Temizlenmiş dış cephe

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Yapılan yeni yapıların dış yüzeylerinde modern bir görüntü oluşturmak için cam kullanılır. Bu gelişme kendini az katlı binalarda gösterdiği gibi çok katlı binalarda da görülür. Tüm alanın cam malzeme ile kaplanması beraberinde temizlik İhtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaç ile birlikte ortaya dış cephe cam temizliği denilen hizmeti çıkmıştır. Bu durum kendilerini geliştiren ve güncel gelişmeleri yakından takip eden firmaların uzman bir kadro ile çalışmalarını yürütmesini sağlamıştır. Her sunulan hizmetin kendine özgü kuralları bulunur. Temizlik şirketleri dış cephe cam temizliği yaparken uygun malzeme ve araç kullanarak kaliteli bir çalışma yürütürler. Firmalar bu zor çalışmaları yerine getirirken en iyi güvenlik önlemlerini almaya çalışırlar.

Cam Temizliğinin Önemi

Binaların dış yüzeylerinin cam olması oluşacak kir ve tozun daha fazla görünmesine neden olur. Bu nedenle hem dışarıdan bakıldığında hem de içeriden bakanların temiz bir görüntü görmesi için camların temizlenmesi gerekiyor. Camların kirlenmesine neden olan asit yağmurları, kirli duman gazları ve uçuşan toz tanecikleri zaman içerisinde kire ve korozyona neden olur. Bu da beraberinde dış cephe cam temizliğini zorunlu hale getiriyor. Dış cephe cam temizliği yapıların görsel açıdan ve sağlık açısından oldukça önemli bir işlemdir. Özellikle iş yeri olarak kullanılan binalar insanların aynı zamanda kimliğini de temsil eder. Bu nedenle yetenekli ve bu konuda eğitim almış güvenlik firmalarından alınan yardımlar ile binaların dış cepheleri daha temiz ve parlak bir görünüme sahip olur. Dış yüzeylerinin temizliği bu konuda oldukça önemlidir ve dikkate alınmadığı takdirde çok fazla farklı ve sorunlara yol açabilir.

Cam Temizliğinde Genel Kurallar

Dış cephe cam temizliği binaların dış yüzeylerinin güzel ve temiz durması açısından oldukça önemli bir işlemdir. Temizlik sırasında en genel Kural ise eğitimli ve uzman bir kadrodan yardım alınmasıdır. Böyle durumlarda kurumsal firmalardan yardım almak işin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir. Dış cephe temizliği sırasında ilgili ekip dış cephe analizi yaparak bir plan dâhilinde çalışmalarını yürütmeye çalışırlar. Dış cephe temizliği sırasında en önemli hususlardan biri güvenlik önlemleridir. Özellikle çok katlı yüksek binalarda çalışmalar sırasında personelin can güvenliği sağlanmalı ardından çalışmalar başlanmalıdır.

cam temizligi - Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Olmalıdır?
Cam temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Dış cam temizliği belli periyotlarda yapılması gerekir. Bu aralık ise yılda en az iki defa uzman kişiler tarafından gerekli önlemleri alınarak yapılmalıdır. Temizlik sırasında dış cephenin görünümü için kullanılan kimyasalların özel olarak tercih edilmesi gerekir. Şirketler dış cephe temizliğine başlamadan önce hava şartlarına ve binanın dış şartlarına bakarak çalışmalarını yürütüyorlar. Her yıl düzenli olarak yapılan bu temizlik işlemleri binanın bina dışında kullanılan dış malzemelerin ömrünü uzatacaktır.

Temizlik Malzemesi Seçimi

Günümüzde yapılan binaların dış cepheleri farklı malzemeler kullanılarak meydana getirilir. Bu malzemelerin büyük bir çoğunluğunu cam ya da kompozit malzemeler oluşturur. Bu malzemenin yapısına uygun kimyasallar dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Firmamız tarafından dış cephe temizliğinde kullandığı kimyasallar doğaya zarar vermediği için rahatlıkla kullanılabilen malzemelerdir. Ayrıca kullandığımız ürünler toz tutmayı engellediği gibi herhangi bir yağmur suyundan dolayı meydana gelecek leke oluşumunu da engeller. Firmamız tarafından sağlık koşullarının elverişli ve doğa dostu kimyasallar kullanılır. Bu sebeple kullanılacak malzemenin seçimi kadar Firma seçimi de büyük bir önem arz ediyor. Yanlış firma seçimi ve yanlış ilaç kullanımı dış cepheye ciddi zararlar vererek geri dönüşümü olmayan büyük hasarlara neden olur.

temizlik malzemeleri 300x200 - Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Olmalıdır?
Temizlik malzemeleri

Firma Seçimi

Bina ve işyeri sahipleri dış cephe cam temizliği konusunda öncelikle uzman bir firma arayışına girerler. Yapılacak doğru Firma seçimi işlerin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir. Firmamız bu konuda sizlere garantili bir hizmet sunmakla beraber en iyi ekipman ve malzeme ile çalışmalara başlar. En yeni teknolojik gelişmeleri kullanmakla beraber çalışan personelin can güvenliği en üst seviyede sağlanır. Firmamız uzun yıllardır sürdürdüğü dış cephe temizliği konusunda deneyim kazanmakla beraber binanın dış yapı malzemesine uygun temizlik malzemesi kullanır. Yapılan temizlik işlemleri sonrasında bina görünümü tertemiz olur ve estetik bir duruş sergiler. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yaptığımız çalışmaları büyük bir titizlikle yürütüyoruz. İstediğiniz zaman firmamızdan dış cephe cam temizliği konusunda yardım alabilirsiniz.