Dağcı dış cephe temizlik ekibi

Dış Cephe Temizliğinde Dağcı Ekipler

Hayatın her alanında temizlik faktörü önem taşır. Bunun en büyük nedeni şüphesiz ki insan sağlığıdır. Bunun yanı sıra kullanılan alanların tertipli görünmesi, temiz ve hijyenik olması görsel açıdan da çok önemlidir. Ayrıca düzenli aralıklarla temizlenen yerlerin yapısı çok daha uzun süre korunmaktadır. Binaların dış cephe temizlikleri de bu sebeple önemlidir.

Hava şartlarından ve çevresel faktörlerden dolayı kirlenen dış cephelerin temizlikleri düzenli aralıklarla ve profesyonel bir şekilde temizlenmelidir. Bu sayede hem estetik açıdan istenilen görünüm muhafaza edilmiş olur hem de dış cephelerde kirlerden, ağır lekelerden ya da paslanmadan dolayı oluşabilecek ağır hasarlar oluşmaz. Dış cephelerin dokusu korunur ve uzun yıllar boyunca daha yüksek maliyetli sorunlar ortaya çıkmaz.

Dış Cephe Temizlikleri Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizlikleri teknik bilgi ve uzmanlık gerektirir. Yüksek binaların ve farklı dokuya sahip yerlerin temizlenmesi hem güvenlik hem de profesyonellik sayesinde istenilen şekilde yapılabilir. Kişiler dış cephe temizliklerini kendileri yapamazlar.

Hem güvenlik açısından riskli bir durumdur hem de istenilen temizlik tam manasıyla elde edilemez. Profesyonel makineler, kaliteli temizlik malzemeleri ve yüksek yerlere ulaşımın sağlanması gerekir. Bu nedenle dış cephe temizliklerinde uzman bir firmayla çalışılmalıdır.

İşinde uzman olan firma binayla ilgili analizleri yapar ve binanın yüzeyine göre en uygun olan yöntemi seçer. Basınçlı yıkama, yumuşak yıkama, cilalama, parlatma gibi pek çok yöntem vardır. Bu yöntemler bina türüne göre seçilir ve uygulanır.

Yüksek Binalara Nasıl Ulaşılır?

Dış cephe temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi temizlenecek olan alana nasıl ulaşımın sağlanacağıdır. Yüksek yerlere ulaşmak için farklı ekipmanlar kullanılır. Örümcek vinç, iskele, vinç, makaslı platform gibi pek çok ekipmanla yüksekteki alanlara ulaşılabilmektedir. Bu sayede kompozit bina temizlikleri, cam temizlikleri ve diğer detay temizlikler rahatlıkla yapılabilir.

Uzman çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği açısından her türlü önlemi alırlar ve dış cephe temizliklerini en iyi şekilde yaparlar. Özel kimyasallarla ve basınçlı sularla kirleri ve lekeleri binanın dış cephesinden uzaklaştırırlar. Cam temizliklerinde daha yumuşak uygulamalar yaparlar ve tam manasıyla bir temizlik sağlamış olurlar.

Dağcı Ekip Nedir?

dagci ekip - Dış Cephe Temizliğinde Dağcı Ekipler
Dağcı Ekip

Çok yüksek olan binaların temizliklerinde binaya ulaşmaya yardımcı olan vinç, iskele, platform gibi ekipmanlar kullanılamayabilir. Bu ekipmanların kullanılamadığı durumlarda çok yüksek binalarda ya da gökdelenlerde profesyonel dağcı ekipler görev yapar.

Bu çalışanlar kendilerini emniyete alarak ve gerekli önlemleri kusursuz uygulayarak yüksek binalardan kendilerini sarkıtırlar. Bu sayede dış cephe temizliğini ve cam temizliklerini başarıyla yaparlar. Bunun yanı sıra dış cephenin ihtiyaç duyduğu tüm işlemleri bu şekilde yapabilirler.

Çok yüksek binalarda vinç, platform gibi ekipmanlar olmadan görev yapan çalışanlara dağcı ekip denir. Uzman ekip sayesinde en yüksek binalarda bile harika bir dış cephe cam temizliği sağlanabilir.

Dağcı Ekibin Önemi

Son dönemlerde daha yüksek binalar yapılmaktadır. Gökdelenler ve plazalar hem yaşam hem de iş alanı açısından oldukça popüler yerlerdir. Tasarım açısından oldukça şahane görünen bu binaların temizliklerinin yapılması gerekir. Donanımı olmayan ya da sektör bakımından yetersiz olan kuruluşlar bu yüksek yerlerin temizliklerinde aciz kalabilirler. Çünkü bu yüksek yerlere ulaşımda vinç, iskele ya da platform kullanılamayabilir. Sadece dağcı ekipler bu yerlere ulaşabilirler ve profesyonel bir temizlik sağlayabilirler. Cam yüzeyi çok olan plazalar ya da farklı dokulara sahip gökdelenler temizlik açısından sorun olmaktan çıkmıştır. Dağcı ekipler sayesinde tüm bu alanların dış cephe temizlikleri profesyonel bir şekilde yapılabilir.

Emniyetli Dış Cephe Temizliği

Dağcı ekiplerde en önemli kıstas emniyettir. Ekiplerin dağa tırmanma kabiliyetinde olmaları ve takım çalışmasına yatkın olmaları gerekir. Bu nedenle dağcı ekipler özenli bir çalışma sonucunda oluşturulurlar. İstenen bilince sahip çalışanlarla mükemmel bir temizlik sağlanabilir. Güvenilir olduğu kadar hızlı ve pratik olan temizlik yöntemleriyle binaların dış cepheleri her zaman pırıl pırıl görünür.

Firmamız yılların tecrübesiyle ve gerekli donanımıyla dağcı ekip hizmeti sunmaktadır. Oldukça zor görünün dış cephe temizlikleri dağcı ekiple pratik ve mükemmel bir hal almaktadır. İhtiyaç duyduğunuz her an firmamıza ulaşabilir, dış cephe temizliği alanındaki isteklerinizi iletebilirsiniz. Firmamız sahip olduğu vizyon ve tecrübeyle taleplerinizi en iyi şekilde karşılar ve dış cephe temizliğindeki tüm beklentilerinize cevap verir.