Cadde üzerinde iskele veya vinç kullanılmayacak durumlarda bir dağcı gibi tırmanan ekibimiz.

Binaların Camları Neden Kirlenir Nasıl Temizlenir?

Binaların dış camlarının kirlenmesine sebep veren birçok neden vardır.  Yeni yapışılmış bir bina ise inşaat sırasında oluşacak çimento ve boyların sırçamsı camlara zara verir. Yapılaşma olmuş bir bina ise mevsimlerin sebep verdiği ( yağmur, kar, rüzgâr vs ) durumlardan neden olduğu çamur, kir de binaların camlarını kirletmesine neden olur. Bazen yol çalışmalarının da sebep verdiği durumlarda vardır.

Yol ya da kaldırım çalışması sırasında toz tabakanın yukarıya yüklemesinden dolayı camlarında kirlenmesine neden olur. Ayrıca gözle zor görülse de güneş ışınlarında cam üzerinde sarımsı lekelere sebep oluyor.  Bu durum hem insan sağlığını tehlikeye atıyor hem de modern bir görünümden uzak olmasını sağlıyor. Bu yüzden dış cephe temizliği çok önemlidir.

Bina Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Olur?

İş yeri merkezleri gibi bina dış yapılarını da kullanılan malzemeye göre fraklılık gösterebilir. Bu yüzden temizlemek için teknik ekip desteklerine ihtiyaç vardır. Binaların çoğu yüksek olmasından dolayı daha performans sergileyebilen ekiplerle de çalışmanız son derece önemlidir. Bina dış cephe cam temizliği yapılacak ise bir vinç yardımı gerekir.

İş güvenliğini sağladıktan sonra vinç yardımıyla camı silinecek alana gelinir. Daha sonra cam silme aparatı ile önce köpüklü silinerek çek çek yardımıyla suyu dışarıya akıtılır. Daha sonra arkasından sulu silinir. Suyu da aynı çek çek yardımıyla sildikten sonra kurluma bezi ile üzerinden geçilir. Bu bütün camlara uygulanmak zorundadır.

Neden Temizlenmesi Gerekir

Binalarda olmasa estetik ve modern görülmek zorundadır.  Zamanla tozlanan ya da kirlenen yerler modern havadan uzaklaşmış bir harabeye dönebilir. Bu da binanın kalitesini düşürmesinin sebebidir.    Ayrıca içerden dışarıya bakıldığı zaman dışarıda görüntünün gitmesine neden olacaktır. Sıklıkla dış cephe temizliği yapılması gerekir. Görüntü kirliği sadece insanlar zerinde etkilenmez.

Çevrenin atmosfer havasının da daha da zedelenmesine neden olacaktır. İstanbul dış cephe cam temizliğin yapan firmalar binanızın ya da iş yerlerinizin daha kusursuz görünmesini sağlar. Camlarınız temizleyerek daha estetik bir hava katar.

Bina Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Sürer?

Dış cephe temizliği kolay bir işlem değildir.  Dikkatli şekilde yapılması gerekir.  Dış cephe temizliği şu kadar saat ya da şu kadar gün kullanılıyor demek doğru olmaz.  Temizlik yapılan alana, mekâna, büyüklüğüne, yüksekliğine göre faklılık gösterir. Ayrıca camların kirlerine göre değişiklik göstermesi normaldir. Binanın dış cephesi yapılan yer eğer hassas ve dikkat edilmesi gereken malzeme ile yapımlaş ise temizlenmesi daha uzun sürebiliyor.

Tek kişi çalışıyor ise dış cephe temizliği en fazla bir hafta sürer. Firmanın çalıştığı ekip birden fazla ise 3 gün içerisinde bitirilmesi beklenir. Temizlenecek alanın kavisli ya da zikzaklı olması da temizlik yapanları zora sokacağından zaman kaybetmelerine neden olunur.  Daha kaliteli hizmet istiyorsanız İstanbul dış cephe temizliği yapan firmaları bakmanız gerekir.

Asansörlü Vinç Sistemi

asonsorlu vinc sistemi - Binaların Camları Neden Kirlenir Nasıl Temizlenir?

Daha yüksek binalara sahip olan ya da plaza gibi katlara sahip olan iş merkezlerinde dış cephe temizliğini yapmak için vinçlere ihtiyaç vardır. Bu vinçler işçi güvenliğinde sağladığı için birçok yerlerde kullanırlar. Asansörlü yapısı sayesinde daha hızlı yukarı çıkar ya da aşağı inmesini sağlar.  Kelepçeyi de takıldığı için çalışan ekibin ani denge bozukluklarından doğan can kaybının önün geçilmiş olunur. Asansörlü vinçleri 25 cm yüksekliğe kadar çıkabilirler.  360 derece dönebilir yapısı sayesinde sağ ve sola rahatlıkla dönebildiği için temizlik sırasında kolaylık sağlar.

 İç Cephe Temizliği

ic cephe temizligi - Binaların Camları Neden Kirlenir Nasıl Temizlenir?

Dış cephe temizliği bir hayli önemliyken iç mekân temizliği de önemlidir. En çok vakit geçirilen alan ise iç mekândır. Hem sağlık için önemlidir hem de daha kaliteli bir atmosfer olması için önemlidir. Özellikle zemin temizliği özen gösterilerek yapılması gerekir. En çok kirle ve tozla temas kurulan yer dersek yanlış olmaz.

Zemin temizliğine kullanılacak malzemeler hepsine aynı tarza detarjan kullanılması doğru değildir. Bundan dolayı zemin türüne bakılarak temizlik yapılması gerekir.  İç mekânlara da ofis odası, toplantı odası, misafir odası gibi önemli yerlerin temizlenmesi gerekir. Siz de dış cephe camlarınızı sildirmek istiyorsanız firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.  Firmamız bu konuda uzman profesyonel ekiplerle hizmet vermekteyiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir