Dış cephe temizlik firması çalışmaları

Dış Cephe Temizliğinde Firma Seçimi

Günümüzde kullanılan dış cephe malzemelerinin değişiklik göstermesi ile beraber dış cephe temizliği ihtiyacı doğmuştur. Binaların ve işyerlerinin dış cepheleri tamamen cam ya da diğer malzeme çeşitleriyle kaplandığı için daha şık ve estetik bir görüntü ortaya çıkmıştır. Bu estetik ve güzel görünümün sürekli ve kalıcı olabilmesi için dış cephe temizliğinin belli aralıklarla yapılması gerekir. Çünkü yağışların olduğu dönemlerde bu camlar üzerinde kirve bakteriler birikerek kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bu kötü görüntünün tamamen yok olabilmesi için profesyonel bir firmadan yardım almak gerekir. Bu aşamada firma seçimi oldukça önemlidir. Dış cephe temizliği konusunda firmalardan alınan bu kaliteli ve başarılı işler kusursuz bir temizliğin ortaya çıkmasını sağlar.

Dış Cephe Temizliğinde Platform Yöntemi

Dış cephe temizliği sırasında firmalar kullanacakları temizlik yöntemine karar vermeden önce binanın dış yapısına ve özelliklerini inceler. Bu yöntemler içerisinde en çok tercih edilenlerden birisi de kurulan platformlardır. Platform binanın yüksekliği ile uygun bir şekilde kurulur. Halatlar tarafından kontrollü bir şekilde hareket ettirilir. Böylece bina yüzeyinde bulunan tüm cam ve kompozit yapılar bu platformlar üzerinden silinmeye çalışılır. Bu temizlik işlemi sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konu ise çalışan kişilerin can güvenliğidir. Personel için gerekli olan tüm tedbirler alınmalı ve kullanacakları emniyet kemeri sağlam takılmalıdır. Alınan önlemlerle beraber yaşanan feci iş kazaları da tamamen ortadan kalkar. Böylece iş güvenliği sağlanarak insan sağlığı korunur.

dis cephe temizlik platform - Dış Cephe Temizliğinde Firma Seçimi
Dış cephe temizlik platform

Sepetli Vinç Yardımı ile Dış Cephe Temizliği

Vinç türü araçlar yapısı itibarı ile belli bir noktaya kadar uzandığı için dış cephe temizlik işlerinde de kullanılır. İsminden de anlaşılacağı üzere vinç üzerinde yer alan sepet temizliğin yapılmasında büyük rol oynar. Temizlik sırasında personeller sepet üzerine çıkarak yanlarına kullanacakları bütün temizlik malzemelerini alarak yükselmeye başlarlar. Vinç, alanında uzman operatörler tarafından hareket ettirilerek temizlenen kısımdan diğer tarafa hareket ettirilir. Böylece tüm alan sağlıklı ve güvenli bir şekilde temizlenir. Bu yöntemle yapılan temizlik sırasında her türlü leke temizlendiği için cam yüzeyinde kir ve toz kalma riski tamamen ortadan kalkar.

Dış Cephe Temizliği Ne Zaman Yapılır

Estetik durması bakımından kullanılan cam ve kompozitörü dış cephe ürünleri belli aralıklarla temizlenmediği takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkar. Dış cepheler özellikle sonbahar ayının gelmesiyle beraber başlayan çamurlu ve asitli yağmur suları ile kısa sürede kirlenir. Kışın aynı şekilde kar yağışı ve artan hava kirliliği dış cephe için olumsuz durumdur. Bu nedenle neredeyse her mevsim kirlenme ihtimali olan dış cephelerin yılda en az 2 ya da 3 defa temizlenmesi gerekir. Dış cephe temizliği yapılırken firmalar en uygun zamanda temizliği yapmaya çalışırlar. Özellikle yağmurlu havalardan kaçınıldığı gibi aşırı güneşli havalarda da dış cephe temizliği yapılmaz. Uygun zamanda yapılan dış cephe temizliği sonrasında da sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam eder.

Fiyatlarımız

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenler öncelikle internet üzerinden veya referans sahibi firmalar üzerinden araştırma yapmaya başlarlar. Firmamızı aramanızı gerekli tüm fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olursunuz. Çünkü firmamız fiyatlarını belirlerken müşterilerinin bütçesini de düşünerek hareket ediyor. Uygun fiyatları kaliteli hizmetler sunan firmamız sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için büyük çaba harcıyor. Dış cephe temizliği bizim işimiz ve bu konuda kendimizi geliştirebileceğimiz teknolojik malzemeler yardımı ile kısa sürede kusursuz temizlik sağlıyoruz.

Firmamız İle İşbirliği Yapmanın Önemi

Firmamız her yıl kendini güncelleyerek bünyesine kattığı yeni teknolojik cihazlar yardımı ile dış cephe cam temizliği hizmeti vermeye devam ediyor. Sizlerde firmamız ile işbirliği yaparak kullandığınız yaşam alanlarınızı daha temiz hale getirebilirsiniz. Çünkü firmamız kullandığı en uygun yöntemler ve uzman ekibi ile size yardımcı olur. Çok katlı binalarda bile uzman kadromuz her türlü güvenlik önlemini alarak sorunsuz bir şekilde dış yüzeylerin düzgün temizlenmesini sağlar. Temizlik sırasında çevre güvenliğini de olarak yaşanabilecek iş kazalarının önüne geçiyoruz. Çok kirli yüzeylerde bile kullandığımız kimyasallar yüzeye herhangi bir zarar vermeden tüm kir ve lekeyi yok eder. Firmamızı arayarak oluşturacağınız randevu sonrasında ekibimiz en uygun zamanda temizlik işlerine başlayacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir