Dış cephe temizliğinde kaliteli malzemeler

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Dış cephe malzemeleri yapısı itibari ile hassas özelliklere sahip olduğu için kullanılan temizlik ürünlerinin de yapıların dış yüzeyine zarar vermemesi gerekir. Dış cephe temizliği için karar verilen doğru Firma seçimi ile beraber firmanın kullanacağı ürünler hakkında bilgi almak işin kalitesi açısından oldukça önemlidir. Çünkü piyasada birçok kimyasal temizlik ürünleri bulunur. Bu ürünlerin birçoğu hakkında insanlar bilgi sahibi olmadıkları için kullandıkları andan itibaren olumsuz etkilerini görebilirler. Oysa doğa dostu olan dış cephe temizlik ürünleri dış yüzeylere zarar vermediği gibi yapıların ömrünü uzatarak, hızlı kir ve leke tutmasını engeller. Kaliteli firmalardan alınan yardımların içerisinde bu kaliteli temizlik ürünleri de yer alır. Bu sebeple firma seçimi bu konuda oldukça önemlidir.

Dış Cephe Temizliği Nedir?

Dış cephe temizliği binaların temiz durması açısından yapılır. Dış cephe temizliği yapılmayan binalarda kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bina ve işyerlerinin dış yüzeyleri yağışlı havalarda toz, çamurlu yağmur suyu, kar, egzoz dumanı, is gibi olumsuz hava koşullarına maruz kalır. Bu nedenle dış yüzeylerin hassas yapısını korumak için dış cephe temizliği yılda 2 ya da 3 defa yapılmalıdır. Dış cephe temizliği temizlik şirketleri tarafından kurulan platformlar üzerinde yapılır. Bu yapılar üzerine çıkan kişiler emniyet kemeri takarak temizliğe başlarlar. Temizlik sırasında uygun ürünler kullanılarak, her kat ve cephe silinir. Böylece yapının dış yüzeyi temizlik sonrasında parlaklığı ile dikkatleri çeker.

Emniyet Önlemi

Dış cephe temizliği sırasında en çok üzerinde durulan konuların başında alınan güvenlik önlemleri gelir. Çünkü çok katlı binaların en üst katından başlayarak aşağılara doğru yapılan bu dış cephe temizliği sırasında yaşanabilecek herhangi bir iş kazası insan hayatına mal olabilir. Gerekli emniyet önlemleri alınmadığı takdirde ortaya ciddi sorunlar çıkar. Dış cephe temizliği olduktan oldukça zor bir iştir. bu nedenle bu işi alanında profesyonel firmaların yapması gerekir. Böyle firmalar temizlik sırasında hem çalışanların can güvenliğini sağlar hem de yoldan geçen insanların zarar görmemesi için çevre güvenlik önlemlerini alır. İnsan hayatı önemli olduğu her koşulda gerekli bütün emniyet ve güvenlik önlemleri alınmalıdır.

emniyetli calisma - Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Ürünler
Emniyetli çalışma ortamı

En Temiz Dış Cephe Temizlik Yöntemi

Dış cephe temizliği konusunda firmalar kendine özgü farklı yöntemler kullanılır. Kullanılan yöntemin temel belirleyicisi temizlenecek binanın dış yapısıdır. Yapılan incelemeler sonucunda dış cephe temizliği konusunda en etkili sonuç veren yöntem vinç yardımı ile yapılan temizliklerdir. Vinçler operatörler tarafından kontrollü bir şekilde kullanıldığı için bu araçların merdiveni belli bir noktaya kadar uzanır. Özellikle sepetli vinçler can güvenliği bakımından oldukça güvenli araçlardır. Sepetli platform üzerine çıkan temizlik personelleri yanlarına tüm temizlik ürünlerini alarak her katta bulunan tüm cam ve kompozit yüzeyleri temizlerler. Çalışan kişiler herhangi bir düşme ihtimali yaşamayacaklarını bildikleri için kendilerini bu vinçler üzerinde daha güvende hissederler. Sepet üzerinde çalışan kişiler tüm cam yüzeylerin girintili ve çıkıntılı alanlarını temizler.

Kalite ve Uygun Fiyatlar Bir Arada

Dış cephe temizliği sırasında bina sahiplerinin temizlik şirketlerinden en önemli beklentileri işlerini kaliteli bir şekilde yapmaları ve uygun fiyat sunmalarıdır. Temizlik için insanlar uygun firma arayışına girerler. Bu konuda dış cephe cam temizliği hizmeti veren firmamız uygun fiyat seçenekleriyle müşterilerine her konuda yardımcı olur. Firmamızdan alacağınız her türlü hizmet sizin için büyük bir avantaja dönüşecektir. Çünkü cebinizden bir defaya mahsus para çıkacaktır ve ortaya ise mükemmel bir kusursuz temizlik çıkacaktır. Temizlik sırasında kullandığımız malzemeler camlarınızın hemen kirlenmesin engelleyecek ve belli bir süre toz ve kiri tutmasın engelleyecektir.

Neden Firmamız

Tüm dış cephe, inşaat sonrası temizlik, plaza, okul, hastane, otel, işyeri gibi mekanların temizlik işlerinde firmamızdan güvenli bir temizlik hizmeti alabilirsiniz. Çünkü firmamız uzman ekibi ve garantili temizlik işleri ile sizlerin temiz bir hayat yaşaması için elinden gelen her türlü gayreti gösteriyor. Aldığınız temizlik hizmetleri ile beraber iş yerlerinizin ve yaşam alanlarınızın dış cam alanları daha temiz ve ferah bir görünüm sunacaktır. Bu durum hem içeride yaşayan insanları hem de dışarıdaki insanları olumlu yönde etkileyecektir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamızdan istediğiniz her türlü dış cephe temizliği konusunda yardım alabilirsin.