki tüm su ve köpük aşağı çekilir. Böylece su lekeleri de cam ve metaller üzerinde kalmamış olur.

Dış Cephe Temizliğinde Hangi Periyotlar Tercih Edilir?

Dış cephe temizlik işleminde genelde periyodik bir düzen takip edilmektedir. Düzensiz şekilde yapılan temizliklerden genelde çok fazla fayda görmek mümkün olmuyor. Bu hizmetin verilebilmesi için anlaştığınız firmadan iki ayda bir dış cephe temizlik hizmeti isteyebilirsiniz. Standartları yüksek olan bu hizmetlerde bina sahipleri kendilerini son derece rahat hissedebiliyorlar. Bu süreç esnasında çalışanlar bina içerisindeki hiçbir çalışmaya engel olmuyor ve sessiz şekilde tüm temizlik işlemini gün içerisinde tamamlıyorlar.

dis cephe temizlik calismasi - Dış Cephe Cam Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?
Dış Cephe Temizlik Çalışması

Her bahar ayında da bu temizlik işleminden faydalanmanız mümkün olmaktadır. Etkili bir temizlik işlemi için kıştan çıkarken ve yaz sonunda dış cepheleri temizleterek uzun bir süre aydınlık ve ferah bir binaya sahip olabilirsiniz.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Hizmetler

Dış cephelerin iyi bir şekilde temizlenebilmesi için mutlaka kaliteli hizmet almak gerekiyor. Bu hizmetlerin standartlarının yüksek olması sayesinde tozlar ve kirler çamur haline dönüşmeden dış yüzeylerden hızlıca temizleniyor. Bununla birlikte camlar ve metaller daha iyi parlarken aynı zamanda bu binaların ömrü de uzamış oluyor.

Temizlik işleminde alanında en iyi personellerden destek almak ve bu hizmetleri periyodik düzende talep etmek çok önemlidir. Camların çok fazla kirlenmesine izin vermeden temizlik hizmeti almak son derece önemlidir. Her zaman ışıldayan bir binaya sahip olabilirsiniz.

Dış Cephe Temizlik

Hızlı ve Güvenilir Dış Cephe Temizliği

Mevsim şartları karşısında sürekli olarak binaların kirlenmesi temizlik hizmeti almayı zorunlu hale getiren durumlar arasındadır. Genelde binaların iç kısımlarının temizliğine önem veren kişiler dış kısımlarda biriken toz ve kirin binanın görünümünü olumsuz yönde etkilediğinden habersiz olabiliyorlar. Ancak binaların dış kısımları içerilerden daha fazla kirlenir, bu da bina ömrünü olumsuz yönde etkiler. Dış cephe temizlik firmaları da bu alanda profesyonel bir hizmet vermeye özen gösterirler. Dış cephe temizliği konusunda profesyonel olarak hizmet veren bu firmalar en ufak detaylara dahi dikkat etmek durumundadırlar. Standartları yüksek bir temizleme işlemi ile binalarınızın ömrünü kolayca uzatabilir ve dışarıdan daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Hizmet

Son yıllarda mimari alanda önemli gelişmeler yaşandı ve artık birçok farklı bina modeli ile karşılaşılır oldu. Bu binaların hem görünüm olarak hem de kullanım olarak insanları cezp etmesinin yanında çok farklı ihtiyaçlar da ortaya çıktı. Bu ihtiyaçlardan birisi de dış cephe temizliği gereksinimleridir. Binaların dış yüzeylerinin cam ile kaplı olması ya da prefabrik yapı malzemesi ile tasarlanmış olması bu hizmetlerden yararlanmayı zorunlu hale getirmektedir. Dış cephe temizliği hizmetleri de bu doğrultuda profesyonel firmalar tarafından verilmektedir.

Binaların dış yüzeylerinin sorunsuz bir şekilde temizlenebilmesi için kişilerin büyük bir titizlik göstermesi gerekiyor. Gerek kullanılan solüsyonlar gerekse diğer ekipmanlar temizlik işlemi için uygun olmalıdır. Aksi halde yüzeylerin çizilmesi, puslu kalması ya da tam olarak temizlenememesi gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır.

WhatsApp Image 2019 12 30 at 14.24.034 - Hızlı ve Güvenilir Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

Dış Cephelerin Temizlenmesinde Güvenilir Firmalar

Dış cephe cam temizliği firmaları her bakımdan sizlere sorunsuz hizmet verebilirler. Ancak burada firmaların sahip olduğu tecrübe, kaliteli solüsyonlar, deneyimli çalışanlar büyük bir titizlik gerektiriyor. Detaylı bir temizlik için kişilerin en çok üzerinde durması gereken konulardan birisi de firmaların referanslarıdır. Nerelere hizmet verdikleri, müşteri yelpazelerinin genişliği gibi konularda mutlaka firmalar hakkında ön bilgi edinmek gereklidir.

Dış cephe temizliği işlemi firmalar açısından profesyonellik isteyen bir iştir. İç mekânlarda yapılan temizlik işlemlerinde çok fazla hayati risk meydana gelmiyor olsa da dış cephe konusunda kişilerin mutlaka titiz davranması gerekiyor.

Güvenilir ve Sorunsuz Dış Cephe Temizliği

Dış mekân temizliği yapacak olan firmalar iş güvenliği konusuna yeteri kadar önem vermek durumundadır. Yeterli önemin verilmediği ve her türlü özenin gösterilmediği dış cephe temizliklerinde yalnızca hizmeti verenlerin değil bina çevresinde olanların da hayati risk altına girilmesine neden olunur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için de mutlaka iş güvenliği standartlarına uygun şekilde hizmet verilmesine özen gösterilmelidir.

Dış cephe temizliklerinde çalışacak personellerin temini ve seçimi de büyük bir titizlik gerektiriyor. Mutlaka personellerin uyuşturucu, alkol gibi zararlı alışkanlıklarının olmaması gereklidir. Bununla birlikte dış cephe temizliği konusunda yeteri kadar eğitim almış olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor. Dış kısımlarda bulunan camların silinmesi için personellerin farklı teknikleri bilmesi gereklidir. Aynı zamanda eğer dış cephe temizliği sırasında vinç kullanılması gerekiyor ise çalışanların operatörlük belgesini de almış olması gereklidir.

Dış Cephe Temizliğinde Hangi Konulara Önem Verilmelidir?

Dış cephe temizliği sırasında öncelikle bu işin amatör kişiler tarafından yapılmayacağının bilinmesi gereklidir. Bu hizmetler için alanında usta olan firmalar ve çalışanlar tercih edilmelidir. Bununla birlikte firmaların profesyonelliğine de önem vermek gereklidir. Dış cephe cam temizliği işlerinde özen gösterilen konular arasında kullanılan teknikler de son derece önemlidir. Binanın büyüklük durumuna göre aynı anda mutlaka birden fazla kişiden de hizmet alınmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

WhatsApp Image 2019 12 30 at 14.18.381 - Hızlı ve Güvenilir Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Cam Temizliği

Kısacası dış cephe temizliği konusuna hizmet alınması gerektiğinde hem profesyonel hem de kurumsal firmaların tercih edilmesi büyük bir önem taşıyor. Ekipler halinde çalışacak kişilerin işinde yetkinleşmiş kişiler olmasına da ayrıca önem verilmelidir. Hizmet standartları ne kadar yüksek ise bir firmadan o kadar iyi hizmet alacağınızın bilgisine sahip olmalısınız.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizlik fiyatları da kişilerin büyük önem vermesi gereken bir konudur. Bu fiyatlar sabit değildir. Kaç personel çalışacak, ne kadar büyüklükte bir bina temizlenecek, hangi solüsyonlar ve yöntemler kullanılacak önceden konuşulması ve buna göre bir fiyat belirlenmesi büyük önem taşıyor.

Dış Cephe Temizlik Çalışmaları

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Ekipmanların Önemi

Günlük hayatımızda gerek iş yeri gerekse de evlerin dış cepheleri en çok kirlenen bölgelerdir. Buralar fazla kirlenmeleri ile beraber temizlemeleri şahsi olarak yapılması çok zordur. Bundan dolayı uzman ve yeterli bilgi birikimine sahip gerekli ekipmanları kullanabilen şahıs veya şirketlerden yardım almak gerekir.

Bina dış cepheleri çok yüksek olmalarından dolayı farklı ekipmanlara ihtiyaç duyularak temizliği yapılmaktadır. Bina dış cepheleri binanın güzel görünmesini sağlayan şık ve dekorasyonu tamamlayan bölümüdür. Bundan dolayı dış cephenin temiz olması binaları daha lüks ve daha çekici hale getirecekler. Bina dış cepheleri günümüzde farklı ihtiyaçlara göre yapılmaktadır.

Birinci öncelik ısı yalıtımı ve modern bir görünüm elde etmek için yapılmaktadır. Kompozit, metal, cam kaplama, doğal taş, polimer, seramik, sandviç panel ve daha birçok malzeme kullanılarak binaların dış cepheleri kaplanmaktadır.

Bina Dış Cephelerinin Kirlenmesine Neden Olan Faktörler

bina dis cephe temizliği - Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Ekipmanların Önemi
Bina Dış Cephe Temizliği

Bina dış cepheleri egzoz dumanı, Yağmur, kar, kömür isi, havada bulunan tozlar, baca dumanları, fren tozları ve daha birçok nedenden dolayı kirlenmektedir. Oluşan bu kirler belli aralıklarla temizlenmediği zaman dış cephenin kireçlenmesine, küflenmesine ve yapısının bozulmasına neden olur. Yüksek ücretler ödenerek yapılan dış cepheler belli bir süre sonra fonksiyonlarını icra edemezler. Bütün bu nedenlerden dolayı dış cephe temizliği yapacak olan firmaların doğru tercih edilmesi gerekir. Alanında uzman olan şahıs veya firmalar dış cephenin yapıldı malzemeye, bina yüksekliğine, konuşan kirin cinsine göre ön fizibilite çalışması yaptıktan sonra kullanılacak olan temizlik malzemesine temizlik yöntemine karar vermektedir.

Dış cephe cam temizliği kesinlikle uzmanlık gerektiren ve iş güvenliği kurallarına göre yapılması gereken bir uygulamadır. Dış cephe temizliği yapılan binalar her zaman ilk günkü gibi yeni ve temiz göreceklerdir. Camlı dış cepheler ofis, iş yeri veya evlerde kirli bir görünüme sahip olduğunda buraya kullanan insanların ruh ve fizik sağlığı açısından olumsuz etki yapacaktır.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Temizlik Ürünleri

Öncelikle dış cephe cam temizliği yapılırken buraların doğal görünümüne zarar vermeyen ve üzerinde bulunan kir ve tozları ortadan kaldıracak ürünler kullanılmalıdır. Yüzey temizliği için kullanılan özel kimyasallar sökücü ve çözücü maddeler, camsil, mikrofiber bez, pelüş fırça gibi ürünler kullanılmalıdır. Kesinlikle kullanılacak kimyasalların yapacağı etkiler hesaplandıktan sonra kullanılması gerekir. Alanında uzman ve deneyimli kişiler dış cephe malzemesine göre bu ürünleri belirlemektedirler. Dış cephe temizliği yaparken iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uyulması zorunludur.

Aksi halde telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkar. Dış cephe cam temizliği ne yapacak olan kişiler gerekli ve yeterli bilgi birikimine sahip olduklarına dair ilgili kurumlardan almış oldukları belgelere sahip olmalılar. Dış cephe temizlik işlemi basite indirgenecek bir konu değildir.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Dış cephe cam temizliği basınçlı su kullanılarak, farklı etkilere sahip kimyasallar kullanılarak ve yumuşak temizleme olmak üzere farklı yöntemler kullanılmaktadır. Yüksek basınç altında suyun püskürtülmesi ile dış cephe üzerinde bulunan ağır kirlerin çıkarılmasında kullanılan etkili bir yöntemdir. Yüksek basınçlı suyla çıkamayacak derecede kirlenmiş olan cam yüzeyler öncesinde kimyasal uygulaması yapıldıktan sonra basınçlı su püskürtülerek temizliği yapıldığında daha etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu temizlik yöntemi kullanıldıktan sonra mikro fiber bez kullanılarak kurulama işlemi yapılmadığında cam yüzeylerde leke veya kireçlenme meydana gelebilmektedir. Yumuşak temizleme yönteminde ise yumuşak kıllara sahip fırçalar kullanarak ovalama işleminden sonra durulama işlemine tabi tutarak yapılan temizlik yöntemidir.

Özellikle cam yüzeylere sahip dış cepheler uzun süreler temizlenmediği zaman oluşan kirler çok zor işlemler sonucunda çıkmaktadır. Bundan dolayı düzenli aralıklarla dış cephe cam temizliği yapılmalı uygun kimyasallar kullanılarak parlatma ve cilalama işlemlerine tabi tutulmalıdır. Bu işlemler vinç, platform, endüstriyel dağcı ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Dış Cephe Temizlik İşi

Dış Cephe Cam Temizliğinde İş Güvenliğinin Önemi

Kullanılan mekânların temizliği hem sağlık açısından hem de psikolojik olarak çok önemlidir. Temizlik binaların iç alanlarında yapıldığı gibi dış cephelerinde de yapılır. Dış cephe temizlik yapılan alanlar daha çok boydan boya yapılan cam yapılarda kullanılır. Cam yapılar ise iş yeri olarak kullanıldığı için bu alanların temizliği çalışanların sağlığı ve kullanılan iş yerlerinin prestiji açısından son derece önemlidir.

Modern yapıların olduğu cam dış cepheler binalara estetik bir görüntü katarlar. Dış cephe temizliği alanında tecrübeli kişilerin kullanacağı uygun malzeme ve ekipman parçaları ile yapılması gerekir. Özellikle çok katlı yüksek binaların cam alanları temizlenirken çalışanların iş güvenliği her şeyden önce gelir. Bu sebeple tüm önleler en iyi şekilde alınmalıdır.

Dış Cephede Kir Nasıl Oluşur

dis cephede temizlik - Dış Cephe Cam Temizliğinde İş Güvenliğinin Önemi
Dış Cephenin Temizliği

Dış cephesi tamamen cam olan yapılar kısa sürede kirlenebilir. Çünkü cam yapılar yağmur sularından tozdan ve dumandan kısa sürede etkilenerek leke toplayabilirler. Ayrıca yol kenarlarında yer alan yapılar ise geçen arabaların kaldırdıkları tozlardan ve egzoz dumanından kısa sürede kirlenebilir. Bu şekilde kirlenen cam yapıların zaman zaman ayrıntılı temizliğe ihtiyacı bulunur. Yaptığımız dış cephe temizlik işi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çünkü metrelerce yüksekte temizlik yapmak kimilerine oldukça korkunç gelebilir. Bu nedenle bu zor işi yapan firmalar kullandıkları ekipman ve ürünleri ile temizliklerini pratik bir şekilde yaparlar.

Güvenlik Önlemleri

Dış cephe cam temizliğinde en önemli konuların başında insan sağlığı ve hayat gelir. Yaşam standartları gereği günümüzde yapılan binaların ve plazaların dış cephe denilen kısımları tamamen camdan yapılıyor. Mimarisi ile hoş bir görüntü ortaya çıkaran ve göz kamaştıran bu yapıların dış yüzeyleri kirlenebilir. Bu konuda alanında yetkili firmalardan yardım almak gerekir. Çünkü çok katlı bu binaların dış temizliği oldukça zor ve tehlikeli olabiliyor.

Yapılan küçük bir hata insan hayatına mal olabilir. Böyle olumsuz durumlarla karşılaşmak istemeyen firmaların çoğu bu konuda bilinçli davranıyor. Tehlike içeren dış cephe cam temizliği işinde çalışan kişilerin bu konuda tecrübeli olmaları ve dağcılık kulüpleri tarafından verilen sertifikalarının olması gerekir. Ayrıca yapılan temizlikler sırasında kimi temizlik şirketleri iş güvenliği uzmanı da bulunduruyor. Çünkü insan hayatı değerlidir ve tüm tedbirler başarılı bir şekilde alınmalıdır. Güvenlik önlemleri sırasında kullanılan sepetli ve teleskopik vinçler yardımıyla yapılan temizlikler daha sağlıklıdır. Dış cephe temizliği profesyonel olmayı gerektirir. Temizlik yapılacak bina ve plazaların olduğu alanlarda da güvenlik önlemleri alınmalıdır. Yoldan geçen kişilerin üzerine herhangi bir şey düşmemesi ve alanın mümkünse boş olması gerekir.

Dış cephe temizlik konusunda iyi bir firmadan kaliteli destek alınması yaşanacak iş kazalarını en alt seviyelere indirir. Çünkü alanında başarılı ve yetkili tüm firmaların çalışanları iyi eğitim almış ve sertifikası olan kişilerdir. Bu kişiler yapmış oldukları temizlikler sırasında kesinlikle emniyet kemeri takmak zorundalar.

Kaliteli Dış Cephe Temizliği

Göz alıcı temizlik bir dış cephe temizliği yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle alanında profesyonel bir firma seçimi yapası gerekir. Tercih edilen firmaların temizlik sırasında kullanacağı yöntemlerde çok önemlidir. Şirketlerin kullandıkları yöntemleri kadar iş sağlığı ve almış oldukları iş güvenlik önlemleri de çok önelidir.

Çünkü istenmeyen kazalar meydana gelebilir ve kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple insan sağlığı öneli bir husustur. İyi temizlik yapan firmaların fiyatları ne olursa olsun kesinlikle tercih edilebilir. Çünkü ortaya kaliteli ve göz alıcı bir temizlik çıkacaktır. Bu durum binaların görselliğini ve pürüzsüz parlaklığını arttıracaktır.

Temizlenen Dış Cephe Camı

Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe cam temizliği sağlık açısından çok önemli olduğu gibi görsel açıdan da çok önemlidir. Günümüzde yapılan binaların birçoğu cam yapılarla kaplanmaya başlamıştır. Bu durum modern hayatın getirdiği yeniliklerden biridir. Cam malzemesi kullanılan dış cephe yüzeyler tüm olumsuz hava koşullarına maruz kaldıkları için belli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Aksi halde camlar üzerinde kireçlenme ve oksitlenme meydana gelir. Yapılan dış cephe temizlik işlerinde alanında profesyonel temizlik şirketlerinden destek almak gerekir. Çünkü kolay gibi gözükse de dış cephe temizliği son derece güç bir iştir. Ayrıca gelen tecrübeli kişiler kullanacakları malzemeler ile başarılı bir temizlik sunarlar. Böylece insan sağlığı korunduğu gibi temiz yaşam alanları meydana gelir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır

Binaların, iş yerlerinin ve plazaların dış cepheleri daha şık ve estetik durması açısından cam yapı malzemesi kullanılarak yapılır. Fakat bu alanlar yağmur, çamur, kar, toz, güneş ve duman gibi hava koşullarına açık olduklarından kısa sürede kirlenme özelliğine sahipler. Bu nedenle yılın belli dönemlerinde bu alanların temizlenmesi gerekir.

dis cephede temizlik calismasi - Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dış Cephede Temizlik Çalışması

Temizlik için gelen kişiler kullandıkları yöntem ve araçlarla bu işi kolayca yapıyorlar. Cam olan dış cephe binalar çok yüksek katlı yapılar olduğundan daha çok vinç tarzı araçlar kullanılarak temizlenmeye çalışılır. Bazen de binanın üst katından aşağıya sarkıtılan temizlik çalışanları camları özenli bir şekilde temizlemeye başlarlar.

Temizlik Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir

Dış cephe cam temizliği işine başlamadan önce kullanılacak yöntem belirlenmelidir. Kimi zaman bu yöntem dağcı yöntem olabildiği gibi sepetli, teleskopik denilen vinç türlerinden de yardım alınabiliyor. Temizlik öncesinde binanın yüksekliğine uygun kullanılacak temizlik malzemesi ve aparatları belirlenir. Dış cephe alanlarının cam olması bu alanlarda yapılan temizlik çalışmalarının titiz bir çaba ile yapılmasını gerektirir. Kimi zaman temizlik işlemleri bir günde biterken bazen de yapılan temizlikler iki gün sürebiliyor. Cam yapılar çabuk toz alıp kirlendiklerinden dolayı sık sık temizletmek gerekir.

Temizlik yapacak firmaların temizlik için doğru bir günü tercih etmeleri gerekir. Özellikle hava koşulları temizliğe elverişi olmalıdır. Ayrıca dış cephe temizliğinin hafta sonu yapılması daha sağlıklı olacaktır. Binaların etrafında daha kolay iş güvenliği alınır.

Alanında Uzman Firma Seçimi

Dış cephe cam temizliği yaptırarak isteyen kişilerin bu konuda iyi bir gözlem araştırma yapması gerekir. Çünkü dış cephe temizliği oldukça zor bir iştir. Özellikle bu alanlar cam olunca temizlik daha da zorlaşır. Araştırmalar sırasında temizlik şirketlerinden fiyat almak ve kullanacağı malzemeler hakkında bilgi almak gerekir. Çünkü kimi zaman kullanılan malzemeler asitli olduklarından camın özelliğine zarar vererek korozyona neden olabilirler. Temizlik yapacak şirketlerin muhakkak yeterlilik belgelerinin olması gerekir.

Kullanılacak vinç veya benzeri ürünlerin ve çalışacak personeller hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Çalışacak personellerin iş kazalarına karşı belgelerinin olmasına dikkat etmek gerekir. Her ne kadar bu durum temizlik şirketlerinin sorumluluğunda olsa da böyle iş kazaları temizlik yaptıracak kişilerinde başını ağrıtabilir.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

İş yerleri ve iş hanlarının çoğu dış cephelerinde kullandıkları cam yapıları 3 ayda bir temizleme ihtiyacı duyarlar. Bu nedenle temizlik şirketlerinden destek almaları gerekecektir. Bu alanlar komple cam olduğundan dolayı profesyonelce temizlenmesi gerekir. Temizlik şirketleri fiyatlarını metre kare üzerinden hesap yaparak fiyat belirlerler. Ayrıca temizlik sırasında kullanılan vinç veya asansör tarzı ürünlerin fiyatları da ekstra olarak belirlenir. Dış cephe temizlik binanın ölçüleri olan yüksekliği ve genişliği eşliğinde belirlenir.