Binanızın Kompozit Temizliğini yapma zamanı geldiğinde, Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi’ni arayın.

Kompozit Temizliği son zamanlarda yapılan yeni nesil binalar ile talep görmeye başlamıştır. Deprem yönetmeliğine göre yapılan uygulamalar ile binanın statik planına uygun şekilde ağırlık oranı düşürmek için böyle bir uygulamaya gidilmiştir. Ülkemizde son zamanlarda inşaat yapımları çoğaldığından dolayı dış cephe kaplama malzemeleri daha yaygın şekilde kullanılmaktadır. Sebebi ise de monte olan dış cephe kaplama malzemelerinin montajı daha kolay ve daha pratiktir.

 

Kompozit Temizliği Neden Yapılır?

 

Kompozit malzemesi dış cephede kullanıldığı için atmosferin kötü durumlarına maruz kalmaktadır. Zamanla oluşan kir ve yağmur suyundan oluşan oksidan kompozit malzemesinde damarlama ve katran oluşturur. Oksit ve yağ,kir giderici temizlik malzemeleri ile temizlenmediği zaman kompozitin içine sinerek malzemeye zarar vermektedir.

Damarlama yapan kompozit kötü bir görüntü oluşturur ve binanın görsel zenginliğini bozar. Dolayısıyla yapılacak olan temizlik hizmeti hem binanın görselliğini düzeltecek hem de tonlarca lira verdiğiniz yapı malzemesini koruyacaktır.

 

Kompozit Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Kompozit Temizliği şirketimiz bünyesinde çalışan kalifiyeli (deneyimli-usta) personeller tarafından peluş ve çekçek ile katran temizleyici kimyasallar yardımı ile temizlenmektedir. Temizlik esnasında kullanılan kimyasal kadar kullanan kişide önemlidir temizlik işlemini nasıl yapacağını bilmeyen personel kompozitte oluşan katranı çözemeyecek ve dolayısıyla binanız için satın aldığınız temizlik hizmetinden memnun kalmayacaksınız.

Dış Cephe Temizliği konusunda uzmanlaşan kadromuz malzeme analizi yaparak kullanacağı temizlik ürününü belirleyerek gerekli ekip ve ekipmanları hazırlayarak temizlik hizmetini sunar.

Peki temizlenen ve temizlenmeyen kompozit nasıl belli olur aşağıdaki görsele göz atarak farkı görebilirsiniz.

IMG 3877 768x1024 - Kompozit Temizliği
Kompozit Temizliği

 

Kompozit Temizliği İçin Alınması Gereken Tedbirler

 

Dış Cephe Cam Temizliğinde olduğu gibi Kompozit temizliği de yüksek iş güvenlik tedbirlerinin alınması gereken iş kollarından biridir binanın çevresine göre oluşturulan yardımcı ekipmanlar; sepetli vinç, dış cephe yıkama makinesi, dağcı ekibi ile temizlik hizmeti gibi ekipmanlar ile temizlenmektedir.

Ekipmanları kullanacak personellerin yüksekte çalışma belgeleri ve iş güvenlik eğitimlerinin tamamının yapılması ve sertifikalarının alınması gerekmektedir. Oluşabilecek kaza riskleri firmanın iş güvenlik uzmanı tarafından analiz edilmeli ve tedbirleri alınıp riskleri en azamiye indirgemesi gerekmektedir.

Kullanılacak emniyet kemeri, kast ve makinelerin periyodik bakımları uzmanları tarafından yapılmalıdır. Oluşabilecek kaza durumlarını öngörüp tedbir alınması bu işin ne kadar güzel yapılması kadar önemlidir.

 

 

 

 

IMG 3859 768x1024 - Kompozit Temizliği
Kompozit Temizliği

IMG 3877 768x1024 - Kompozit Temizliği
Kompozit Temizliği