Bina dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliği Ne Tür Binalara Yapılabilir?

Binaların dış yüzeyleri hava koşullarında maruz kaldıklarından dolayı zaman içinde kirlenirler ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle binaların dış cephe yüzeylerini belli aralıklarla ve profesyonel bir şekilde temizletmek gerekir. Düzenli aralıklarla yapılan dış cephe temizlikleri binanın her daim güzel görünmesini sağlar.

Aynı zamanda dış cepheyi korur ve daha büyük masrafların oluşmasını engeller. İş ve güvenlik önlemleri alarak, uygun ekipmanlarla ve kaliteli bir şekilde dış cephe temizliği yapan bir firma bu konuda yardımcı olur. Binaların yüksekliğine göre gereken planlama sağlanır ve dış cephe temizliği en kaliteli şekilde yapılır.

Dış Cephe Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Binaların dış cephelerinde uygulanan temizlik en başta binanın estetik açıdan güzel görünmesi için gereklidir. İlk başta göze çarpan durum bu olsa da dış cephe temizliği binanın korunması açısından çok önemlidir. Binanın dış yüzeylerinde zaman içerisinde çevre ya da hava koşullarından dolayı bozulmalar, küflenmeler ya da kalıcı kirler oluşmaya başlar.

Bu oluşumlar binanın yüzeyine zarar verebilecek olan oluşumlardır. Düzenli dış cephe temizliği yapılan bir binada böylesine zorlayıcı olumsuz durumlar oluşmaz. Binanın renginde değişim olmaması için, dış cephenin alt tabakalarında deforme olmaması için, lekelenme, küf ya da mantar oluşmaması için binaların dış cephe temizliklerine özen gösterilmelidir.

Hangi Tür Binalara Dış Cephe Temizliği Yapılır?

Günümüzde sektördeki gelişmeler ışığında her tür binaya dış cephe temizliği yapılabilir. Genel algı yalnızca cam malzemeye sahip binalarda dış cephe temizliği yapılabileceği yönündedir. Ancak dış cephe temizliğinin kapsamı asla bu kadar dar değildir.

Mozaik, mermer, PVC, granit, komposit gibi diğer malzemelere sahip binaların da dış cephe temizlikleri profesyonel bir şekilde yapılabilir. Dış cephe temizliğinde en önemli unsur bina analizinin doğru şekilde yapılmasıdır.

Yapılan analizle hem binanın yüzeyinde nasıl bir temizlik uygulaması yapılacağına karar verilir hem de binadaki yerlere erişimin nasıl sağlanacağı belirlenir. Bina yapı malzemelerine göre belli alanlarda demo uygulamalar yapılabilir. Bu sayede binaların dış yüzeyleri temizlik aşamasında asla zarar görmez.

Bina Türlerine Göre Yapılan Dış Cephe Temizliği

bina dis cephe temizlik calismasi e1598616707712 - Dış Cephe Temizliği Ne Tür Binalara Yapılabilir?
Bina dış cephe temizlik çalışması

Dış cephe temizliğinde binanın türü önemlidir. Bina dış cephesindeki malzemeler, bu alanlara ulaşımın nasıl olacağı ve hangi tür temizlik uygulamasının kullanacağı belirlenmesi gereken önemli kıstaslardır. Bina analizi yapıldıktan sonra hem yüzeylere hem de genel olarak bina yapısına uygun olan temizlik yöntemi seçilir.

Mesela basınçlı yıkama işlemi, boyalı metalden, sıvalı ya da beton alandan tozu ve kiri temizlemede oldukça etkilidir. Ancak traverten, tuğla duvarcılık, kanvas gibi basınçtan ve nemden zarar görebilecek yapılar mevcutsa o zaman bu yöntem kullanılmaz. Görüldüğü üzere temizliğin nasıl ve hangi ekipmanla yapılacağı dış cephe malzemesiyle doğrudan ilgilidir.

Binanın dış yüzeyi daha hassas malzemelerden oluşmuşsa genelde yumuşak temizleme uygulaması yapılır. Cam yüzeylerde, doğal taş kaplamalarda, boyalı dış cephelerde, tuval gibi yapı elemanlarında daha yumuşak uygulamalar hakimdir. Burada yumuşak kıllı fırçalar, uygun temizlik ürünleri ve ardışık durulama hizmetleri ön plandadır. Yine binanın dış cephesinde uygun olan alanlarda leke çıkarma ve parlatma işlemleri de yapılabilir. Gerek kullanılacak olan kimyasallar gerekse temizlikte yararlanılacak ekipmanlar binanın dış cephe yüzeyine göre belirlenir. Bu sayede dış cepheler zarar görmez ve en başarılı temizlik uygulaması yapılır.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları Binanın Türüne Göre Değişir Mi?

Dış cephe temizlik fiyatları en başta temizlik yapılacak olan binanın büyüklüğüyle ve genişliğiyle alakalıdır. Fiyatı belirleyen en önemli kıstas budur. Binanın yüksekliği, büyüklüğü, çevre şartları fiyat üzerinde etkili olan kriterlerdir.

Bunun dışında temizlikte kullanılacak olan temizlik kimyasallarına ve dağcı, makine ya da vinç gibi kullanılacak temizlik ekipmanına göre de fiyatlarda değişiklikler oluşmaktadır. Aslında temizlik kimyasallarının ve makinelerin seçiminde bina türü etkili olduğu için bina türünün fiyat üzerinde etkili olduğu söylenebilir. Cam bir yüzeyle mozaik bir dış cephenin temizliği aynı şekilde ve aynı ekipmanlarla yapılamaz.

Bu nedenle dış cephe temizliklerinde farklı fiyat seçenekleri mevcuttur. Sizler dış cephe cam temizliği alanında uygun fiyat avantajlarına sahip olmak, bilgi almak ve kaliteli bir temizlik uygulaması yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Binanızın hem uzun yıllar boyunca sağlam kalabilmesi hem de güzel görünmesi için ihtiyaç duyulan temizlik hizmetine kolayca sahip olabilirsiniz.

Bina dış cephe temizliği

Bina Dış Cephe Temizliği

Bina ve işyerlerinin yapımında tercih edilen teknolojik özelliklere sahip malzemeler estetik bir görüntü oluşturması bakımından tercih edilir. Bu güzel görüntülerin oluşmasına katkı sağlayan malzemenin bakım ve temizlik işleri oldukça güçtür. Çünkü dış cephe alanları her türlü olumsuz hava koşuluna maruz kaldığı için çabuk etkilenir ve üzerinde lekeler görülür. Leke oluşumuna neden olan diğer kirli hava, egzoz gazı, is gibi gelişmelerde bina dış cephe temizliğini zorunlu hale getiriyor. Dış cephe temizliği denildiği an insanlar tedirgin olurlar. Çünkü bu meslek oldukça zordur. Gerekli güvenlik önlemleri alınmadığı takdirde insan hayatı tehlikeye girer. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için uzman bir kadrodan yardım almak gerekir. Böylece çalışan bu uzman ekibin sunduğu kaliteli işler sonunda ortaya tertemiz ve kusursuz bir görüntü çıkar.

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

Dış cephe temizliği hem insan sağlığı üzerinde hem de psikolojisi üzerinde etkilidir. Bu nedenle belli aralıklarla yapılmalıdır. Dış cephe temizliği ile bu alanlar içerisinde yaşayan ya da buradan çalışmalarını sürdüren kişiler dışarıya bakmaya çalıştıklarında sadece cam üzerinde yer alan kır ve lekeleri göreceklerdir. Bu durum zamanla onların iş verimliliğini azaltır. Bunun dışında iş yeri olarak kullanılan alanların dış yüzeyleri her zaman kusursuz bir temizliğe sahip olmalıdır. Çünkü bu alanlar hizmet veren kişileri ve işlerini temsil edeceğinden buraya gelen misafirlerin temiz camlarla ve dış kaplamalarla karşılaşması gerekir. Kısacası dış cephe temizliği hem iç alandaki insanların hem de dışarıdaki insanların üzerinde olumlu etki bırakır.

dis cephe camlari - Bina Dış Cephe Temizliği
Dış cephe camları

Uygun Fiyatlar

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konuların başında dış cephe fiyatlarıdır. Fiyatlar temizlenecek alanın büyüklüğü ve genişliğine göre belirlenir. Uygun fiyatlı temizlik isteyenlerin bu konuda araştırma yapması gerekir. Firmamız uygun fiyatlara duş cephe temizliği yapıyor. Uygun fiyat ve kalite firmamızın Sunduğu en iyi hizmetlerdir. Fiyatlarımızı belirlerken müşterilerimizin bütçesini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Sunduğumuz temizlik işleri garanti kapsamında büyük bir titizlikle yerine getirilir. Çünkü müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Her mesleğin kendine has prensipleri ve kuralları bulunur. Temizlik sektörü ise büyük birleşme kat ederek daha modern yöntemler kullanılarak sunulmaya başlamıştır. Dış cephe cam temizliği konusunda geliştirdikleri temizlik yöntemleri ve kullandıkları araçlar ile daha kaliteli işlere imza atıyorlar. Dış cephe temizliği sırasında kullanılan yöntemler binanın dış yapısına göre değişir. Çok katlı binalarda farklı diğer binalarda farklı yöntemler tercih edilir. Kullanılan yöntemler arasında endüstriyel dağcı sistemi denilen yöntemle çalışanlar özel ipler yardımı ile aşağıya kaydırılır. Sepetli ya da teleskopik vinçler sayesinde temizlik derinlemesine yapılır ve etkili sonuçlar ortaya çıkar. Dış cephe temizlik makinesi ile de temizlik yapılır. Bunun dışında örümcek, makaslı ve eklemli platform alanları da kurularak dış cephe temizliği yapılır.

Güncel Fiyatlar

Dış cephe fiyatları belirlenirken temizlenecek alanın yüksekliği ve genişliği göz önünde tutulur. Temizliğin uzun süre yapılmaması ve dış alanların çok fazla kirlenmesi fiyatlar üzerinde etkili olur. Uzun süre yapılmayan temizlikler maliyeti artırırken kısa süre içerisinde sık sık yapılan temizlikler ise maliyeti daha az olur. Dış cephe temizliği konusunda artan firma sayısı yapılacak doğru tercihleri zorlaştırıyor. Bu nedenle uygun fiyata kaliteli hizmet veren firmalardan yardım almak gerekir.Firmamız müşterilerine sunduğu uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetler doğrultusunda etkili çalışmaların ortaya çıkmasını sağlar. Firmamız tarafından verilen bu profesyonel yardımları dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Dış Cephe Temizliğinde Uzman Desteği

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenlerin öncelikle doğru ekibe karar vermesi gerekir. Dış cephe temizliği herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bina ve işyeri sahipleri de bu işi tek başlarına yapamazlar. Bu nedenle her zaman uzman bir firmaya ihtiyaç duyarlar. Bu konuda firmamız kendini sürekli güncelleyerek en yeni teknikleri kullanmaya çalışıyor. Kullandığımız bu modern yöntemler sizlerin yaşam ve çalışma alanlarını etkili ve kalıcı bir şekilde temizleyerek sağlıklı bir hayat sürmenize yardımcı oluyoruz. Kullandığımız TSE marka ürünler ve sunduğumuz garantili temizlik işleri ile kimliğinizi yansıtan bu binaların dış cephe temizliğini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Bina dış cephe temizliği

Bina Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Zaman Alır?

Binaların dış cephelerinin detaylı şekilde temizlenmesi günümüzün en önemli gereksinimlerinden biridir. Bu temizlik ihtiyacının giderilebilmesi için öncelikle alanında en iyi olan firmalarla çalışmak gerekiyor. Çünkü temizleme işlemi sırasında hem titiz çalışacak, hem risk ortaya çıkarmayacak hem de dış yüzeylere zarar vermeden çalışacaktır.

Ancak bina sahiplerinin en çok merak ettiği birtakım konular da vardır. Bunlardan birisi de dış cephe cam temizliği hizmetlerinin ne kadar süreceği konusudur. Dış cephelerin temizlenme işleminin bitirilme süresi hakkında detaylı bir bilgi verebilmek için öncelikle bina hakkında önceden bilgi edinilmesi gereklidir. Bina sahiplerinden alınacak bilgiler doğrultusunda firmalar bu konuda çeşitli iş planlamaları yapmak durumundadırlar.

Bina Dış Cepheleri Neden Kirlenir?

Binaların dış cephelerinin kirlenmesinin birçok farklı nedeni vardır. Binalar yeni yapıldığında inşaat kalıntıları, boyaların sıçraması dış yüzeylerin de kirlenmesine neden olabiliyor. Bunların yanında mevsim şartları da binaların dış yüzeylerinin kirlenmesinde önemli bir etkendir. Binalar yazın ve bahar aylarında tozları havaya kaldıran rüzgârlara maruz kalırlar.

Rüzgârın taşıdığı her toz ve toprak taneciği bina dış yüzeylerine yapışır. İlk etapta camlar üzerinde bu tozlar çok büyük bir kirlilik yaratmıyor gibi görünebilir. Ancak bunun yanında kış mevsimlerinin ve sonbahar aylarının yağmurlu havaları devreye girer. Yaz aylarında sizleri rahatsız etmeyen cam tozları bu yağmur suları ile birleşir ve çamursu lekeler ortaya çıkarır. Sonra ortaya çıkan güneşle birlikte lekeler kurur ve artık kişileri rahatsız edecek bir boyuta gelir.

Bina Dış Cephelerinin Temizlenmesi

bina dis cephe temizlik - Bina Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Zaman Alır?
Bina dış cephe temizliği

Binaların dış yüzeyleri farklı malzemelerle kaplanabildiği için bina sahipleri belirli periyotlarda temizlik hizmeti almak isteyebiliyorlar. Bu hizmetlerin yerinde ve zamanında verilebilmesi için alanında yetişmiş personellere sahip olmak gereklidir. Standartları yüksek olan bir temizlik hizmeti alınabilmesi için mutlaka önemli detaylara değinmek gerekiyor. Binanın büyüklüğü ve çalışacak personel sayısı bu aşamada en önemli konular arasında yer alıyor.

Binaların dış yüzeylerinin temizlenmesi için de birden fazla kişi ile çalışmak gerekebiliyor. Böyle zamanlarda bina dış cephe temizlik firmaları ile anlaşmak son derece önemlidir. Bu hizmetleri yerine getirmek için sıradan temizlik personelleri ile çalışmak doğru bir hareket değildir.

Bina Dış Cephelerinin Neden Temizlenmesi Gerekiyor?

Binaların dış yüzeylerinin temizlenmesinin birçok önemli nedeni bulunuyor. Binalar her ne kadar büyük olsa da kirlenen camlar ve metal yüzeyler binaların daha eski ve bakımsız görünmesine neden oluyor. Bu bina içerisinden bir iş yeri ya da daire satılmaya kalkışıldığında kişiler binanın bakımsızlığı yüzünden binalardan kendilerine yer almak istemiyorlar.

Bunlara ek olarak bina içerisinde çalışan kişiler de yine modern bir ofis ortamı yaratsalar dahi binanın dış yüzeyinin bakımsızlığı iç mekânlardaki atmosferi de olumsuz etkiliyor. Buna ek olarak ışıldayan ve tertemiz görünen bir bina her zaman daha değeri yüksek olarak algılanmaktadır. Binaların ömrünün uzaması açısından da bu hizmetin alınması önemlidir.

Binaların Dış Yüzeylerinin Temizlenmesi Ne Kadar Sürer?

Binaların dış cephe temizliği için belirli bir süreden bahsetmek doğru değildir. Çünkü bu süreyi belirleyen çeşitli unsurlar vardır. Binaların dış cephe temizlik süresini belirleyen unsurlar şunlardır:

  • Binaların yüksekliği
  • Binaların kapladığı alan, genişlik
  • Dış yüzeyde kullanılan malzemenin türü
  • Bina dış cephe temizliğinde çalışacak kişi sayısı
  • Binaların inşaat sonrası temizlik hizmeti alıp almayacağı
  • Kirlenme durumu

Tüm bu unsurlar binaların temizlik süresini belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Ancak binalar önceden görüldüğünde genelde firmalar birden fazla kişinin yer aldığı ekip görevlendirmektedir. Ekiplerin planlı çalışmaları sayesinde genelde dış cephe cam temizlikleri bir gün gibi kısa bir süre içerisinde bitirilmektedir.

Bina Dış Yüzey Temizleme Hizmeti

Binaların dış yüzeylerini temizlemek için tercih edilecek firmaların tüm hizmet sertifikalarına sahip olması gerekiyor. Ulaşılabilir fiyatlarla verilen bu hizmetler sayesinde her bina kolay şekilde temizlenerek tozundan arındırılmaktadır. Standartları yüksek bir temizleme işlemi her bina için gerekli olan bir hizmettir. Bu hizmetin detaylı şekilde gerçekleştirilmesi ise firmaların profesyonelliği ile alakalı olan bir durumdur. Kaliteli bir dış cephe temizliği hizmeti almak isteyenler sektörün en iyi firmaları ile çalışmalıdır.