Temizliği yapılan dış cepheler

Hangi Zamanlarda Dış Cephe Temizliği Yapılmalı

İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek ve barınmak için yapılar inşa etmişlerdir. Teknolojinin ve bilginin sürekli olarak artması insanların kullanmış olduğu yapılarda da kendini göstermiştir. Tarihsel süreç içerisinde ahşap, kerpiç, betonarme, metal olmak üzere farklı özelliklere sahip yapılar inşa edilmiştir. Günümüzde inşa edilen cam ve metal yüzeylere sahip modern yapılar şık ve estetik görünmenin yanında insan konforu düşünülerek inşa edilmiştir.

Günümüzde binaların daha güzel görünebilmesi için farklı yapı elemanları kullanılarak dış cephe giydirmeleri yapılarak şık yapılar ortaya çıkmaktadır. Uzun yıllar kullanım imkânına sahip bu dış cephe giydirme çeşitleri, cam giydirme, alüminyum kompozit,  doğal taş kaplama, ahşap kaplamadır.

Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Son dönemlerde özellikle yüksek binalarda daha şık ve estetik durduğundan dolayı cam giydirme dış cepheler tercih edilmektedir. Şık görünmenin yanında cam veya farklı yapı elemanları kullanılarak yapılan yapılarda zamanla dış cephelerde olumsuz hava koşullarına bağlı olarak kirlenmektedir. Çok yüksek olan bu yapılarda dış cephenin temizlenmesi işyeri sahibi veya hane sahiplerinin tek başlarına üstesinden gelebilecekleri bir durum değildir. Bu noktada tecrübeli, gerekli donanıma ve kadroya sahip ilgili bir firmadan yardım almaları gerekecektir.

Dış cepheler yağmur, kar, rüzgar, egzoz dumanı ve farklı nedenlere bağlı olarak kirlenebilmektedir. Öncelikle deş cephe temizliği yapacak olan firma seçimini doğru yapmak ortaya çıkabilecek sorunları minimum seviyeye indirecektir. Dış cephe temizlik işlemini yapacak olan firmanın mutlaka gerekli izin belgelerine sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. Temizliği yapacak olan firmanın ön hazırlık yapması gerekmektedir. Çevrenin uygun hale getirilmesi iş sağlığı ve güvenliğinin olmazsa olmazıdır. Binanın boyutlarına ve konumuna göre kullanılacak ekipmanlar doğru tercih edildiğinde herhangi bir sorun ortaya  çıkmayacaktır.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılmalı

Dış cephe temizliği yapılmadan önce dış cephede kullanılan malzemeye göre temizlik ürünleri ve kimyasallar seçilmelidir. Alüminyum veya metal kullanılan dış cepheye göre farklı cam kullanılan dış cephelere göre farklı temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Temizlik işlemini yapacak firmanın iş güvenliği kurallarına riayet ederek temizlik işlemine başlaması gerekir.

Çalışan veya ilgili olmayan üçüncü şahısların can güvenlikleri dikkate alınarak gerekli tedbirler ve uyarı levhaları asılmalıdır. Temizlik firması uygulama yapacağı binanın bütün yüzeylerini parselleyerek temizlik işlemini yaparsa hiçbir yeri kaçırılmadan bütün bina temizlenir. PVC yapıya sahip dış cephelerde kullanılacak temizlik ürünleri kirin durumuna göre özenle seçilmelidir. Dış cephe temizliği yapılan yerin kurulanması ve kirlenmeyi geciktiren yardımcı ürünler kullanılarak temizlik sona erdirilir. Dış cephe temizliği sepetli vinç veya asansör kullanılarak yapılmaktadır.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizliği farklı durumlara göre değişkenlik göstermektedir. Temizlenecek dış cephenin türü, boyutları, bina yüksekliği, kirlilik derecesi gibi değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Öncelikle uzman ekibimiz ön uzman incelemesi işleminden sonra fiyat teklifi sunmaktadır. Ücretsiz yapılan uzman incelemesi raporu ilgili kişilere sunularak temizlik işlemi yapılmaktadır. Bu şekilde daha sonra herhangi bir fiyat artışı veya olumsuz bir durumla karşılaşmazsınız. Firma olarak sizlere uygun fiyata kaliteli ve kalıcı hizmet sunmaktayız. Uygun fiyat ve kaliteli temizlik noktasında doğru firma seçimi önemlidir. Referansları olan firma tercih etmek mağdur olmanızın önüne geçecektir.

Dış cephe Temizliğinin Önemi

Sürekli olarak kullandığımız yapıların iç temizliği kadar önemli olan bir diğer nokta dış temizliğidir. Düzenli aralıklarla dış cephe temizliği yapılmayan binalarda oksitlenme, kir ve kireç tabakası oluşarak ömrü kısalmakta ve göze çirkin gelen bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Yüksek ücretler ödenerek yapılan dış cepheler kısa sürede işlevsiz hale gelebilmektedir. Profesyonel kişiler tarafından yapılan dış cephe temizlik işlemi etkili sonuçlar verecektir.

Yetkisiz ve yeri tecrübeye sahip olmayan kişilerce yapılan dış cephe temizliği eksik ve yetersiz olacaktır. Özellikle dış cephe temizliği yapan firmaların garanti vermesi gerekmektedir. Aksi halde temizliğin yarım kalması veya istediğiniz standartlarda yapılmaması durumunda hak iddia edemezsiniz. İnsanlar doğası gereği güzel ve temiz olan şeylerden mutlu olmaktadırlar. Temiz ve şık bir dış cephe insanlara çekici ve güzel gelecektir. Dış cephe temizliği normal standartlarda yapıldığında yılda iki defa yapıldığında yeterli olmaktadır. Sizlerde kaliteli hizmet almak istiyorsanız bizlere ulaşarak hizmet alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir