Dış cephe cam temizliği profesyonellerin işidir.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe temizliği, özellikle yapıların çok daha güzel görünmesi ve aynı şekilde içeriden dışarıya bakıldığında da temiz bir görüntü ile karşı karşıya kalınması için yapılan işlemlerdir. Özellikle çok katlı binalarda, plazalarda, avmlerde, işyerlerinde, otellerde dış cephe temizliği uzman ekipmanlarca yapılmalıdır. Çünkü bu tür yerlerde vinç, platform gibi ekipmanlar gereklidir ve personelin konusunda uzman olması aranan özelliktir.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonellik

Dış cephe temizliği diğer temizlik hizmetlerinden farklılık gösterir. Dış cephe temizlikleri genelde yüksek katlı binalara hizmet kapsamında olduğundan her şeyden önce konusunda uzmanlık ve eğitim almış bir kadro ister. Kurumsal firmanın bu konudaki başarılı çalışmalar, teknolojik anlamda gelişmiş ekipmanlar ister.

Dış cephe cam temizliği de aynı şekilde işinin profesyonelleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Profesyonellik kapsamında olunmayan bu işlerde ciddi yaralanmalar hatta sonu ölümlü kazalar yaşanabilmektedir. Dış cephe temizlikleri birçok firma adı altında gerçekleşmektedir. Fakat bu birçok firma arasında işi bilemeyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle ihtiyaç dış cephe temizliği olduğunda mutlaka iyi bir araştırma gereklidir.

Dış Cephe Cam Temizliği Yapan  Firma Belgeleri

Dış cephe cam temizliği yapan ekibin her şeyden önce sigortalı olup  olmadığı kontrol edilmelidir. İş güvenliği sertifikasına sahip olan firmayla çalışılmalıdır, kullanılan kimyasal ürünlerin listesi kontrol edilmelidir.

Dış cephe cam temizliği bina görünümünü doğrudan etkileyen, değer katan bir durumdur. Cam temizliği mutlaka kurumsal temizlik şirketleri tarafından yapılmalıdır. Zira dış cephe cam temizliği tehlikeli bir iş kolu olup mutlaka konusunda uzman bir ekip çalışmasıdır. İstanbul Dış cephe cam temizliği için cam cinsine göre kimyasal ürünler ve aparatlar belirlenerek bir planlama yapılır. Binanın yüksekliği çerçevesince vinç kullanılmasına karar verilir. Camlar genelde en üst kattan başlanarak temizlenmeye başlanır.

Cam Temizliği Periyodu 

Cam temizliği ne kadar önemliyse insan hayatı da bu iş kapsamında en önemli kısımdır. Çünkü yanlış bir hareket ve profesyonelsiz ve bilgisiz bir yaklaşım insan hayatının sona ermesi demektir. Bunu da engelleyici olan uzman firmadır. Dış cephe cam temizliğinde kapatma yerleri genelde silikon ya da plastiktir. Bu bölgeler dış hava şartları nedeni ile yıpranır. Cam temizliği rutin bir şekilde yapılmazsa bu malzemeler gittikçe koruyuculuk özelliğini kaybeder.

Dış cephe cam temizliğinde emniyetli iş her şeyden önemlidir. Zira ilgili personel binanın en üst katına çıkmaktadır bu da korku dolu bir görüntüdür. Dış binanın kirlilik hali de hoş bir manzara olmadığından bu temizlik şart hale gelmektedir. Bu da periyodik açıdan dış cephe temizliğinin yapılmasının şartlılığı halidir. Dış cephe temizliğinden birçok teknikler vardır. Bu teknikler belli bir programlanma çerçevesinde yürütülerek karara bağlanır. Kendini ispatlamış olan bir firma her konuya özen göstererek en iyi şekilde temizlik konusunu yerine getirir. İstanbul dış cephe temizliği firmamız bu konuda öncüdür.

Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

dis cephe temizligi alınması gereken onlemler - Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe cam temizliğinde her şeyden önce sağlık açısından önem taşıyıcı noktalar vardır. Görsellik ikinci plandır. Günümüzde artık büyük binaların hepsi camla kaplanmayı tercih etmektedir. Bu görüntü firmaya modern bir yaklaşım kimliğini kazandırmaktadır. Camlar olumsuz hava koşullarından dolayı etkilendiğinden belli aralıklarla yapılan bu temizlikler olmazsa olmaz hal alır.

Cam temizliği zor bir iştir. Hele hele yüksek katlı yerler olduğunda bu durum kat be kat zorluk derecesini arttırır. İşte bu yüzden uzman kişilerce yapılması önem taşımaktadır. Camlar üzerinde hava koşullarından dolayı kireçlenmeler oluşabilir. Bu görüntü kirliliğini hiçbir kurumsal firma kabul edemeyeceğinden profesyonel anlamda temizlik şirketleri ile anlaşarak destek alınması sağlanır. Başarılı bir temizlik ve kullanılan sağlıklı malzemeler ile insan sağlığı da korunması sağlanacaktır.

Dış Cephe Temizliği Konusunda Önem Verilen Konular

dis cephe cam temizligi vinc 360° - Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikli olarak işe başlanmadan önce mutlaka kullanılacak yönteme karar verilmek zorunluluğu vardır. Sepetli ya da teleskopik vinçlerle yardım alınarak temizlik işine bağlanır. Bina yüksekliğine göre temizlik malzemelerine ve aparatlarına karar verilir. Ve daha sonrasında dış cephenin cam olan bölgelerinin yapılması gelir.

Temizlik günü için kurumsal firmanın doğru bir gün seçmesi gerekli olandır. Hava koşullarının da dış cephe temizliğinde önemli bir payı vardır. Özellikle dış cephe temizliklerinin hafta sonu olmasının daha sağlıklı olunacağı düşüncesi hâkimdir. Bu işte önemli olan iş güvenliğidir. Dış cephe cam temizliklerinde kurumsal bir konusunda uzman bir firma seçmek; kullanılan malzemelere kadar dikkatli olmak cam temizliklerinde önemlidir. Yeterlilik belgesi bu tür firmalarda şarttır. Zemin temizliği bu açılardan da değerlendirilecek olunursa fark yaratır. Firmamız bu temizlik alanlarında profesyonel destek veriyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir