Kaliteli hizmetimizi kaliteli temizlik malzemelerine de borçluyuz

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Temizlik Malzemeleri

Dış cephe cam temizliği bina dış kaplama olarak cam ya da kompozit gibi yapı malzemelerinden oluşan yerlerde gerekli olan temizleyici maddelerle profesyonel olarak temizlenmesi işidir. Dış cephe işlemlerinde sepetli vinçler, dış cephe makineleri, platformlar kullanılır. Bu işlem tüm araç ve gereçler ile birlikte profesyonel bir temizlik işi olduğundan özellikle yeni tasarlanmış binaların dış yüzeyleri için temizlenmeleri açısından gerekli olan bir işlem haline gelmiştir.

Dış Cephelerde Kirlilik Durumu

Binaların dış cepheleri çevresel hava faktörleri açılarından sık kirlenmelere yol açar. Bunlar yağmur suları, egzoz dumanı başta olmak tüm hava şartlarıdır. Cam gibi alanlar kirliliği net olarak gösterdiğinden dış cephe temizliği periyodik açıdan yapılması gereken bir iş haline gelir. Bu iş profesyonel personellerce yapılan; eğitim alınmış iş kazalarının bu nedenle sıfıra indirgenmiş haliyle güven detayının ön planda olduğu bir iş koludur.

Dış cephe temizlik işlemleri gerçekleştirilirken kullanılan ekipmanların öneminin yanı sıra yapı malzemesine göre temizlik ürünleri de önem teşkil eder. Yanlış bir temizlik ürünü dış cephe yapı malzemesini bozar, çizer ya da soldurabilir. Bu da kötü bir görüntü demektir, bu nedenle iyi bir temizlik firması analizinin yapılması ve bu şekilde periyodik anlaşma çerçevesinde ilerlenmesi gerekli olandır.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe cam temizliği ne kadar profesyonel bir ekip işi olsa da genel anlamda risk teşkil  eden bir iş koludur. Dış cephe cam temizliğini alan bir firmanın öncelikli olarak yapması gereken temizlenecek binanın keşfinin yapılmasıdır. Bu keşifte kirlilik durumu, yerin çevresel durumu, vinçe uygunluk durumu gibi ayrıntılar dikkate alınır. Sonrasında kullanılacak malzemeler ve temizlik malzemelerine karar verilir.

Dış cephe temizliği yapılmadığı takdirde yüzeydeki kirler kalınlaşır, kalınlaştıkça yapı malzemesi bozulmaya başlar. Bu durumda uzun süre kalması hali belki de dış cephenin değiştirilmesini kadar gidebilmektedir. Dış cephe cam temizliği yaptırılırken ilgili firmadan mutlaka yaptığı projeler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır, personelin sigortalılık durumu istenmelidir, iş güvenlik belgeleri olmazsa olmazdır. Dış cephe cam temizlik profesyonel yapılması gereken bir iş kolu olduğundan çalışanlarından kullanılan temizlik malzemelerine kadar dikkatli olunması ve seçilmesi gereken bir alandır. Kullanılan temizlik malzemelerinde sağlıklı seçimler olması önemli kriterdir. İstanbul dış cephe cam temizliği kapsamında işleyiş bu şekildedir.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları 

dis cephe cam temizligi fiyatları - Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Temizlik Malzemeleri

Dış cephe temizlik fiyatları temizlenmesi istenen binanın yüksekliğine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Fiyatlar aynı zamanda kullanılacak ekipman, kullanılacak kimyasal temizlik malzemesi ve ilgili çevrenin şartlarına bağlıdır. Eğer bina uzun süreli temizlikten geçmediyse bu maliyeti arttıran bir durumdur.

Dış cephe cam temizleme işlemlerinde birçok farklı ürünler kullanılabilir. Sadece dikkat edilmesi gereken kullanılan ürünlerin camların görselinde ve yüzeyinde zarar verici bir hal almamasıdır. Bazen ayrıntılı temizliklerde cam jileti gibi aparatlara ihtiyaç duyulabilir. Avm’ler, okullar, kamu alanları ya da gökdelenler gibi çok katlı yerlerin dış cephe temizlikleri artı önem taşır. Bu temizliklerde örümcek vinçler, makaslı platformlar, iskeleler kullanılır.

Dış Cephe Cam Temizleme Ürünleri

Dış cephe cam temizleme ürünleri çok çeşitlidir. Camların genel yüzeyine zarar vermeyen ürünlerin kullanılması esas olandır. Fiber bezler, kazıma jiletleri, cam jiletleri, alüminyum saplar kullanılacak ürünler arasındadır. Temizliğin yapılabilmesi için kimyasal çözücülere ve sökücü ürünlere ihtiyaç vardır. Camların temizliğinin yeterli olması için bu temizlik malzemelerinin kalitesi ve doğru kullanımı önemli bir detaydır. İstanbul dış cephe temizliği bu çerçevede ilerleyerek çalışmalarını sürdürür.

Dış cephe cam temizliği temizleme ürünleri kuşkusuz uygulanacak yüzeye istinaden değişkenlik gösterir. Normal bir periyodik temizleme olacak bina ile inşaat kalıntılarının olduğu bir binada aynı temizlik ürünlerinin kullanılması olası değildir. Farklı ürünlerle sonuca ulaşılmaya çalışılır. Bu da uzman ve deneyimli bir ekip, profesyonel bir kurum demektir. Dış cephe cam temizliğinde kullanılan temizlik malzemeleri, TSE belgeli ürünler olmalıdır. Bu iş uzmanlık gerektiren bir iş olduğundan özel temizlik malzemeleri eşliğinde sunumu yapılır. Böylelikle alınan iş zarar görülmeden temizlenip teslim edilir.

Dış Cephe Cam Temizliğinin Kaliteli Ekipmanlarla Yapılması

dis cephe temizligi guntem - Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Temizlik Malzemeleri

Dış cephe temizlik işlerinde kullanılan malzemeler; ilgili yerin yapısını bozmayacak ve kimyasal ürünler olduğundan dolayı zarar vermeyecek şekilde seçilmelidir. Dış cephe temizliğinde aletlerin yanı sıra yüzey temizliğinde kimyasal sökücüler, çözücüler kullanılır. Her bir ürünün cam yüzeye zarar vermeyecek şekilde seçilmesi esas olandır. Dış cephe cam temizliğine en profesyonel açıdan yaklaşan ekibimiz, her türlü gerekli kimyasal ürünler kullanarak temizliğin dört dörtlük olması adına çalışmalar yaparak yıllardır müşteri memnuniyeti esas olmak üzere hizmet vermekteyiz. Dış cephe temizliklerinizde bizimle irtibat kurarak en sağlıklı hizmeti alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir