Dış cephe cam silme

Dış Cephe Cam Silme

Modernleşme ile beraber günümüzde yapılan ev, işyeri, fabrika, plaza ve iş hanı gibi yerlerin dış yüzeylerinde cam ve kompozit türü yapı malzemeleri kullanılır. Bu yapılar binanın dıştan daha estetik ve dikkat çekici olmasını sağlar. Fakat zaman içerisinde yapılar üzerinde kullanılan dış malzemeler asitli yağmur suyu, toz, duman gibi olumsuz durumlarda etkilenerek kirlenir. Bu nedenle bu alanların kalitesini korunması açısından yılın belli dönemlerinde profesyonel bir temizleme işleminden geçmesi gerekir. Fakat yapılan bu yapılar çok katlı ve tehlikeli olduğundan dolayı temizlik işlerini profesyonel hizmet sunan firmalardan destek alarak yapmak gerekir. Çünkü firmalar kullandıkları malzeme ve araçlarla daha sağlıklı ve güvenliği temizleme işlemi gerçekleştirirler. Temizlik yapılacak alanın komple cam olması temizlik işlerini daha zorlu hale getiriyor. Cam olan dış yüzeye uygun dış cephe temizliği uzman personel tarafından yapılır.

Temizleme Yöntemleri

Temizleme yöntemleri firmadan firmaya değişiklik gösterse de genel olarak firmalar kullanılacak yönteme binanın yapısına göre karar verirler. Temizlik şirketleri temizlik yapılacak binanın çevresinde incelemeler yaparak binanın konumu ve yapısına uygun kullanılacak yöntemi belirlerler. Eğer günah etrafında çok fazla araç trafiği bulunmuyorsa vinç yardımı ile dış cephe temizliği yapılır. Binanın çok katlı yani yüksek olması halinde ise platform yöntem tercih edilir. Kurulan platform kontrollü bir şekilde her katta durarak yüzeylerin temizliği yapılır. Dağcı yöntemde güvenlik önlemleri en üst seviyede sağlanarak temizlik personeli binanın üst katından aşağıya sarkıtılır. Sepetli vinç yöntemi ile kurulan platform kısma temizlik personeli ve malzemeler bırakılır. Vincin çıkabildiği tüm alanlar temizlenir. Sepetli vinç yöntemi çok katlı binalarda verimli olmayabilir.

dis cephe temizlik yontemi - Dış Cephe Cam Silme
Dış cephe temizlik yöntemi

Dış Cephe Temizlik Ürünleri

Dış cephe temizlik yapılırken kullanılacak temizlik ürünlerinin yapısı da çok önemlidir. Cam ya da kompozit ürünlerin yapısının zarar vermeyecek uygun malzemeleri tercih etmek gerekir. Dış cephe temizliği uzmanlık ve deneyim isteyen bir iştir. Bu işi yapan kişilerin profesyonel olması işin verimliliği açısından oldukça önemlidir. Kullanılacak malzemeler yüzeylere zarar vermeyecek ürünler içerisinde seçilmelidir. Bu malzemeler; çek pas, yumuşak dokuya sahip silme bezi, cam sil tutma sapı, kimyasal deterjanlar kullanılır. Temizlik için üretilen kimyasal deterjanlar dikkatli bir şekilde seçilmeli ve binanın dış yapısına zarar vermemelidir.

dis cephe temizlik urun - Dış Cephe Cam Silme
Dış cephe temizlik ürünü

Kullanılan Ekipmanın Önemi

Dış cephe cam temizliği uzmanlık isteyen bir işlemdir. Binanın çok katlı olması sunulacak hizmetin daha da profesyonel olmasını gerektirir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber kullanılacak ekipman ve malzemenin kalitesi ve seçeneğini artıracaktır. Firmamız sunduğu cam temizliği hizmeti yanında kullandığı antibakteriyel temizlik ürünleri ile dış cephe cam temizliği konusunda cam ve yapıların dokusuna zarar vermeden kusursuz bir temizlik hizmeti sunar. Uzman kadrosu ve kaliteli malzemeler ile yapıların ömrünü uzatır. Dıştan bakan herkes dış yüzeyi tertemiz görebildiği gibi bu alanlar içerisinde çalışan ya da hayatlarını sürdüren kişilerde dışarıyı kusursuz bir şekilde tertemiz görürler. Bu durum insanların verimliliğini ve performansını artırır.

Ne Zaman Dış Cephe Temizliği Yapılır

Dış cephe temizliği yıl içerisinde belli aralıklarla yapılan bir işlemdir. Çünkü günümüzde kullanılan yapıların malzemesinde değişiklik yaşandığı için bu durum beraberinde temizlik çalışmalarını da zorunlu kılmıştır. Dış cephesi camla kaplanan işyeri ve plazalar özellik ve yazın ve kışın çok daha fazla kirlenir. Cam yüzeyler çamurlu ve asitli yağmur suyundan, uçuşan toz birikintilerinden ciddi manada etkilenir. Bu toz ve bakteriler zamanla cam kenarlarında birikerek lekelerin meydana gelmesine neden olur. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yılda en az iki defa dış cephe temizliği yapılmalıdır. Yapılan temizlikler sırasında havanın açık ve güneşli olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Deneyimli Firma Seçimi

Dış cephe cam temizleme tehlikeli ve zorlu bir işlemdir. Bu nedenle bu işi yürüten deneyimli firmalardan yardım olmak gerekir. Bu konuda firmamız yıllardır yürüttüğü dış cephe temizleme hizmeti ile farkını ortaya koymuştur. Kullandığımız modern yöntemler ve sağladığımız en üst düzey güvenlik önlemleri ile sağlıklı ve güvenli işleyen ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Birçok işyeri, firma, alışveriş merkezi, otel, mağaza, okul dış cephe cam temizliği yapan firmamız sunduğu bu başarılı ve kaliteli işler ile sizlerin de sahip olduğunuz alanların temizliğine yardımcı olur. Firmamızla iletişime geçerek istediğiniz yardımı alabilirsiniz.