Dış cephe temizliği mevsimi

Dış Cephe Temizlik Mevsimi

Dış cephe temizlik hizmetleri giderek önem kazanıyor. Çünkü yapılan binalarda yapı malzemesi olarak kullanılan cam ve yalıtım ürünlerinin temizlik sırasında zarar görmemesi gerekir. Dış cephe temizliği konusunda artık geliştirilmiş sistemler ile insanlara yardımcı olunuyor.

Bu konuda hizmet sunan şirketler yaptıkları kaliteli temizlik anlayışı ile yaşam alanlarını ve bütün dış cephe yüzeyleri kendine özgü tekniklerle temizleyerek tertemiz yaparlar. Şirketlerin temizlik sırasında dikkat ettikleri en önemli hususlardan birisi de temizliği yapılacağı mevsimdir.

Temizlik çalışmaları yılda en az 2, 3 defa yapılmalıdır. Çünkü dış yüzeyler olumsuz hava koşullarından etkilenirler. Bu nedenledir açık havanın hâkim olduğu havalar tercih edilmelidir. Yağışlı mevsimler ya da çok güneşli havalarda da temizlik yapmamak gerekir.

Dış Cephe Temizliği Neden Önemlidir?

dis cephe temizlik calismalari - Dış Cephe Temizlik Mevsimi
Dış cephe temizlik çalışmaları

Yaşam alanlarının içi kadar dışı da zaman içerisinde toz ve leke tutmaktadır. Bu nedenle günümüzde yapılan modern binaların dış yüzeyinin temizlenmesi gerekir. Dış cephe temizliğini daha çok dış yüzeyi cam ve kompozit malzeme olan yapılar tercih ederler.

Çünkü bu iki yapı malzemesi yağmurlu ve tozlu havalarda çabuk kirlenebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca bazı yapılar sade ve düz bir anlayışla inşa edilirken bazı yapılar ise ilgi çekici olması açısından girintili çıkıntılı şekillerde tasarlanır.

Bu tip tasarımlara sahip yapıların temizliği oldukça güç bir iştir. Bu sebeple konunun uzmanları yani temizlik şirketleri başarılı bir temizlik anlayışı ile çalışmalarını yaparlar. Böylece ev ve işyerleri dış cephe temizliği ile daha şık ve estetik bir görünüm kazanır.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği referans sahip şirketler tarafından yapılır. Çünkü böyle kurumsal şirketler temizlik işlemlerine başlamadan önce temizlenecek olan alanın etrafında incelemeler yaparak kullanacakları yönteme karar verirler.

Dış cephe temizliğinde çevre ve çalışan personel güvenliği en önemli konuların başında gelir. Her şirket kendine öz geliştirdiği dış cephe temizleme yöntemlerinde kullanacakları araçlara uygun bir şekilde temizliğe başlarlar.

Binanın çok katlı olması halinde platform kurulur ya da vinç yardımı ile temizlik yapılır. Dağcı yöntem denilen sistemle de dış cephe temizliği yapılır. Tercih edilecek yöntem ve kullanılacak araçlar temizliğin etkili olmasını sağlayacaktır.

Dış Cephe Temizliğinde En Doğru Zaman

Binaların ve işyerlerinin dış yüzeyleri cam ya da kompozit malzemeler ile kaplandığı için kısa sürede kirlenebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle bu tarz yapıların belli aralıklarla çok fazla kir ve leke tutmadan temizlenmesi gerekir.

Aksi halde cam yüzeylerde korozyon meydana gelir. Fakat dış cephe temizliği yapılırken hava şartları yapılacak olan temizliğin verimliliği açısından oldukça önemlidir. Temizlik sırasında yağmurlu ve çok Güneşli havalardan kaçınmak gerekir.

Özellikle orta seviye sıcaklıklarda dış cephe temizliği yapmak gerekir. Temizliğin yapılacağı dönemde yağışların belli bir süre olmaması dış cephe temizliğinin uzun süre etki göstermesine yardımcı olur.

Dış Cephe Fiyatlarının Belirlenmesinde Etkili Kriterler

Dış cephe temizliğinde fiyatlar her yıl güncellenerek firmalar tarafından müşterilere sunulur. Bu nedenle firmalar fiyatlarını belirlerken daha çok kullanacakları araçlar ve yöntemler doğrultusunda ortaya bir fiyat çıkarırlar.

Ayrıca firmalar temizlik fiyatlarını belirlerken temizlenecek olan alanı genişliğini ve yüksekliğini de hesaba katarlar. Dış cephenin en son ne zaman temizlendiğini yüzeyi kir ve leke oranını da göz önünde bulundurur. Firmamız dış cephe temizliği konusunda pek çok firmaya göre uygun fiyat politikası ile müşterilerine yardımcı oluyor. Ödeme konusunda da yine aynı şekilde müşterilerine kolaylık sağlıyor.

Doğru Firma Seçimi

Dış cephe temizliğinde kaliteli bir temizlik almak isteyenlerin öncelikle doğru firma seçimi yapmaları gerekir.Firma seçimi konusunda internet üzerinden araştırma yapmak ve temizlik şirketleri hakkında yapılan yorumları okumak yol gösterici olabilir. Ayrıca referans sahibi firmalardan da gerekli tüm yardımlar alınabilir.

Firmamız dış cephe cam temizliği işinde yılların vermiş olduğu deneyimle hareket ediyor. Uzman ekibimiz ve gerekli her türlü donanımlı malzememiz ile bulunduğunuz yere gelerek tüm güvenlik önlemleri doğrultusunda dış cephe temizliğini yapıyoruz. En yeni teknikler ve araçlar yardımı ile tüm binaların dış yüzeyini profesyonel bir şekilde temizliyoruz. Doğa dostu temizlik malzemelerinin yardımı ile tüm yüzeyleriniz pürüzsüz bir temizliğe sahip olur.