Dış cephe cam temizliği ne kadar zaman alır onun hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Sürer?

Dış cephe temizliği kolay bir hizmet değildir. Temizlik yapılacak alanlara göre değişiklik gösterir. Temizlik yapılacak plaza, iş merkezleri ve binaların boyutunun göre değişiklik gösterebilir. Yeni yapılmış bir bina ise inşaat sırasında oluşmuş olan çimento ve boya lekeleri sıçramış olacaktır. Bu yüzden bunları temizlemek bir hayli zaman almasına neden olur.

Dış cephenin hangi durumlarda dolayı kirlenmiş ise bunları temizlemek için de zaman harcanır.  Mevsimlerden dolayı kirlik oluşmuş ise dış cephe temizliği 1 gün sürer. Ayrıca firmanın ekip sayılarına göre de değişiklik gösterir. Genelleme yapacak olursak dış cephe temizliği 1 ile 5 gün arasında sürebilir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Olur?

Dış cephe cam temizliği yapmadan önce ekiplerle beraber bir keşif yapılması lazımdır. Sebebi ise kirlerin ne sebep olduğunu bilindiği durumlarda ona göre malzeme kullanıldığı için zamandan daha da tasarruf edilmesi sağlanır camlardan camlara farklılık olmasından dolayı her malzeme kullanılmayacağı için camlara özgü kimyasal malzemeler kullanılması gerekir.

Daha sonra yüksekliğini tahminen bir ölçüm yaparak hangi boyutlarda vinç kullanılması gerektiğini belirlenmesi sağlanır. Vinç temizlemeye başlamadan bir gün önce kurulumu yapılması gerekir. Vincin yetişemediği alanlara iskele sistemini kurulması gerekir. Daha sonra cam silmek için gerekiyor ise onları yaptıktan sonra temizlik işlemi başlatılır.

Dış Cep Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her kimyasal malzemeleri uygulayamazsınız. Bu durum hem dış yüzeyinin zedelenmesine de görüntü bozukluğuna sebep olmasından dolayı pek tavsiye edilemez. Kullanılacak malzeme mutlaka kimyasal ağırlıklı olmasın. Sirke içerikli ve solüsyon içerikli deterjanları kullanmanız gerekir. Aksi halde temizlik yaparım derken iki tarafı olumsuzluğa düşürülmesine neden olur.

Çok fazla sulu ya da çok fazla kuru silmeyin kalite temizlik yapılmasına engel olur. Sildikten sonra mutlaka kurulmanız gerekir. Su lekelerinin oluşmasına engel olacaktır.  Dış cephe temizliği yaparken ekip çalışmasıyla beraber yapılması gerekir. İstanbul dış cephe cam temizliği firmaları bu önemli noktalara dikkat ederek en iyi şekilde hizmet verir.

Dış Cephe Temizliğinde Nasıl Önlem Alınır?

dis cephe temizligi alınması gereken onlemler - Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Sürer?

İstanbul dış cephe temizliği yapan firmaların en önemli öncülüğünden biri de personellerin iş güvenliğidir. Dış cephe temizliğinde en önemli kural ise iş güvenliğini sağlamanız gerektiğidir.   Ekiplerin yükseklik korkusunun olup olmadığının sağlık raporlarıyla kanıtlaması gerekir.  Kullanılacak vincin birinci sınıf malzemeden yapılıp yapılmadığına bakılması gerekir.

Yükseklik ayarını yapılması gerekir. Vincin kullanacak kişinin uzman olması da çok önemlidir. Yine dış t cephe temizliği yapılacağı zamana koruma halatları vince bağlanır. Ani denge problemi ya da baş dönmesi sırasında oluşabilecek olumsuların önüne geçilmiş olur. Her bir personelin iş güvenliği ekipmanı tam olması gerekir. Firma tarafından işe başlanacağı gün içinde sigorta yaptırılması gereklidir.

Dış Cephe Cam Temizliği Malzemeleri Nelerdir?

Dis cephe cam temizligi malzemeleri - Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Sürer?

Dış cephe malzemelerini kullanırken birtakım ekipmanlarda ihtiyaç duyulur.  Dış ekipman olarak inç, sepet, halat, asansör  kullanılması gerekir. Temizlik malzemesi ise fiber bez, cam silme solüsyonları, metal parlatma solüsyonları, çek çekler, fırçalar, kovalar ve fırça sapları  gibi önemli ana bileşenleri oluşturulan dış cephe malzemeleri vardır.

Bu malzemeleri kullanılmadığı takdirde temizlemeniz bir hayli zordur. Yağmur lekelerini normal deterjan çıkaramadığı için solüsyonlara ihtiyaç vardır.  Yağ lekelerini çıkarmak için ayrı aparat vardır. Bu malzemelerin eksiksiz ve doğru şekilde yapılması gerekir.  Kullanım sırasında yine kask, baret eldiven gibi iş güvenliği sağlayacak her türlü ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Dış Cephe Temizlik Firmasını Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dış cephe temizliği yaparken firmaların fiyatlarını değil de Nasıl kaliteli hizmet sunar ona bakmanız gerekir. İşinde kaliteli bir hizmet sunulmadığı takdirde güçlü performanslar bekleyemezsiniz.  Dış cephe temizliğinden hizmet alacaksanız mutlaka asansör ve vinç sistemlerini de firmaya eşit olması gerektiğine dikkat etmelisiniz.

Firmanın hakkında konuşulan konuşmalara yapılan yorumlara bakılması gerekir. Aksi halde mağdur olabilirsiniz. Temizlik sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli, olup olmadığa bakılması gerekir. Firma bünyesinde çalıştırdığı ekibin nasıl iş güvenliği sağladığına bakılması sizin için daha sağlıklı kararlar vermenize sebep olur.

Çalıştırdığı ekibin yüksekliğe karşı herhangi bir sorunun olup olmadığını belgeleyen belgeler bulundurması lazım. Bunlara sahip ise mutlaka bu firmalardan birini tercih etmeniz gerekir. Zemin temizliği yapılacak ekipmanlarında tam olması gerekir. Firmamız bu konuda uzman profesyonel ekiplerle hizmet vermekteyiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir