Dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliği Nedir?

Günümüzde binaların dış yüzeyleri camla ya da kompozit malzemeler ile kaplanır. Bu görüntü dıştan bakıldığında binaya estetik ve güzel bir görünüm sağlar. Zaman içerisinde olumsuz hava koşullarından dolayı dış yüzeyler ilk günkü temizlik ve parlaklığını kaybeder. Bu nedenle dış cephe temizliği yılın belli dönemlerinde yapılmasını zorunlu kılar. Yüksek katlı binalarda dış cephe temizliği bir hayli zor ve meşakkatli bir iştir. Bu zorluk temizlik şirketlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Şirketler kullandıkları pratik ve daha profesyonel yöntemler ile kaliteli ve verimli hizmet sunarlar. Bu nedenle bu konuda hizmet sunan firmalardan yardım almak işin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği temizlik şirketleri tarafından büyük bir titizlikle yapılır. Dış cephe temizliği yapılırken firmalar her türlü güvenlik önlemini alarak yaşanabilecek risk ve tehlike durumlarını ortadan kaldırır. Firmalar, temizlenecek binanın dış cephesinde öncelikle keşif amaçlı bir inceleme yaparlar. Binanın yapısına uygun güvenlik önlemleri alınır ve kullanılacak temizleme yöntemine karar verilir. Dış cephenin camla kaplı olması ya da farklı yapı malzemelerinin kullanılması kullanılacak temizlik malzemesini belirler. Eğer bina etrafında yoğun bir trafik yoksa temizlik işleri daha kolay olur. Ayrıca vinç türü araçlar işlerini rahat hareket kabiliyetinden dolayı işler seri bir şekilde ilerler.

dis cephelerin temizligi - Dış Cephe Temizliği Nedir?
Dış cephelerin temizliği

Temizlik Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dış cephe cam temizliği yaptırmak isteyenlerin en çok dikkat edilecekleri husus doğru firma seçimi olacaktır. Firmanın doğru tercih edilmesi işlerin verimliliği açısından oldukça önemlidir. Firma seçiminin ardından firmadan fiyat almak gerekir. Bu sebeple istenen hizmetlerin belirtilmesi gerekir. Bu istekler karşısında temizlik şirketleri de kendi şartlarını sunarlar ve kullanacakları yöntemlerle beraber fiyatlarını belirlerler. Temizlik sırasında firmanın kullanacağı yöntem de çok önemlidir. Çünkü kullanılan bazı yöntemler dış yüzeylerini daha ayrıntılı bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Dış cephe cam temizliği sırasında firmaların kullandığı kimyasal ilaç ve temizlik ürünleri yapıların dış yüzeyine zarar vermeyeceği için bu malzemeler hakkında bilgi almak gerekir. Profesyonel firmalar bina temizliği sırasında yukarıdan aşağıya doğru cepheler halinde temizlik işlemini gerçekleştirirler.

Temizlik Sırasında Kullanılan Yöntemler

Dış cephe temizliğinde her firma kendine özgü geliştirdiği yöntemleri kullanarak işlerini profesyonelce gerçekleştirmeye çalışırlar. Binanın yapısına göre değişen bu yöntemler sırasında en doğru olanı tercih edilmeye çalışılır. Kullanılan yöntemler içerisinde yer alan vinçler ile binanın ilgili tüm alanları girinti ve çıkıntı detaylarına kadar ayrıntılı bir şekilde temizlenir. Kurulan platformlarla da dış alanlar temizlenir. Platform üzerinde yer alan personeller her katın cephesini temizlemeye çalışırlar. Dağcı yöntem yani yukarıdan aşağıya doğru sarkıtılan temizlik personelleri bu sırada geniş cam alanlarını kullandıkları malzemeler yardımı ile temizlerler. Sepetli vinç daha çok az katlı binalarda kullanılır. Fakat kullanım sırasında üstün bir performans sağladığı için tüm dış yüzeyler istenilen özellikte temizlenir.

Temizlik Firmalarının Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Firmalar kendi kriterleri doğrultusunda dış cephe temizlik hizmetleri yürütürler. Bu hizmeti sunmalarını karşılığı olarak ise bir ücret talep ederler. Temizlik şirketleri talep ettikleri ücreti daha çok temizliğin yapılacağı alanın yüz ölçümüne göre belirler. Şirketler temizliğe başlamadan önce bina etrafında ayrıntılı bir inceleme yaparlar. Yapılan incelemeler sonucunda binanın kaç katlı olduğu, kaç cephesinin bulunduğu, kapladığı alanın yüz ölçümü ve firma sahipleri tarafından talep edilen hizmetler doğrultusunda fiyatlar ortaya çıkar. Fiyat kriterleri içerisinde kaç saat ya da kaç gün temizlik çalışmalarının süreceği de hesaba katılır.

Profesyonel Firma Seçimi

Dış cephe temizliği konusunda alınan profesyonel yardımlar ortaya güzel neticelerin çıkmasını sağlar. Firmamız uzman deneyimli kadrosu ile iş yeri, plaza, alışveriş merkezi ve bina dış temizlik işlerini ince bir titizlikle yerine getirir. En yeni geliştirilmiş modern yöntemleri kullanan firmamız dış cephe temizliği konusunda başarılı işlere imza atıyor. Yerine getirdiğimiz bu temizlik işleriyle firmamızın geleceğini daha iyi konuma taşıyoruz. Firmamız bünyesinde barındırdığı kaliteli uzman ekip ve kullandığı kimyasal ilaçlar ile en zor kirleri ve lekeleri pratik bir şekilde ortadan kaldırır. Yapılan işlemler sırasında firmamız tarafından çalışan personelin can güvenliği ve yoldan geçen kişilerin de çevre güvenliğini en üst düzeyde sağlar. Firmamızdan alacağınız her hizmet sizin için büyük bir avantaja dönüşecektir. Bu nedenle dış cephe cam temizliği konusunda firmamızdan yardım alabilirsiniz.