Dış cephe cam temizliği hizmetleri

Dış Cephe Cam Temizliği Hizmetleri

Binaların mimari yapısının değişmesi ile beraber kullanılan malzemelerin yapısı da değişmeye başladı. Son zamanlarda yapılan plaza, iş yeri, alışveriş merkezleri ve iş hanlarının dış yüzeyleri cam ile kaplanmaya başladı. Bu cam yüzeyler binanın daha estetik ve etkili bir görünüme sahip olmasını sağladı. Güzel bir görüntü oluşturmanın yanında bu alanların periyodik aralıklarla temizlenmesi gerekir. Çünkü dış mekânlar her zaman yaşanan olumsuz hava olaylarından etkilenir. Bu nedenle de zaman içerisinde dış kaplamalar kötü görünmeye başlar. Bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla bina sahipleri temizlik şirketlerinden profesyonel yardım alırlar. Çünkü dış cephe cam temizliği kolay gözükebilir fakat hem çok zordur hem de tehlikelidir.

Cam Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Dış cephe cam temizliği oldukça zorlu bir işlemdir. Bu nedenle tecrübeli ve yetkili firmalardan yardım almak gerekir. Çünkü firmaların kendine özgü kullandığı temizleme yöntemleri daha sağlıklı ve güvenlidir. Binanın yüksekliği ve genişliğine uygun olarak kurulacak platform ile temizlik işlemlerine başlanır. Kullanılan yöntemler içerisinde dağcı yöntem denilen aşağıya sarkıtılan temizlik personeli kontrollü bir şekilde tüm cam olan dış yüzeyi temizler. Teleskop yardımı ile yapılan temizlik sırasında verimli neticeler alınır. Bu yöntemde herhangi bir platform ve iskeleye ihtiyaç duyulmaz. Çünkü teleskop 5 ve 6 metreye kadar rahatlıkla uzanabilir. Bazen de platform kurulur ve bu platform üzerinde personeller işlerini yaparlar. Platform herkese tek tek indirilecek tüm cam yüzeyler temizlenir.

Kaliteli Malzeme Seçimi

Modernleşmenin önemli bir sonucu olan çok katlı yüksek binaların dış yüzeyinde kullanılan cam veya kompozit malzemeler dış cephe temizliği çalışmasını zorunlu kılmıştır. Dış cephenin yapısına uygun doğa dostu kimyasal malzemeler kullanmak gerekir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber kullanılan malzemelerin zararları da azaltılmaya çalışılıyor. Bu nedenle firmalar temizlik malzemesi seçerken daha çok dış cepheye zarar vermeyecek ürünleri tercih ederler. Üretilen malzemelerin birçoğu temizlik işlevini yerine getirmekle beraber leke tutmasını önleyen özelliği de bulunur. Ayrıca kullanılan temizlik ürünleri insan sağlığına elverişlidir. Temizlik malzemelerinin yanında bir de temizlik için kullanılan yardımcı çek pas malzemeler kullanılır.

kaliteli temizlik - Dış Cephe Cam Temizliği Hizmetleri
Kaliteli Cam Temizliği

Güvenlik Önlemlerini Sağlama

Dış cephe temizliği zor olmakla beraber dikkat edilmediği takdirde can güvenliğini de tehlikeye atıyor. Bu nedenle dış yapıların temizlik işlemleri sırasında profesyonel ve uzman bir kadrodan destek almak gerekiyor. Çünkü işin uzmanı olan bu kişiler en çok can güvenliğine ve çevre güvenliğine önem verirler. Sağlanan bu güvenlik önlemleri ile beraber dış alanlar kontrollü bir şekilde temizlenir. Temizlik için kurulacak platform ya da teleskop gibi yöntemler sırasında her türlü güvenlik önlemi en üst seviyede sağlanmalıdır. Çevreden geçecek olan kişilerin ve bulunan tüm araçların çevre güvenliği sağlanmalıdır. Temizlik sırasında görev alan personel ise emniyet sistemlerini kullanarak kendi güvenliğine önem vermelidir.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyen kişiler öncelikle uygun fiyata kaliteli hizmet sunan bir firma arayışına girerler. Dış cephe denilen kısım geniş bir alana hitap ettiğinden ve artı güvenlik önlemlerini de gerektirdiğinden dolayı deneyimli firmalardan yardım almayı zorunlu hale getirmiştir. Firmalar dış cephe temizliği yaparken fiyatlarını dış cephenin yüksekliği, genişliği ve ne kadar süre önce temizlendiğini temel kriter olarak belirlerler. Ayrıca kullanılacak asansör, platform ya da diğer yöntemler de fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Dış cephe temizlik hizmetleri alırken fiyattan ziyade firmanın kaliteli hizmet sunmasına bakmak daha doğru olacaktır.

Firmamızın Sunduğu Hizmetler

Uzun yıllardan beri dış cephe temizlik hizmetleri sunan firmamız bünyesine kattığı yeni teknolojik cihazlar yardımı ile daha kaliteli hizmetler veriyor. Sunduğumuz tüm hizmetlerde öncelikli amacımız müşteri memnuniyetini sağlamak ve aynı zamanda profesyonel bir hizmet vermektir. Çalışmalarımız sırasında çalışan personelimizin can güvenliğiyle beraber çevre güvenlik önlemlerine de önem veriyoruz. Kullandığımız kaliteli temizlik malzemeleri ve garanti kapsamında yer alan hizmetlerimiz ile işyeri ve binalarınızın temiz daha estetik durmasına yardımcı oluyoruz. Belirttiğimiz uygun fiyatlar ile müşterilerimizin bütçelerine yardımcı oluyoruz. Çalışan personellerimiz temizlik konusunda oldukça uzman ve deneyimli oldukları için sorunsuz bir temizlik hizmeti sunar. İstediğimiz zaman bizi arayarak dış cephe temizliği konusunda yardım alabilirsiniz.