Dış cephe temizlik

Dış Cephe Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır

Binaların dış yüzeyleri olumsuz hava koşullarından etkilenerek zaman içerisinde kir ve leke tutmaya başlar. Bu dış cephe yapılar içerisinde yer alan cam ve kompozit malzemeler kir ve lekeyi daha hızlı bir şekilde kendine çeker. Bu kir ve lekeler zaman içerisinde daha fazla alan kaplayarak içeride yer alan insanları rahatsız ettiği gibi dışarıdan bakan kişileri de rahatsız eder. Bu olumsuz durumlardan ötürü yılın belli dönemlerinde dış cephe temizliği zorunlu hale gelmiştir. Bu konuda teknolojik malzemeler kullanarak hizmet vermeye başlayan firmaların sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Bu durum beraberinde kaliteli bir hizmeti de getirir. Uzman ekibe sahip bir firmadan alınan dış cephe temizliği binanın uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasını sağlar. Dış cephe temizliği yılda en az iki defa yapılmalıdır.

Dış Cephe Temizliği Ne Zaman Yapılır

Dış cephe temizliği yapılırken havanın güneşli ve açık olması gerekir. Dış cepheler özellikle de cam yapılar kış ve yaz aylarında daha fazla kirlenir. Temizlik işlemleri yapılırken hava şartları kontrol edilmeli ve böylece temizliği başlanmalıdır. Dış cephe camlar egzoz gazları, duman, is gibi etkenlerden dolayı hızlı bir şekilde kirlenir. Havaların soğuması ve yağışların başlaması ile de oluşan kir ve lekeler camların etrafında birikir. Biriken bu kirler zamanla korozyon oluşumunu ortaya çıkarır. Bu korozyona etkin kimyasal temizleyiciler ile müdahale edilmediği takdirde yapılara zarar verir. Anlaşma yapılan firma ile beraber uygun ve güzel bir havada, uzman ekiple temizlik işlemleri başlar.

Kullanılacak Malzemenin Kalitesi

Cam ya da kompozit malzemeler binaya estetik açıdan güzel bir görünüm verdiği için tercih edilir. Fakat bu kullanılan malzemeler doğru temizlik ürünleri ile temizlenmediği takdirde olumsuz hasar görebilirler. Bu nedenle kullanılacak kimyasal malzemelerin doğa dostu ürünler olmasın dikkat etmek gerekir. Tüm malzemelerin TSE marka ürünler olmasına bakmak gerekir. Kullanılacak temizlik ürünlerinin camları kusursuz temizlemesi ve camların ömrünü uzatması gerekir. Kullanılacak ürünler aynı zamanda camların kir tutmasını engelleyen özellikte olması gerekir. Böylece belli bir süre daha camlar temiz kalır.

kaliteli dis cephe temizlik malzemeleri - Dış Cephe Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır
Kaliteli dış cephe temizlik malzemeleri

Temizlik Sırasında Kullanılan Ürünler

Uzmanlık gerektiren bir çalışma olan dış cephe temizliği tecrübeli eller tarafından yapılır. Temizlik sırasında kullanılan tüm ürünlerin TSE belgeli ürünler olması gerekir. Yüzeylerin doğal yapısına herhangi bir zarar vermeden özel olarak hazırlanan kimyasal deterjanlar kullanılır. Dış cephe temizlik ürünleri içerisinde zengin bir ürün çeşitliliği bulunur. Bunlar cam sil, çek pas, mikro fiber bez, cam jileti, kazıma jileti, kova, oynayabilen başlıklı cam sil gibi kullanışlı ürünler kullanılır.  Bunun dışında yüzey temizleyici, çözücü ve sökücü özelliklere sahip spreyler kullanılır. Dış cephe cam temizliği sırasında ayrıca dikkat etmek gerekir. Lekeleri temizlerken cam yüzeyler çizilmemeli ve hassas temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

Temiz ve ferah alanlar insanların sağlığı ve kendilerini iyi hissetmeleri bakımından önemlidir. Camla kaplanan plaza ve iş hanı gibi yapıların daha cazip ve gösterişli durması açısından üç ayda bir temizlenmesi gerekir. Çünkü cam yüzeyler, yüzeye sinen tozlar, araç egzozlarından çıkan yağ ve kirler ile çabuk kirlenir. Ayrıca bu dış mekânlar her türlü olumsuz hava koşulluna maruz kaldığı için çok çabuk kirlenir. Dış cephe temizliği firmalar açısından büyük bir öneme sahiptir. Çünkü bu firmalara gelen misafirve müşterilerinkirli bir ortamla karşılaşmaları işlerin verimliliğini düşürür. Bu nedenle kaliteli işler ortaya çıkarmak ve sağlam ortaklarla yürümek isteyen firmalar dış cephe temizliği büyük önem verirler ve bunu gözardı etmezler.

Görüntü Kirliliği İçin Firmamızdan Yardım Alın

Dış cephe temizliği konusunda firmamız her türlü görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak temiz yaşam alanları insanlara sunuyor. Kaliteli hizmet ve uygun fiyat anlayışımız ile tüm müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dış cephe temizliği konusunda sizlerin en iyi çözüm ortağınız olarak kimliğinizi yansıtan bu yapıların temizliğini en iyi seviyede gerçekleştiriyoruz. Deneyimli ve güvenilir elemanlarımız sizlere profesyonel bir temizlik kalitesi gösterir. Fabrika, iş yeri, iş hanı, hastane, okul, otel, alışveriş merkezi, ofis temizliği ve inşaat sonrası tüm temizlik işleri için firmamızdan garantili hizmet alabilirsiniz