Dış cephe temizliği hangi zaman aralıklarında yapılmalıdır sorusunun cevabı bu makalemizdedir.

Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır?

Günümüzde birçok bina ve iş merkezlerinde dış ye mekânlarına duvar yerinen cam sistemi kullanılır. Bu hem estetik görünmesine hem de modern bir hava katmasına neden olacaktır. Birçok iş merkez yerleri müşterinin ilgisini çekmek amacıyla dış cephelerini camlarla kapatırlar. Daha şık ve modern gözükür.

Dış etkene maruz kalan dış cephe camları zamanla aşınarak toz ve kir oluşmasına neden olacaktır. Bu da görüntü kirliliğine sebep oluyor. Bunun olmaması için dış cephe temizliği 2 yılda bir yapılması gerekir. Plaza temizliği yapılacak ise yılda bir defa yapılması en doğrusu olacaktır. Düzenli aralıklarla temizliğini yapılması hem hijyen açısında hem de görüntü açısından daha sağlıklı olacaktır.

Neden Dış Cepheyi Temizlemeliyiz?

Günümüzde dış temizliği çok önemlidir. Her ne kadar iç temizlikte önemli olsa da daha estetik durması için dış yüzeylerinde daha parlak bir görüntüye sahip olması gerekir. Zamanla iklimin sebep olduğu olumsuzluklar yüzünden zamanla camlarda kir, çamur oluşmasına neden olur.  Bu yapıların döküntü şeklinde görülmesine neden olur. Bu durum modern görünümden uzak bir havaya büründürür. Dış cephe cam temizliği bu yüzden çok önemlidir.  Belli aralıklarla yapılan cephe temizliği camlarda oluşacak kir ve çamurların önüne geçilmesini sağlar.

 Temizlik Sırasında Kullanılan Yöntem

dis cephe cam temizligi vinc 360° - Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır?

Her temizlik yapılan alanlarında kullanılacak malzemelerde de değişiklik gösterir. Bunlardan bir de dış cephe temizliğidir. Hangi alanda temizlik yapılacak ise ona göre ekipman getirilir. İstanbul dış cephe cam temizliği ekipmanı olarak sepetli vinç ve teleskopik vinç kullanılır. Bu vinçler balkon görünümde işçi güvenliğini sağlayan vinçlerdir. Bu vinçler temizlik yapan ekibin ani düşmelerin önlemek için kullanılan ekipmandır.

Yüksek katarla kolayca çıktığı için her alanı kusursuz temizlenir. Bu vinçler 360 döner. Daha rahat harekete etmenizi sağlar. Birçok firma dış cephe temizliğinde vinçten destek alarak temizlik yapar.  Yüksek yerlerde çalışan firmalarda da vinç sistemini görürüz.  Vinçler aynı zaman temizlik yapan ekiplerin kemerlerini taktiği yerdi. Ani düşmelerde bu kemer tuttuğu için can kaybını en minimum seviyeye ulaştırır.

Dış Cephe Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fiyat araştırması yapmanız gerekir.  Düşük fiyatlı firmayla çalıştığınız takdirde daha kalitesiz temizlik malzemelerini kullanılmasına neden olunacaktır. Temizlik yapacak ekiplere bakılması gerekir. Anlaştığınız firmanın size davranışı ve sizin isteklerinizi nasıl karşıladığına bakın. Hangi vinç kullanılacağına bakılması gerekir. İşçi güvenliğine ne kadar uyulduğunu belgelere bakılarak da seçiminiz yapabilirsiniz.

Cephe temizliğinde kullanılacak malzemenin hangi cephede kullanılması gerektiğini bilinmesi çok önemlidir. Her cam yüzeylerine kullanılmadığı için bu her iki tarafı olumsuzluğa düşürmesine neden olacaktır.  Toz ve kirin çeşidine gör uygulanacak malzemeyi de iyi bilinmesi zamandan tasarruf edilmesi gerekir. Bir vincin üzerinde en fazla 2 kişi olması olası kazaların önüne geçilmesine sebep olacaktır. İstanbul dış cephe temizliği firmaları en güzel hizmeti sunarlar.

Zemin Temizliği

dis cephe temizligi zemin temizligi - Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır?

Dış cephe temizliğiniz yanı sıra zemin temizliği de bir hayli önemlidir.  En çok etkileşim kurulan yerdir zemindir. Zemin temizliği dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Zeminin türüne ve renk tonlarına göre yapılması son derece önemlidir. Bazı zeminler vardır ki sadece su ile de temizlik yapılır. Bazı zeminler ise çamaşır suyundan etkilenmez.

Bu durum zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Ahşap tarzlı bir zemin var ise kimyasal içerikli temizlik malzemesinden uzak durulması gerekir.  Organik deterjanlardan birini kullanmanızı gerekir. Bu tarz zeminleri sulu silmeniz kabarmalara neden olacaktır bu durum istenmeyen bir durumdur.

Cam Silerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dış cephe temizliği yapılacak ise doğru temizlik aparatları kullanmanızı gerekir. Dış cephe camları birbirinden farklı cam sistemleri bulunur. Bunlara bakılara hangi cam modeli ise zarar vermeyecek kimyasalları kullanmanız son derce önemlidir. Kirlenme şekillerine göre de doğru solüsyonları uygulamanız gerekir.  Olumsuz sonuçlara neden olabilirsiniz. Kullanılacak malzemeler birinci sınıf malzemeden yapıldığına dikkat edilmesi gerekir.

Cam sileme bezleri daha yumuşak ve pamuklu yapıda olması gerekir. Camları daha ıslak silmeniz gerekir. Kuruyken temizlemeniz hem kirlerin çıkmamasına neden olacak hem de zaman kaybı olmasına sebep olacaktır. Siz de dış cephe camlarınızı sildirmek istiyorsanız firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.  Firmamız bu konuda uzman profesyonel ekiplerle hizmet vermekteyiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir