Zemin temizleme çalışması

Zemin Temizliği

Yaşam alanlarında zeminin temiz olması tüm alanların temiz olması anlamına gelir. Zemin temizliği sırasında temizlenecek bölgenin yapısı ne tür temizlik malzemeleri kullanılması konusunda bilgi verir. Bu nedenle zeminin yüzeyinde etki gücü yüksek temizlik ürünlerini kullanmak gerekir. Geniş yüzeye sahip temizlik alanlarında veya yeni yapılan binaların zemin temizliği konusunda profesyonel yardım almak daha avantajlı olacaktır.

Çünkü bu konuda uzmanlaşan temizlik firmaları yaşam alanlarınızı sizler için temizleyerek sağlıklı ve güvenli ortamlar bırakır. Kullandıkları ürünler tüm kir ve bakterileri yok eder. Böylece zemin yüzeyleri pürüzsüz bir temizliğe kavuşur. Zemin temizliği konusunda firmamız yılların vermiş olduğu deneyim ve uzmanlıkla hareket ederek tüm alanlarda başarılı bir şekilde hijyen sağlar.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin temizliğine başlamadan önce yüzeye uygun temizlik ürünleri seçmek gerekir. Zeminde yer alan kaba toz ve çöpler öncelikle bir süpürge yardımı ile alınır. Ardından yüzeye göre uygun mop ve silecekler yardımıyla temizlik yapılır.

Zemin temizliği ev ve işyerlerinde temizlenecek ilk yerdir. Zeminin temiz olması tüm alanların temiz olması anlamına gelir. Bu nedenle zemin temizliğinin detaylı bir şekilde belirli aralıklarla yapılması gerekir. Zemin alanlar içerisine merdiven ve diğer kullanım alanları girer.

Zemin temizliğinde şirketlerden alınan yardımın en önemli avantajlarından biri de şirketlerin kullandığı temizleme makineleri sayesinde etkili bir temizlik yapılır.

Zemin Temizleme Makinesi Kullanımı

zemin temizleme makinesi - Zemin Temizliği
Zemin temizleme makinesi

Şirketlerin zemin temizliğinde en çok kullandıkları cihazlardan birisi de makinelerdir. Endüstriyel temizlik ürünleri içerisinde yer alan elektrikli süpürge ve yıkama makineleri zemin temizliğinde vakum sistemleri sayesinde etkili bir işlem gerçekleştiriyor.

Bu makinelerin kullanımında şirketlerde çalışan personeller sorumludur. Bu nedenle en verimli şekilde değerlendirirler. Zemin temizleme makinaları fonksiyonel bir şekilde üretildikleri için ön kısmında suyu yüzeye iletecek su ve fırçalar bulunur.

Bu fırçalar kirlerin sökülmesinde aktif rol oynar. Makinenin arka kısmında ise yüksek verim gücüne sahip vakumlar bulunur.Bu vakumlar sayesinde tüm alan ve yüzeyler etkili bir şekilde kullanılır.

Zemin Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Zemin temizliği yapılırken kullanacak olan ürünlerin kalitesi oldukça önemlidir. Suya dayanıklı cilalı ve cilasız her türlü döşemenin temizliği için uygun ürünleri kullanmak gerekir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan zeminlerin yapısı ve kullanılan malzemelerin farklılık göstermesi kullanılacak ürünlerin de farklılık göstermesine neden olur.

Bu konuda uzman ve deneyimli firmalar hangi zemin yüzeyde ne tür temizlik ürünlerini kullanacaklarını çok iyi bilirler. Zeminin yüzeyine zarar vermemek için daha çok koruyucu özelliğe sahip doğa dostu ürünleri kullanmak gerekir.

Zemin Temizleme Fiyatları

Zemin temizleme fiyatları konusunda firmamızı arayarak merak ettiğiniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Firmamız zemin temizliği fiyatlarını belirlerken temizlenecek olan alanın yüz ölçümü göz önünde bulundurur. Ayrıca zemin üzerinde kullanılan malzemenin yapısı da kullanılacak olan temizlik ürünlerinin kalitesini ve özelliğini de değiştirir. Bu nedenle işlemin ve ürünlerin kalitesinin artması beraberinde fiyatların yükselmesini etkiler.

Zemin Temizleme Kimyasalları

Zemin temizliğinde etkili bir sonuç elde etmek amacıyla bazı kimyasal ürünler tercih edilir. Özellikle fabrika gibi iş yerlerinde yüzde indirim yağlı ve kirli olması bu kimyasalları kullanmayı daha da zorunlu hale getirir. Kullanılan kimyasallar içerisinde çamaşır suyu, dezenfektan ürünler, yüzey parlatma ürünleri, yağ çözücü gibi kimyasallar kullanılır.

Kullanılan bu kimyasallar kimi zaman temizlik makinesi içerisindeki suyu atılırken kimi zaman ise yüzey üzerine dökülerek üzerinden paspas ve bol su ile geçilir. Çalışan personellerin kullanacakları kimyasallar ile birebir temas etmemeleri gerekir. Bu ürünler oldukça etkili bir temizlik sağlar. Ayrıca temizliğin ardından tüm zemin bol su ile yıkanmalıdır.

Zemin Temizliğinde Firma Seçimi

Zemin ve yüzey temizleme işlemlerinde profesyonel firmalardan her zaman yardım almak insanlara büyük bir avantaj sağlar. Bu nedenle firmamız zemin temizleme hizmetleri konusunda önemli işleri yerine getirerek müşteri memnuniyetini önemser.

Kullandığı en iyi malzemeler yardımıyla zeminin yapısına uygun temizlik işlemini gerçekleştirir. Ev ve işyerlerinin zemin temizleme ihtiyacı için firmamızı arayarak gerekli tüm yardımları alabilirsiniz. Çünkü firmamız kullandığı teknolojik özelliklere sahip makinalar ve araçlar yardımı ile derinlemesine temizlik yaparak yaşam alanlarına sizler için daha sağlıklı hale getiriyor.

Bina dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliği Ne Tür Binalara Yapılabilir?

Binaların dış yüzeyleri hava koşullarında maruz kaldıklarından dolayı zaman içinde kirlenirler ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle binaların dış cephe yüzeylerini belli aralıklarla ve profesyonel bir şekilde temizletmek gerekir. Düzenli aralıklarla yapılan dış cephe temizlikleri binanın her daim güzel görünmesini sağlar.

Aynı zamanda dış cepheyi korur ve daha büyük masrafların oluşmasını engeller. İş ve güvenlik önlemleri alarak, uygun ekipmanlarla ve kaliteli bir şekilde dış cephe temizliği yapan bir firma bu konuda yardımcı olur. Binaların yüksekliğine göre gereken planlama sağlanır ve dış cephe temizliği en kaliteli şekilde yapılır.

Dış Cephe Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Binaların dış cephelerinde uygulanan temizlik en başta binanın estetik açıdan güzel görünmesi için gereklidir. İlk başta göze çarpan durum bu olsa da dış cephe temizliği binanın korunması açısından çok önemlidir. Binanın dış yüzeylerinde zaman içerisinde çevre ya da hava koşullarından dolayı bozulmalar, küflenmeler ya da kalıcı kirler oluşmaya başlar.

Bu oluşumlar binanın yüzeyine zarar verebilecek olan oluşumlardır. Düzenli dış cephe temizliği yapılan bir binada böylesine zorlayıcı olumsuz durumlar oluşmaz. Binanın renginde değişim olmaması için, dış cephenin alt tabakalarında deforme olmaması için, lekelenme, küf ya da mantar oluşmaması için binaların dış cephe temizliklerine özen gösterilmelidir.

Hangi Tür Binalara Dış Cephe Temizliği Yapılır?

Günümüzde sektördeki gelişmeler ışığında her tür binaya dış cephe temizliği yapılabilir. Genel algı yalnızca cam malzemeye sahip binalarda dış cephe temizliği yapılabileceği yönündedir. Ancak dış cephe temizliğinin kapsamı asla bu kadar dar değildir.

Mozaik, mermer, PVC, granit, komposit gibi diğer malzemelere sahip binaların da dış cephe temizlikleri profesyonel bir şekilde yapılabilir. Dış cephe temizliğinde en önemli unsur bina analizinin doğru şekilde yapılmasıdır.

Yapılan analizle hem binanın yüzeyinde nasıl bir temizlik uygulaması yapılacağına karar verilir hem de binadaki yerlere erişimin nasıl sağlanacağı belirlenir. Bina yapı malzemelerine göre belli alanlarda demo uygulamalar yapılabilir. Bu sayede binaların dış yüzeyleri temizlik aşamasında asla zarar görmez.

Bina Türlerine Göre Yapılan Dış Cephe Temizliği

bina dis cephe temizlik calismasi e1598616707712 - Dış Cephe Temizliği Ne Tür Binalara Yapılabilir?
Bina dış cephe temizlik çalışması

Dış cephe temizliğinde binanın türü önemlidir. Bina dış cephesindeki malzemeler, bu alanlara ulaşımın nasıl olacağı ve hangi tür temizlik uygulamasının kullanacağı belirlenmesi gereken önemli kıstaslardır. Bina analizi yapıldıktan sonra hem yüzeylere hem de genel olarak bina yapısına uygun olan temizlik yöntemi seçilir.

Mesela basınçlı yıkama işlemi, boyalı metalden, sıvalı ya da beton alandan tozu ve kiri temizlemede oldukça etkilidir. Ancak traverten, tuğla duvarcılık, kanvas gibi basınçtan ve nemden zarar görebilecek yapılar mevcutsa o zaman bu yöntem kullanılmaz. Görüldüğü üzere temizliğin nasıl ve hangi ekipmanla yapılacağı dış cephe malzemesiyle doğrudan ilgilidir.

Binanın dış yüzeyi daha hassas malzemelerden oluşmuşsa genelde yumuşak temizleme uygulaması yapılır. Cam yüzeylerde, doğal taş kaplamalarda, boyalı dış cephelerde, tuval gibi yapı elemanlarında daha yumuşak uygulamalar hakimdir. Burada yumuşak kıllı fırçalar, uygun temizlik ürünleri ve ardışık durulama hizmetleri ön plandadır. Yine binanın dış cephesinde uygun olan alanlarda leke çıkarma ve parlatma işlemleri de yapılabilir. Gerek kullanılacak olan kimyasallar gerekse temizlikte yararlanılacak ekipmanlar binanın dış cephe yüzeyine göre belirlenir. Bu sayede dış cepheler zarar görmez ve en başarılı temizlik uygulaması yapılır.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları Binanın Türüne Göre Değişir Mi?

Dış cephe temizlik fiyatları en başta temizlik yapılacak olan binanın büyüklüğüyle ve genişliğiyle alakalıdır. Fiyatı belirleyen en önemli kıstas budur. Binanın yüksekliği, büyüklüğü, çevre şartları fiyat üzerinde etkili olan kriterlerdir.

Bunun dışında temizlikte kullanılacak olan temizlik kimyasallarına ve dağcı, makine ya da vinç gibi kullanılacak temizlik ekipmanına göre de fiyatlarda değişiklikler oluşmaktadır. Aslında temizlik kimyasallarının ve makinelerin seçiminde bina türü etkili olduğu için bina türünün fiyat üzerinde etkili olduğu söylenebilir. Cam bir yüzeyle mozaik bir dış cephenin temizliği aynı şekilde ve aynı ekipmanlarla yapılamaz.

Bu nedenle dış cephe temizliklerinde farklı fiyat seçenekleri mevcuttur. Sizler dış cephe cam temizliği alanında uygun fiyat avantajlarına sahip olmak, bilgi almak ve kaliteli bir temizlik uygulaması yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Binanızın hem uzun yıllar boyunca sağlam kalabilmesi hem de güzel görünmesi için ihtiyaç duyulan temizlik hizmetine kolayca sahip olabilirsiniz.

Dış cephe temizliğinde kaliteli malzemeler

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Dış cephe malzemeleri yapısı itibari ile hassas özelliklere sahip olduğu için kullanılan temizlik ürünlerinin de yapıların dış yüzeyine zarar vermemesi gerekir. Dış cephe temizliği için karar verilen doğru Firma seçimi ile beraber firmanın kullanacağı ürünler hakkında bilgi almak işin kalitesi açısından oldukça önemlidir. Çünkü piyasada birçok kimyasal temizlik ürünleri bulunur. Bu ürünlerin birçoğu hakkında insanlar bilgi sahibi olmadıkları için kullandıkları andan itibaren olumsuz etkilerini görebilirler. Oysa doğa dostu olan dış cephe temizlik ürünleri dış yüzeylere zarar vermediği gibi yapıların ömrünü uzatarak, hızlı kir ve leke tutmasını engeller. Kaliteli firmalardan alınan yardımların içerisinde bu kaliteli temizlik ürünleri de yer alır. Bu sebeple firma seçimi bu konuda oldukça önemlidir.

Dış Cephe Temizliği Nedir?

Dış cephe temizliği binaların temiz durması açısından yapılır. Dış cephe temizliği yapılmayan binalarda kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bina ve işyerlerinin dış yüzeyleri yağışlı havalarda toz, çamurlu yağmur suyu, kar, egzoz dumanı, is gibi olumsuz hava koşullarına maruz kalır. Bu nedenle dış yüzeylerin hassas yapısını korumak için dış cephe temizliği yılda 2 ya da 3 defa yapılmalıdır. Dış cephe temizliği temizlik şirketleri tarafından kurulan platformlar üzerinde yapılır. Bu yapılar üzerine çıkan kişiler emniyet kemeri takarak temizliğe başlarlar. Temizlik sırasında uygun ürünler kullanılarak, her kat ve cephe silinir. Böylece yapının dış yüzeyi temizlik sonrasında parlaklığı ile dikkatleri çeker.

Emniyet Önlemi

Dış cephe temizliği sırasında en çok üzerinde durulan konuların başında alınan güvenlik önlemleri gelir. Çünkü çok katlı binaların en üst katından başlayarak aşağılara doğru yapılan bu dış cephe temizliği sırasında yaşanabilecek herhangi bir iş kazası insan hayatına mal olabilir. Gerekli emniyet önlemleri alınmadığı takdirde ortaya ciddi sorunlar çıkar. Dış cephe temizliği olduktan oldukça zor bir iştir. bu nedenle bu işi alanında profesyonel firmaların yapması gerekir. Böyle firmalar temizlik sırasında hem çalışanların can güvenliğini sağlar hem de yoldan geçen insanların zarar görmemesi için çevre güvenlik önlemlerini alır. İnsan hayatı önemli olduğu her koşulda gerekli bütün emniyet ve güvenlik önlemleri alınmalıdır.

emniyetli calisma - Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Ürünler
Emniyetli çalışma ortamı

En Temiz Dış Cephe Temizlik Yöntemi

Dış cephe temizliği konusunda firmalar kendine özgü farklı yöntemler kullanılır. Kullanılan yöntemin temel belirleyicisi temizlenecek binanın dış yapısıdır. Yapılan incelemeler sonucunda dış cephe temizliği konusunda en etkili sonuç veren yöntem vinç yardımı ile yapılan temizliklerdir. Vinçler operatörler tarafından kontrollü bir şekilde kullanıldığı için bu araçların merdiveni belli bir noktaya kadar uzanır. Özellikle sepetli vinçler can güvenliği bakımından oldukça güvenli araçlardır. Sepetli platform üzerine çıkan temizlik personelleri yanlarına tüm temizlik ürünlerini alarak her katta bulunan tüm cam ve kompozit yüzeyleri temizlerler. Çalışan kişiler herhangi bir düşme ihtimali yaşamayacaklarını bildikleri için kendilerini bu vinçler üzerinde daha güvende hissederler. Sepet üzerinde çalışan kişiler tüm cam yüzeylerin girintili ve çıkıntılı alanlarını temizler.

Kalite ve Uygun Fiyatlar Bir Arada

Dış cephe temizliği sırasında bina sahiplerinin temizlik şirketlerinden en önemli beklentileri işlerini kaliteli bir şekilde yapmaları ve uygun fiyat sunmalarıdır. Temizlik için insanlar uygun firma arayışına girerler. Bu konuda dış cephe cam temizliği hizmeti veren firmamız uygun fiyat seçenekleriyle müşterilerine her konuda yardımcı olur. Firmamızdan alacağınız her türlü hizmet sizin için büyük bir avantaja dönüşecektir. Çünkü cebinizden bir defaya mahsus para çıkacaktır ve ortaya ise mükemmel bir kusursuz temizlik çıkacaktır. Temizlik sırasında kullandığımız malzemeler camlarınızın hemen kirlenmesin engelleyecek ve belli bir süre toz ve kiri tutmasın engelleyecektir.

Neden Firmamız

Tüm dış cephe, inşaat sonrası temizlik, plaza, okul, hastane, otel, işyeri gibi mekanların temizlik işlerinde firmamızdan güvenli bir temizlik hizmeti alabilirsiniz. Çünkü firmamız uzman ekibi ve garantili temizlik işleri ile sizlerin temiz bir hayat yaşaması için elinden gelen her türlü gayreti gösteriyor. Aldığınız temizlik hizmetleri ile beraber iş yerlerinizin ve yaşam alanlarınızın dış cam alanları daha temiz ve ferah bir görünüm sunacaktır. Bu durum hem içeride yaşayan insanları hem de dışarıdaki insanları olumlu yönde etkileyecektir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamızdan istediğiniz her türlü dış cephe temizliği konusunda yardım alabilirsin.

Temizlenmiş dış cephe

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Yapılan yeni yapıların dış yüzeylerinde modern bir görüntü oluşturmak için cam kullanılır. Bu gelişme kendini az katlı binalarda gösterdiği gibi çok katlı binalarda da görülür. Tüm alanın cam malzeme ile kaplanması beraberinde temizlik İhtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaç ile birlikte ortaya dış cephe cam temizliği denilen hizmeti çıkmıştır. Bu durum kendilerini geliştiren ve güncel gelişmeleri yakından takip eden firmaların uzman bir kadro ile çalışmalarını yürütmesini sağlamıştır. Her sunulan hizmetin kendine özgü kuralları bulunur. Temizlik şirketleri dış cephe cam temizliği yaparken uygun malzeme ve araç kullanarak kaliteli bir çalışma yürütürler. Firmalar bu zor çalışmaları yerine getirirken en iyi güvenlik önlemlerini almaya çalışırlar.

Cam Temizliğinin Önemi

Binaların dış yüzeylerinin cam olması oluşacak kir ve tozun daha fazla görünmesine neden olur. Bu nedenle hem dışarıdan bakıldığında hem de içeriden bakanların temiz bir görüntü görmesi için camların temizlenmesi gerekiyor. Camların kirlenmesine neden olan asit yağmurları, kirli duman gazları ve uçuşan toz tanecikleri zaman içerisinde kire ve korozyona neden olur. Bu da beraberinde dış cephe cam temizliğini zorunlu hale getiriyor. Dış cephe cam temizliği yapıların görsel açıdan ve sağlık açısından oldukça önemli bir işlemdir. Özellikle iş yeri olarak kullanılan binalar insanların aynı zamanda kimliğini de temsil eder. Bu nedenle yetenekli ve bu konuda eğitim almış güvenlik firmalarından alınan yardımlar ile binaların dış cepheleri daha temiz ve parlak bir görünüme sahip olur. Dış yüzeylerinin temizliği bu konuda oldukça önemlidir ve dikkate alınmadığı takdirde çok fazla farklı ve sorunlara yol açabilir.

Cam Temizliğinde Genel Kurallar

Dış cephe cam temizliği binaların dış yüzeylerinin güzel ve temiz durması açısından oldukça önemli bir işlemdir. Temizlik sırasında en genel Kural ise eğitimli ve uzman bir kadrodan yardım alınmasıdır. Böyle durumlarda kurumsal firmalardan yardım almak işin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir. Dış cephe temizliği sırasında ilgili ekip dış cephe analizi yaparak bir plan dâhilinde çalışmalarını yürütmeye çalışırlar. Dış cephe temizliği sırasında en önemli hususlardan biri güvenlik önlemleridir. Özellikle çok katlı yüksek binalarda çalışmalar sırasında personelin can güvenliği sağlanmalı ardından çalışmalar başlanmalıdır.

cam temizligi - Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Olmalıdır?
Cam temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Dış cam temizliği belli periyotlarda yapılması gerekir. Bu aralık ise yılda en az iki defa uzman kişiler tarafından gerekli önlemleri alınarak yapılmalıdır. Temizlik sırasında dış cephenin görünümü için kullanılan kimyasalların özel olarak tercih edilmesi gerekir. Şirketler dış cephe temizliğine başlamadan önce hava şartlarına ve binanın dış şartlarına bakarak çalışmalarını yürütüyorlar. Her yıl düzenli olarak yapılan bu temizlik işlemleri binanın bina dışında kullanılan dış malzemelerin ömrünü uzatacaktır.

Temizlik Malzemesi Seçimi

Günümüzde yapılan binaların dış cepheleri farklı malzemeler kullanılarak meydana getirilir. Bu malzemelerin büyük bir çoğunluğunu cam ya da kompozit malzemeler oluşturur. Bu malzemenin yapısına uygun kimyasallar dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Firmamız tarafından dış cephe temizliğinde kullandığı kimyasallar doğaya zarar vermediği için rahatlıkla kullanılabilen malzemelerdir. Ayrıca kullandığımız ürünler toz tutmayı engellediği gibi herhangi bir yağmur suyundan dolayı meydana gelecek leke oluşumunu da engeller. Firmamız tarafından sağlık koşullarının elverişli ve doğa dostu kimyasallar kullanılır. Bu sebeple kullanılacak malzemenin seçimi kadar Firma seçimi de büyük bir önem arz ediyor. Yanlış firma seçimi ve yanlış ilaç kullanımı dış cepheye ciddi zararlar vererek geri dönüşümü olmayan büyük hasarlara neden olur.

temizlik malzemeleri 300x200 - Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Olmalıdır?
Temizlik malzemeleri

Firma Seçimi

Bina ve işyeri sahipleri dış cephe cam temizliği konusunda öncelikle uzman bir firma arayışına girerler. Yapılacak doğru Firma seçimi işlerin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir. Firmamız bu konuda sizlere garantili bir hizmet sunmakla beraber en iyi ekipman ve malzeme ile çalışmalara başlar. En yeni teknolojik gelişmeleri kullanmakla beraber çalışan personelin can güvenliği en üst seviyede sağlanır. Firmamız uzun yıllardır sürdürdüğü dış cephe temizliği konusunda deneyim kazanmakla beraber binanın dış yapı malzemesine uygun temizlik malzemesi kullanır. Yapılan temizlik işlemleri sonrasında bina görünümü tertemiz olur ve estetik bir duruş sergiler. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yaptığımız çalışmaları büyük bir titizlikle yürütüyoruz. İstediğiniz zaman firmamızdan dış cephe cam temizliği konusunda yardım alabilirsiniz.

Ekonomik dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

İş yeri, plaza, otel, okul, hastane, fabrika gibi birçok yapının dış yüzeyi cam ve kompozit malzeme ile yapılır. Bu yapıların sahipleri belli aralıklarla dış cephe temizliği yaptırmak zorundadır. Çünkü dış cephe yüzeyi her türlü olumsuz hava koşuluna maruz kaldığı için kısa sürede kirlenir. Ayrıca araçlardan çıkan egzoz dumanı ve sis gibi etmenlerde camların kirlenmesinde etkili olur. Dış cephe temizliği sırasında temizlik hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konu temizlik fiyatlarıdır. Bu konuda yetkili firmalar fiyatları belirlerken bazı temel noktalara dikkat çekerler. Öncelikle binanın yüksekliği ve genişliği fiyat üzerinde belirleyici olurken binanın hangi aralıklarla temizlendiği de önemlidir. Uzun süre temizlenmeyen dış cephe yüzeylerinin maliyeti daha fazla olur. Uygun fiyatlar karşılığında kaliteli hizmet sunan firmalar işlerini büyük bir ustalıkla yerine getirirler ve karşılığında da belli bir ücret talep ederler.

Kaliteli Dış Cephe Temizliği

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenlerin en çok uğraştığı konuların başında firma seçimi gelir. Firmanın bu konuda başarılı olması yapılacak hizmetin kaliteli olmasından en büyük etkendir. Kaliteli temizlik çalışması yürüten firmaların kullandıkları tüm malzemeler binaların dış yapısına zarar vermeyecek özellikle seçilir. Dış cephe malzemeleri oldukça pahalı ürünlerdir. Bu nedenle bu malzemeler kirlendiği zaman periyodik aralıklarla temizlenmesi gerekir. Çünkü yapılan temizlikler ile beraber bu yapılar ilk günkü gibi bir görüntü ortaya çıkarırlar. Kullanılan temizlik malzemeleri içeriğindeki etkili maddelerin etkisiyle dış yüzeylerin kirlenmesini ve toz almasını engellerler.

kaliteli dis cephe temizligi - Dış Cephe Temizlik Fiyatları
Kaliteli Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

İnsan sağlığı açısından temizlik her zaman önemli bir işlemdir. Günümüzde yapılan binaların dış yüzeylerinin estetik durması bakımından camla döşenmesi beraberinde temizliği de zorunlu kılmıştır. Çünkü cam yüzeyler bütün toz, kir ve dumanı içine hapsederek kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Böyle bir görüntü hem bina içerisinde yaşayan insanları hem de dışarıdan binaya bakan insanları ciddi manada rahatsız eder. Aynı zamanda bu binalar içerisinde firma sahipleri üretim yapıyor ve sürekli müşteri ağırlıyor ise bu durum firma için kötü bir izlenim bırakır. Gelen müşteriler böyle kirli alanlar ile karşılaştıkları zaman iş ortaklığı yapmaktan vazgeçerler. Bu durum firma açısından ciddi kayıplara neden olur. Dış cephe cam temizliği firmanın prestijini arttırdığı gibi insanlar üzerinde de olumlu etkilere yol açar. Bu nedenle bu avantajlardan yararlanmak için yılın belli dönemlerinde dış cephe temizliği yaptırmak gerekir.

Kimyasal Temizleyicilerin Özelliği

Doğru yapılan firma seçimi beraberinde kaliteli işlerin ortaya çıkmasını sağlar. Yapılan temizliğin etkili sonuç vermesinde en büyük rolü temizlik ürünleri üstlenir. Temizlik sırasında kullanılan kimyasal temizleyicilerin koruyucu özelliğe sahip olması ile beraber doğa dostu olması gerekir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber üretilen temizlik ürünlerinin zararlarını da ortadan kaldırmıştır. Bu nedenle işine önem veren firmalar en iyi malzemeyi kullanmayı tercih edenler. Temizliğin etkili sonuç vermesi bakımından kullanılan bu ürünler temizlik sonrasında da etkisini sürdürmeye devam ediyor. İçerisindeki maddelerden dolayı camın kir tutmasını engeller.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizlik fiyatları temizlenecek alanın yüz ölçümüne göre belirlenir. Alanın yüksekliği ve genişliği, çalışacak personel sayısı, kullanılacak malzemenin kalitesi, en doğru temizleme yöntemi ile beraber dış cephe temizlik fiyatları ortaya çıkar. Dış cephe temizlik fiyatları konusunda firmamız her zaman müşterilerinin bütçesine uygun fiyatlar ortaya çıkarır. Yapılan işlerin verimliliği acısından en kaliteli malzemeler kullanılarak dış yüzeyler zarar görmeden sorunsuz bir şekilde temizlenir. Dış cephe temizliğinde önemli olan fiyat değil de yapılan temizliğin kusursuz olmasıdır.

Firmamızın Profesyonel Hizmetleri

Dış cephe temizliği konusunda kendisini geliştiren firmamız kullandığı özel temizleme cihazları ile beraber dış cephelerin estetik ve temiz durmasına yardımcı olur. Profesyonel hizmet anlayışı ile hareket eden çalışanlarımız öncelikle çevre güvenliğini sağlayarak çalışmalarına başlar. Sunduğumuz tüm temizlik hizmetleri garanti kapsamında yer alır. Dış cephe temizliği yaparken gerek asansör gerekse de vinç türü araçlar kullanarak ayrıntılı temizlik yapıyoruz. Binanın yapısında yer alan tüm detaylar tek tek temizlenir. Böylece sizlere temizliğin keyfini ve konforunu çıkarmak kalır. İstediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçerek oluşturacağınız randevular doğrultusunda uzman ekibimiz kapınıza gelir.

Dış cephe temizlik

Dış Cephe Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır

Binaların dış yüzeyleri olumsuz hava koşullarından etkilenerek zaman içerisinde kir ve leke tutmaya başlar. Bu dış cephe yapılar içerisinde yer alan cam ve kompozit malzemeler kir ve lekeyi daha hızlı bir şekilde kendine çeker. Bu kir ve lekeler zaman içerisinde daha fazla alan kaplayarak içeride yer alan insanları rahatsız ettiği gibi dışarıdan bakan kişileri de rahatsız eder. Bu olumsuz durumlardan ötürü yılın belli dönemlerinde dış cephe temizliği zorunlu hale gelmiştir. Bu konuda teknolojik malzemeler kullanarak hizmet vermeye başlayan firmaların sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Bu durum beraberinde kaliteli bir hizmeti de getirir. Uzman ekibe sahip bir firmadan alınan dış cephe temizliği binanın uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasını sağlar. Dış cephe temizliği yılda en az iki defa yapılmalıdır.

Dış Cephe Temizliği Ne Zaman Yapılır

Dış cephe temizliği yapılırken havanın güneşli ve açık olması gerekir. Dış cepheler özellikle de cam yapılar kış ve yaz aylarında daha fazla kirlenir. Temizlik işlemleri yapılırken hava şartları kontrol edilmeli ve böylece temizliği başlanmalıdır. Dış cephe camlar egzoz gazları, duman, is gibi etkenlerden dolayı hızlı bir şekilde kirlenir. Havaların soğuması ve yağışların başlaması ile de oluşan kir ve lekeler camların etrafında birikir. Biriken bu kirler zamanla korozyon oluşumunu ortaya çıkarır. Bu korozyona etkin kimyasal temizleyiciler ile müdahale edilmediği takdirde yapılara zarar verir. Anlaşma yapılan firma ile beraber uygun ve güzel bir havada, uzman ekiple temizlik işlemleri başlar.

Kullanılacak Malzemenin Kalitesi

Cam ya da kompozit malzemeler binaya estetik açıdan güzel bir görünüm verdiği için tercih edilir. Fakat bu kullanılan malzemeler doğru temizlik ürünleri ile temizlenmediği takdirde olumsuz hasar görebilirler. Bu nedenle kullanılacak kimyasal malzemelerin doğa dostu ürünler olmasın dikkat etmek gerekir. Tüm malzemelerin TSE marka ürünler olmasına bakmak gerekir. Kullanılacak temizlik ürünlerinin camları kusursuz temizlemesi ve camların ömrünü uzatması gerekir. Kullanılacak ürünler aynı zamanda camların kir tutmasını engelleyen özellikte olması gerekir. Böylece belli bir süre daha camlar temiz kalır.

kaliteli dis cephe temizlik malzemeleri - Dış Cephe Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır
Kaliteli dış cephe temizlik malzemeleri

Temizlik Sırasında Kullanılan Ürünler

Uzmanlık gerektiren bir çalışma olan dış cephe temizliği tecrübeli eller tarafından yapılır. Temizlik sırasında kullanılan tüm ürünlerin TSE belgeli ürünler olması gerekir. Yüzeylerin doğal yapısına herhangi bir zarar vermeden özel olarak hazırlanan kimyasal deterjanlar kullanılır. Dış cephe temizlik ürünleri içerisinde zengin bir ürün çeşitliliği bulunur. Bunlar cam sil, çek pas, mikro fiber bez, cam jileti, kazıma jileti, kova, oynayabilen başlıklı cam sil gibi kullanışlı ürünler kullanılır.  Bunun dışında yüzey temizleyici, çözücü ve sökücü özelliklere sahip spreyler kullanılır. Dış cephe cam temizliği sırasında ayrıca dikkat etmek gerekir. Lekeleri temizlerken cam yüzeyler çizilmemeli ve hassas temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

Temiz ve ferah alanlar insanların sağlığı ve kendilerini iyi hissetmeleri bakımından önemlidir. Camla kaplanan plaza ve iş hanı gibi yapıların daha cazip ve gösterişli durması açısından üç ayda bir temizlenmesi gerekir. Çünkü cam yüzeyler, yüzeye sinen tozlar, araç egzozlarından çıkan yağ ve kirler ile çabuk kirlenir. Ayrıca bu dış mekânlar her türlü olumsuz hava koşulluna maruz kaldığı için çok çabuk kirlenir. Dış cephe temizliği firmalar açısından büyük bir öneme sahiptir. Çünkü bu firmalara gelen misafirve müşterilerinkirli bir ortamla karşılaşmaları işlerin verimliliğini düşürür. Bu nedenle kaliteli işler ortaya çıkarmak ve sağlam ortaklarla yürümek isteyen firmalar dış cephe temizliği büyük önem verirler ve bunu gözardı etmezler.

Görüntü Kirliliği İçin Firmamızdan Yardım Alın

Dış cephe temizliği konusunda firmamız her türlü görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak temiz yaşam alanları insanlara sunuyor. Kaliteli hizmet ve uygun fiyat anlayışımız ile tüm müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dış cephe temizliği konusunda sizlerin en iyi çözüm ortağınız olarak kimliğinizi yansıtan bu yapıların temizliğini en iyi seviyede gerçekleştiriyoruz. Deneyimli ve güvenilir elemanlarımız sizlere profesyonel bir temizlik kalitesi gösterir. Fabrika, iş yeri, iş hanı, hastane, okul, otel, alışveriş merkezi, ofis temizliği ve inşaat sonrası tüm temizlik işleri için firmamızdan garantili hizmet alabilirsiniz

Özenle yapılan dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Dış cephe temizliği kullanılan yaşam alanlarının yapısı ve malzemesi doğrultusunda yapılır. Dış cephe temizliği sırasında çok dikkatli davranmak gerekir. Çünkü dış cephe temizliği görüldüğü gibi kolay bir iş değildir. Önem verilmediği takdirde yapılan temizlikten verim alınmadığı gibi insan hayatı da tehlikeye atılmış olur. Bu tür kötü sonuçlar ile karşılaşmamak için öncelikle kaliteli ve başarılı işler yapan firmalardan destek almak gerekir. Böyle kurumsal firmalar hem işlerine hem de müşterilerine büyük bir önem verirler. Firma seçimi ile beraber firmanın kullanacağı temizlik yöntemlerini de bilmekte fayda vardır. Yapılan ayrıntılı temizlik ile ortaya kusursuz temizlik çıkar. Bu durum insanların memnuniyetini etkiler.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalıdır

Dış cephe temizliği konusunda uzman bir ekipten destek almak işlerin seyri açısından oldukça önemlidir. Dış cephe temizliği binanın dış yapısı doğrultusunda belirlenir. Öncelikle binanın kaç katlı olduğuna bakılır ve binanın mimari özellikleri incelenir. Bu incelemeler sonucunda kullanılacak yönteme karar verilir. Böyle zamanlarda temizlik şirketleri binanın yapısına uygun en etkili yöntemleri kullanırlar. Temizliğe başlayan personelin güvenlik önlemleri alınır. Çünkü çoğu zaman çok katlı binalardan bu kişiler aşağıya sarkıtılarak temizlik yapılır. Bu zorlu işleri zor koşullarda gerçekleştiren bu personelin ve çevre güvenliğinin alınması gerekir. Dış cephe temizliği sırasında çalışanlar yanlarında getirdikleri malzeme yardımı ile görevlerini tamamlarlar.

Dış Cam Temizliğinde Firma Seçimi

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenlerin referans sahibi bir firmadan yardım alması gerekir. Firmanın başarılı olması sunulan hizmetlerin kalitesini ve verimliliğini de arttırır. Firmanın hangi yöntem ve araçlarla temizliği yaptığı ve kullandığı temizlik ürünlerinin neler olduğu hakkında bilgi almak gerekir. Temizliği ne kadar sürede tamamladığına ve kaç personel ile çalışmalarını yürüyeceğini bilmekte yarar vardır. Kullanılan kimyasal deterjanların cam ve kompozitlere zarar vermemesi gerekir. Ayrıca kullanılan deterjanların söktürücü özelliğine bakmak gerekir. Dış cephe cam temizliği sırasında doğa dostu ürünlerin kullanılması yapıların özelliklerini koruduğu gibi uzun ömürlü olmasını sağlar.

temizlenmis bir dis cephe - Dış Cephe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?
Temizlenmiş bir dış cephe

Temizlik Sırasında Alınan Güvenlik Önlemleri

Dış cephe temizliği özellikle çok katlı binalarda korkutucu bir hal alıyor. Bu nedenle temizlik şirketlerinin en çok önem verdikleri konuların başında can güvenliği gelir. Bu can güvenliğini sağlamanın en iyi yolu hem çalışan personelin güvenlik önlemleri en iyi seviyede sağlanmalı hem de temizliğin yapılacağı alanda geçen kişilerin güvenlik önlemleri alınmalıdır. Öncelik bina etrafında güvenlik şeridi oluşturulmalı ve buradan geçme yasaklanmalıdır. Böylece olası her türlü kaza sırasında insanların sağlığı korunmuş olur. Temizliği yapan ekip ise kendini güvenceye almak için emniyet kemeri gibi araçlar kullanmalıdır. Bu emniyet kemeri sistemleri olası bir düşme anında kişilerin düşmesini ya da yere çarpmasını engeller.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Ürünlerin Önemi

Dış cephe temizliği sırasında tercih edilecek temizlik ürünlerinin dış cephenin yapısı ve dokusuna zarar vermeden kullanılması gerekir. Kullanılacak kimyasal deterjanların doğa dostu olması temizliğin verimliliğini ve kalitesini arttırır. Bu ürünlerin kullanılması ile beraber cam ya da diğer dış yapı malzemeler belli bir süre kir ve tozu tutmaz ve temiz kalır. Yüzeyleri koruyan bu ürünler yüzey üzerinde yer alan her türlü lekeyi ortadan kaldırır. Temizlik ürünleri TSE marka olmalı ve kalıcı, kusursuz bir temizlik bırakmalıdır. Dış cephe temizliği konusunda kaliteli temizlik malzemeleri üretilmeye başladı. Bu nedenle bu malzemelerin içeriği dikkatli bir biçimde incelenmelidir. İçeriğindeki kimyasalların insan sağlığına elverişli olması temizliğin kalitesi bakımından önemlidir.

Güvenilir Firmamızın Sunduğu Hizmetler

Firmamız dış cephe temizliği sektöründe önemli işlere imza atıyor ve firmamızın geleceği için daha modern temizlik cihazları kullanarak çalışmaya devam ediyoruz. Tüm işyeri, plaza, alışveriş merkezi, okul, otel, hastane, kurum ve kuruluşların dış cephe temizliğini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Temizlik çalışmaları sırasında çevre güvenliğini çalışan personelin güvenliği öncelikli amacımızdır. Firmamız tarafından kullanılan en etkili temizleme yöntemleri ile yaşam alanlarınız sizlere tertemiz bir şekilde bırakılır. Sağlığınız için kullandığımız etkili temizlik ürünleri ile sizlere daha temiz yaşam alanları sunuyoruz. Çevreden kullanılan binaların dış yapısına bakıldığında parlak ve temiz alanlar görülecektir. İstediğiniz an firmamızla iletişime geçerek kusursuz bir temizlik hizmeti alabilirsiniz.

Bina dış cephe temizliği

Bina Dış Cephe Temizliği

Bina ve işyerlerinin yapımında tercih edilen teknolojik özelliklere sahip malzemeler estetik bir görüntü oluşturması bakımından tercih edilir. Bu güzel görüntülerin oluşmasına katkı sağlayan malzemenin bakım ve temizlik işleri oldukça güçtür. Çünkü dış cephe alanları her türlü olumsuz hava koşuluna maruz kaldığı için çabuk etkilenir ve üzerinde lekeler görülür. Leke oluşumuna neden olan diğer kirli hava, egzoz gazı, is gibi gelişmelerde bina dış cephe temizliğini zorunlu hale getiriyor. Dış cephe temizliği denildiği an insanlar tedirgin olurlar. Çünkü bu meslek oldukça zordur. Gerekli güvenlik önlemleri alınmadığı takdirde insan hayatı tehlikeye girer. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için uzman bir kadrodan yardım almak gerekir. Böylece çalışan bu uzman ekibin sunduğu kaliteli işler sonunda ortaya tertemiz ve kusursuz bir görüntü çıkar.

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

Dış cephe temizliği hem insan sağlığı üzerinde hem de psikolojisi üzerinde etkilidir. Bu nedenle belli aralıklarla yapılmalıdır. Dış cephe temizliği ile bu alanlar içerisinde yaşayan ya da buradan çalışmalarını sürdüren kişiler dışarıya bakmaya çalıştıklarında sadece cam üzerinde yer alan kır ve lekeleri göreceklerdir. Bu durum zamanla onların iş verimliliğini azaltır. Bunun dışında iş yeri olarak kullanılan alanların dış yüzeyleri her zaman kusursuz bir temizliğe sahip olmalıdır. Çünkü bu alanlar hizmet veren kişileri ve işlerini temsil edeceğinden buraya gelen misafirlerin temiz camlarla ve dış kaplamalarla karşılaşması gerekir. Kısacası dış cephe temizliği hem iç alandaki insanların hem de dışarıdaki insanların üzerinde olumlu etki bırakır.

dis cephe camlari - Bina Dış Cephe Temizliği
Dış cephe camları

Uygun Fiyatlar

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konuların başında dış cephe fiyatlarıdır. Fiyatlar temizlenecek alanın büyüklüğü ve genişliğine göre belirlenir. Uygun fiyatlı temizlik isteyenlerin bu konuda araştırma yapması gerekir. Firmamız uygun fiyatlara duş cephe temizliği yapıyor. Uygun fiyat ve kalite firmamızın Sunduğu en iyi hizmetlerdir. Fiyatlarımızı belirlerken müşterilerimizin bütçesini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Sunduğumuz temizlik işleri garanti kapsamında büyük bir titizlikle yerine getirilir. Çünkü müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Her mesleğin kendine has prensipleri ve kuralları bulunur. Temizlik sektörü ise büyük birleşme kat ederek daha modern yöntemler kullanılarak sunulmaya başlamıştır. Dış cephe cam temizliği konusunda geliştirdikleri temizlik yöntemleri ve kullandıkları araçlar ile daha kaliteli işlere imza atıyorlar. Dış cephe temizliği sırasında kullanılan yöntemler binanın dış yapısına göre değişir. Çok katlı binalarda farklı diğer binalarda farklı yöntemler tercih edilir. Kullanılan yöntemler arasında endüstriyel dağcı sistemi denilen yöntemle çalışanlar özel ipler yardımı ile aşağıya kaydırılır. Sepetli ya da teleskopik vinçler sayesinde temizlik derinlemesine yapılır ve etkili sonuçlar ortaya çıkar. Dış cephe temizlik makinesi ile de temizlik yapılır. Bunun dışında örümcek, makaslı ve eklemli platform alanları da kurularak dış cephe temizliği yapılır.

Güncel Fiyatlar

Dış cephe fiyatları belirlenirken temizlenecek alanın yüksekliği ve genişliği göz önünde tutulur. Temizliğin uzun süre yapılmaması ve dış alanların çok fazla kirlenmesi fiyatlar üzerinde etkili olur. Uzun süre yapılmayan temizlikler maliyeti artırırken kısa süre içerisinde sık sık yapılan temizlikler ise maliyeti daha az olur. Dış cephe temizliği konusunda artan firma sayısı yapılacak doğru tercihleri zorlaştırıyor. Bu nedenle uygun fiyata kaliteli hizmet veren firmalardan yardım almak gerekir.Firmamız müşterilerine sunduğu uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetler doğrultusunda etkili çalışmaların ortaya çıkmasını sağlar. Firmamız tarafından verilen bu profesyonel yardımları dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Dış Cephe Temizliğinde Uzman Desteği

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenlerin öncelikle doğru ekibe karar vermesi gerekir. Dış cephe temizliği herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bina ve işyeri sahipleri de bu işi tek başlarına yapamazlar. Bu nedenle her zaman uzman bir firmaya ihtiyaç duyarlar. Bu konuda firmamız kendini sürekli güncelleyerek en yeni teknikleri kullanmaya çalışıyor. Kullandığımız bu modern yöntemler sizlerin yaşam ve çalışma alanlarını etkili ve kalıcı bir şekilde temizleyerek sağlıklı bir hayat sürmenize yardımcı oluyoruz. Kullandığımız TSE marka ürünler ve sunduğumuz garantili temizlik işleri ile kimliğinizi yansıtan bu binaların dış cephe temizliğini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliği Nedir?

Günümüzde binaların dış yüzeyleri camla ya da kompozit malzemeler ile kaplanır. Bu görüntü dıştan bakıldığında binaya estetik ve güzel bir görünüm sağlar. Zaman içerisinde olumsuz hava koşullarından dolayı dış yüzeyler ilk günkü temizlik ve parlaklığını kaybeder. Bu nedenle dış cephe temizliği yılın belli dönemlerinde yapılmasını zorunlu kılar. Yüksek katlı binalarda dış cephe temizliği bir hayli zor ve meşakkatli bir iştir. Bu zorluk temizlik şirketlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Şirketler kullandıkları pratik ve daha profesyonel yöntemler ile kaliteli ve verimli hizmet sunarlar. Bu nedenle bu konuda hizmet sunan firmalardan yardım almak işin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği temizlik şirketleri tarafından büyük bir titizlikle yapılır. Dış cephe temizliği yapılırken firmalar her türlü güvenlik önlemini alarak yaşanabilecek risk ve tehlike durumlarını ortadan kaldırır. Firmalar, temizlenecek binanın dış cephesinde öncelikle keşif amaçlı bir inceleme yaparlar. Binanın yapısına uygun güvenlik önlemleri alınır ve kullanılacak temizleme yöntemine karar verilir. Dış cephenin camla kaplı olması ya da farklı yapı malzemelerinin kullanılması kullanılacak temizlik malzemesini belirler. Eğer bina etrafında yoğun bir trafik yoksa temizlik işleri daha kolay olur. Ayrıca vinç türü araçlar işlerini rahat hareket kabiliyetinden dolayı işler seri bir şekilde ilerler.

dis cephelerin temizligi - Dış Cephe Temizliği Nedir?
Dış cephelerin temizliği

Temizlik Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dış cephe cam temizliği yaptırmak isteyenlerin en çok dikkat edilecekleri husus doğru firma seçimi olacaktır. Firmanın doğru tercih edilmesi işlerin verimliliği açısından oldukça önemlidir. Firma seçiminin ardından firmadan fiyat almak gerekir. Bu sebeple istenen hizmetlerin belirtilmesi gerekir. Bu istekler karşısında temizlik şirketleri de kendi şartlarını sunarlar ve kullanacakları yöntemlerle beraber fiyatlarını belirlerler. Temizlik sırasında firmanın kullanacağı yöntem de çok önemlidir. Çünkü kullanılan bazı yöntemler dış yüzeylerini daha ayrıntılı bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Dış cephe cam temizliği sırasında firmaların kullandığı kimyasal ilaç ve temizlik ürünleri yapıların dış yüzeyine zarar vermeyeceği için bu malzemeler hakkında bilgi almak gerekir. Profesyonel firmalar bina temizliği sırasında yukarıdan aşağıya doğru cepheler halinde temizlik işlemini gerçekleştirirler.

Temizlik Sırasında Kullanılan Yöntemler

Dış cephe temizliğinde her firma kendine özgü geliştirdiği yöntemleri kullanarak işlerini profesyonelce gerçekleştirmeye çalışırlar. Binanın yapısına göre değişen bu yöntemler sırasında en doğru olanı tercih edilmeye çalışılır. Kullanılan yöntemler içerisinde yer alan vinçler ile binanın ilgili tüm alanları girinti ve çıkıntı detaylarına kadar ayrıntılı bir şekilde temizlenir. Kurulan platformlarla da dış alanlar temizlenir. Platform üzerinde yer alan personeller her katın cephesini temizlemeye çalışırlar. Dağcı yöntem yani yukarıdan aşağıya doğru sarkıtılan temizlik personelleri bu sırada geniş cam alanlarını kullandıkları malzemeler yardımı ile temizlerler. Sepetli vinç daha çok az katlı binalarda kullanılır. Fakat kullanım sırasında üstün bir performans sağladığı için tüm dış yüzeyler istenilen özellikte temizlenir.

Temizlik Firmalarının Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Firmalar kendi kriterleri doğrultusunda dış cephe temizlik hizmetleri yürütürler. Bu hizmeti sunmalarını karşılığı olarak ise bir ücret talep ederler. Temizlik şirketleri talep ettikleri ücreti daha çok temizliğin yapılacağı alanın yüz ölçümüne göre belirler. Şirketler temizliğe başlamadan önce bina etrafında ayrıntılı bir inceleme yaparlar. Yapılan incelemeler sonucunda binanın kaç katlı olduğu, kaç cephesinin bulunduğu, kapladığı alanın yüz ölçümü ve firma sahipleri tarafından talep edilen hizmetler doğrultusunda fiyatlar ortaya çıkar. Fiyat kriterleri içerisinde kaç saat ya da kaç gün temizlik çalışmalarının süreceği de hesaba katılır.

Profesyonel Firma Seçimi

Dış cephe temizliği konusunda alınan profesyonel yardımlar ortaya güzel neticelerin çıkmasını sağlar. Firmamız uzman deneyimli kadrosu ile iş yeri, plaza, alışveriş merkezi ve bina dış temizlik işlerini ince bir titizlikle yerine getirir. En yeni geliştirilmiş modern yöntemleri kullanan firmamız dış cephe temizliği konusunda başarılı işlere imza atıyor. Yerine getirdiğimiz bu temizlik işleriyle firmamızın geleceğini daha iyi konuma taşıyoruz. Firmamız bünyesinde barındırdığı kaliteli uzman ekip ve kullandığı kimyasal ilaçlar ile en zor kirleri ve lekeleri pratik bir şekilde ortadan kaldırır. Yapılan işlemler sırasında firmamız tarafından çalışan personelin can güvenliği ve yoldan geçen kişilerin de çevre güvenliğini en üst düzeyde sağlar. Firmamızdan alacağınız her hizmet sizin için büyük bir avantaja dönüşecektir. Bu nedenle dış cephe cam temizliği konusunda firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Modern dış cephe temizliği

Modern Ve Teknolojik Yöntemler İle Dış Cephe Temizliği

Teknolojinin gelişmesi ile beraber insanların yaşam tarzları ve kullandıkları cihazların yapısı da değişmeye başladı. Bu değişimin görüldüğü alanlardan biri de dış cephe temizliği konusunda hizmet sunan firmalardır. Günümüzde dış cephe temizliği konusunda hizmet sunmaya çalışan firmalar geliştirdikleri teknolojik cihazlar yardımı ile zor gibi görülen bu temizlik işlerine pratik bir şekilde yaparlar. Bu konuda gerekli her türlü eğitim alındıktan sonra çalışan personelin güvenliği sağlanır. Böylece modern ve teknolojik yöntemler kullanılarak dış cephe temizliği yapılır. Dış cephe temizliği daha çok cam yüzeyler üzerinde gerçekleşir. Yapılan temizlikle beraber bu binalarda yaşayan insanlar ne dışarıdaki insanlar daha temiz bir manzara ile karşı karşıya kalırlar.

Dağcı Yöntem İle Dış Cephe Temizliği

Dış cephe temizleme yöntemleri içerisinde kullanılan dağcı yöntem ile temizlik personelinin kullandığı emniyet kemerleri iletemizlik yapılır. Çalışanlar tıpkı bir dağcı gibi cam yüzeyinde hareket ederler. Dağcı sistemde halatlar yardımıyla aşağıya sarkıtılan kişiler cam ve kompozit yüzeyleri yanlarında bulundurdukları temizlik malzemeleri ile temizlerler. Dağcı sistem her ne kadar tehlikeli gibi görünse de aslında güvenlik tedbirleri en üst seviyede sağlanmıştır. Hem kullandıkları emniyet kemeri sağlam takılır hem de halatlar onların düşme ihtimalini tamamen ortadan kaldırır. Yine de herhangi bir iş kazası yaşanmaması için dikkatli davranmak gerekir.

Cam Temizliğinin Önemi

Estetik ve şık durması bakımından günümüzde kullanılan birçok binanın dış yüzeyi camla kaplanır. Özellikle işyeri ve plaza gibi yerlerde kullanılan bu camlar kirlendiğinde ya da leke tuttuklarında görüntü kirliliği ortaya çıkar. Bu durum burada çalışan insanlar üzerinde olumsuzluğa ve karamsarlığa neden olacağından iş performanslarını düşürür. Dışarıdan ise firmayı ziyarete gelen misafir ve müşteriler açısından da olumsuz düşüncelere sebebiyet verir. Bu nedenle dış cephe cam temizliği işyerlerinin prestiji açısından oldukça önemlidir. Çünkü bu yerler firmanın kimliğini temsil edeceğinden dolayı her zaman tertemiz ve kusursuz bir görünüm sağlamalıdır. Müşteri üzerinde bırakılan tüm olumlu izlenimler her zaman büyük avantajlara dönüşür. Uzman bir firmadan alacağınız dış cephe temizliği sizin için oldukça önemlidir.

cam dis cephelerin temizligi - Modern Ve Teknolojik Yöntemler İle Dış Cephe Temizliği
Cam dış cephelerin temizliği

Yılda En Az İki Kez Dış Cephe Temizliği

Dış cephe teknolojisinin gelişmesi ile beraber ortaya estetik bir güzellik sunan yapılır çıkmıştır. Bu yapıların her zaman güzel ve şık durması için belli aralıklarla dış cephe temizliğinin yapılması gerekir. Çünkü zaman içerisinde biriken toz ve kir çıkmayacak lekelere neden olduğu gibi korozyona yol açar. Bu durum yapılacak dış cephe temizliği zorlaştırır ve maliyeti katlar. Fakat yılda 2 ya da 3 defa yapılan dış cephe temizliği binanın tertemiz kalmasını sağladığı gibi uzun ömürlü bir şekilde kullanılmasına da yardımcı olur. Sürekli yapılan dış cephe temizlikleri meydan gelen korozyonu önler. Temizlik sırasında kullanılan koruyucu ürünler camlarındaki tutmadan tertemiz kalmasına yardımcı olur.

Fiyat Kriteri

Dış cephe temizliği konusunda fiyat belirlenirken temizlik yapılacak alanın yüz ölçümü oldukça önemlidir. Yüzölçümün artması fiyatında artmasında etkili olacaktır. Tercih edilen temizlik şirketi kullanacağı her türlü malzemeyi, yöntemve çalıştıracağı personeli de fiyatlar içerisine dahil eder. Ayrıca uzun zamandan beri dış cephe temizliği yapılmayan binaların daha fazla kirli ve lekeli olacağından dolayı bu durum maliyetin artmasına neden olur. Dış cephe temizliği zordur ve bu konuda profesyonellik ister. Firmamız uzman kadrosu ile zor olan bu işleri güvenli bir şekilde yerine getirmeye çalışır. Çünkü dış cephe temizliği denildiği zaman çoğu insan tedirgin olmaya başlar. Oysa firmamız bu konuda gerekli her türlü güvenlik ve emniyet önlemini alarak çalışmalarına başlar.

Firma Seçimi

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyen kişilerin en çok zorlandıkları kısım firma seçimidir. Doğru ve kaliteli firma seçimi beraberinde güzel işlerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu konuda yetkili olan firmamız uzman kadrosu ile beraber tüm dış yüzeylerin temizliğinde aktif rol oynar. Firma olarak kullandığımız her türlü malzeme doğa dostu olduğu için yapıların dış yüzeyine herhangi bir zarar vermez. Hatta bu malzemeler koruyucu özelliğe sahip olduğu için yapılan temizliğin uzun süre devam etmesini sağlar. Bu nedenle firmamız sizin için en doğru adrestir. İstediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçerek dış cephe temizliği konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.