Dış Cephe Temizlik İşçisi

Dış Cephe Cam Temizliğinde Firma Seçimi

Son yıllarda inşa edilen binaların tasarımları hem çok estetik bir duruşa sahip hem de oldukça modern yapılardır. Bu yapıların dış yüzey kaplamaları da yeni nesil malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Dış yüzeylerin günümüzde farklı şekilde tasarlanıyor olması bu binaların dış cephe temizlik hizmetinden yararlanmayı da beraberinde getiriyor. Klasik binalarda dış cephelerin temizlenmesi problemi yaşanmazken özellikle camla kaplı olan binaların belirli aralıklarla temizlenmesi son derece önemlidir.

dis cephe cam temizligi - Dış Cephe Cam Temizliğinde Firma Seçimi
Dış cephe cam temizliği

Dış cephe temizlik işlemlerinin son derece yüksek standartlarda yapılıyor olması binalar açısından son derece büyük bir avantajdır. Bu temizlik hizmetleri aynı zamanda profesyonel firmalar ve çalışanlar tarafından da verilen hizmetler olduğundan güvenle alınabilecek düzeydedir.

Dış Cephe Temizlik Firması Nasıl Seçilir?

Dış cephe temizliği yapacak firma seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Firmalar sektörde deneyimli olmalıdır.
  • Personellerinin iyi eğitim almış olması gereklidir.
  • Firma dış cephe temizliği konusunda yeterli yetkinliğe ulaşabilmiş olmalıdır.
  • Sertifikalarının olmasına özen gösterilmelidir.
  • Büyük binalar için kalabalık ekipler ile hizmet sunabilmelidir.
  • Ulaşılabilir fiyatlardan hizmet vermelidir.

Bunların yanında temizlik için gerekli olan tüm ekipmanlara sahip bir firma olmalıdır. Ekipman ve donanım konusunda gösterdiği titizliği solüsyon seçiminde de göstermesi gereklidir. Dış cephe cam temizliği firmaları her bakımdan gereksinimlere yanıt verebilecek kapasitede olmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Firma seçiminde karar verildiğinde firmaların bu hizmetleri ne şekilde verdiğini de bilmek gereklidir. Hangi teknikleri kullandıklarını, ne tür solüsyonlar tercih ettiklerini bilmenizde fayda var. Cam için kullanılacak solüsyonların pus, leke ya da tüy gibi izler bırakmaması son derece önemlidir. Aynı zamanda kalıcı lekelerin yok edilmesinde de dikkat edilmesi gereklidir.

dis cephe cam temizlik - Dış Cephe Cam Temizliğinde Firma Seçimi
Dış Cephe Cam Temizlik

Dış cephe cam temizliği hizmeti alacak kişilerin her bakımdan titiz olmasında fayda vardır. Bu hizmetler sırasında vinç yöntemi, halat ya da sepet yöntemi tercih edilmektedir. Aynı zamanda vinç yöntemi bakımından dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda bu vinci kullanacak olan operatörlerin mutlaka gerekli izin belgesine sahip olmasıdır.

Dış cephe cam temizliği yapılırken önce cam üzerinde biriken toz ve çamurun kaba pisli alınır. Daha sonra su ile yumuşatma işlemi yapılır. Camda ki sertleşen lekelerin fazlası alındıktan sonra köpük yapan solüsyonlar uygulanır. Bu solüsyonlar cama yayılır ve daha sonra çek çek ile çektirilir. Daha sonra gerekli olursa temiz su ile de üzerinden geçilerek fiber bez ile temizleme işlemi yapılır. Kullanılan yöntemler hem personelin inisiyatifindedir hem de camın durumuna göre değişebilen bir durumdur.

Dış Cephe Cam Temizlemede Firmaların Fiyatları

Dış cephe cam temizleme işleminde firmaların sunduğu fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Bu fiyatlar firmadan firmaya değişebildiği gibi temizliğin yapılacağı alana göre de değişmektedir. Binaların yüksekliği, cam miktarı, genişliği gibi unsurlar firmaların sizlere vereceği fiyat tekliflerini bir hayli etkileyen bir durumdur.  Aynı zamanda ekiplerde çalışacak kişi sayısı ve işin bitirilme süresi de fiyatlar üzerinde önemli etkilere sahip olacaktır. Fiyatları değerlendirirken ne kadar kısa sürede hizmet almak istediğinizi de önceden belirtmeniz gereklidir.

Dış Cephe Cam Temizleme Firmasının Özellikleri

Bir dış cephe cam temizleme firmasının özellikleri firma seçiminde büyük bir önem taşımaktadır. Çalışacağınız firmanın her şeyden önemlisi tecrübeli ve yeterli sayıda personeli olmalıdır. Yalnızca bununla da kalmayıp personellerinin her eğitimi almış olmasına dikkat edilmelidir. Firmalar kurumsal dış cephe temizlik hizmeti vermeli ve her türlü hizmet karşısında sizlere güvencesini de sunabilmelidir. Firma çalışanlarının sertifikalı olmalı, her cam temizleme yöntemine vakıf olmalıdır.

Dış cephe temizliği işlemleri yapılırken kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasında ekipmanlar ve solüsyonlar da bulunuyor. Mutlaka bu ürünlerin kalitesinin sorgulanması ve çevreye zarar vermeyecek ürünler olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Çevreye ve insan sağlığına zararlı olan ürünlerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Firmalar aynı zamanda bu hizmetleri verirken iş güvenliği konularına da dikkat etmelidir. İş güvenliği konusunda personeller, firmalar ve bina sahipleri üzerilerine düşen görevleri yerine getirmek durumundadırlar. Hem çalışanların hem de çevredekilerin hayatını riske atacak tüm durumlardan kaçınılması gerekir ve bunun için de güvenlik önlemlerinin alınarak temizlik işleminin yapılmasına özen gösterilmelidir.