Dış cephe cam temizliği profesyonellerin işidir.

Dış Cephe Cam Temizliğini Kim Yapar?

Dış cephe cam temizliği yapan firmaların başında temizlik şirketleri gelir. Temizlik şirketleri temizlik tekniklerini bildiğinden dolayı daha kaliteli temizlik sunar. Dış cephe cam temizliği dıştan göründüğü kadar çok kolay bir iş değildir. Uğraş ve dikkat gerektirin bir hizmettir.

Her gün bir sebeplerden dolayı camlar kirlenebiliyor. Bu durum estetik görüntüsünü bozduğu için rahatsız edici bir durum haline geliyor. Bundan dolaylı çok sık temizlenmesi gerekir. İşini iyi yapan Firmaların başında temizlik firmaları gelir. Hangi malzemeyi kullanacağını, nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir.

Cam Cephe Temizliğinde Uzmanlık Gerektirir

Dış cephe temizliği yapan kişilerin işinde uzman kişilerle çalışılması gerekir. İşinde uzman kişilerle temizlik yapıldığı zaman o işi kaliteli yapmayacağı için iki tarafı da olumsuzluğa düşürmesine sebep olur. 25 metre yüksekliğe kadar bulunabilen cephelerin temizliğinde yüksekliğe dayanıklı olan kişilerle çalışılması son derce önemlidir. Dış cephe temizliği son derece teknik gerektiren bir hizmettir.

Temizlik yaparken dahi uzmanlık gerektirildiği için işte hata olmasının önüne geçilir. Böylece daha kaliteli bir temizlik ortaya çıkar. Yine kullanılacak ekipman malzemesi de birinci sınıf kaliteli malzemeden yapılması gerekir. Bunları da kullanacak kişilerin birçok alanda dış cephe işi yapması gereklidir.

Neden Dış Cephe Temizlik?

İstanbul dış cephe cam temizliği İstanbul’un en gözde iş merkezleri ve konutlara hizmet veren bir temizlik şirketidir.   Birçok alanda faaliyet gösterdiği dış cephe, çatı, tente, kanopi ve mimari  yapıların temizliğini yapmasını sağlayan bir alt yapısı vardır. Yağmur, kar, rüzgar gibi mevsimlerin sebep olduğu etkilerden dolayı binaların ya da iş merkezlerin kirlenmesine sebep oluyor.

Yeni yapı olduğu durumlarda ise boyanın ya da çimentonun sebep olduğu kirlerin görüntü bozukluğuna neden oluyor. Dış cephesi kirlenen evlerde ya da iş merkezlerin modern görünümünden uzaklaşmasına sebebiyet verecektir. Bu da çevredeki kişilerin atmosfer havasını değiştireceğinden dolayı dış cephe temizliği son derece önemlidir. Sadece görünümden dolayı değil insanların sağlık açısında da temizlik çok önemlidir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

dis cephe cam temizlik sirketi 1024x341 - Dış Cephe Cam Temizliğini Kim Yapar?
Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi

Dış cephe temizliği yapılmadan önce yerin ön kesifi yapıldıktan sonra kullanılacak ekipmanlar karar verilir. Daha sonra kullanılacak vinç ya da iskeleleri yerleştirildikten sonra zeminin parsellenme işlemi yapılır. Bu ön temizlik için çok önemli bir tekniktir.

Daha sonra deterjanlı bezle sulu olacak şekilde ön camları silinir. Çek çek yarımıyla silinen köpüklü suyun arkasından durulama suyla silinir. Kurulum işlemi yapıldıktan sonra hepsine aynın teknik uygulanır böylelikle dış cephe temizliği yapılmış olacaktır. Sık sık temizlenmemesi için özel kimyasal içeren temizlik ürünüm kullanılır.

Bu da kirlenme sürecini geciktirmesine sebep verir. Bazı dış cephe temizliği sırasında kullanılan malzemelerin sebep verdiği aşırı köpürmeleri kesmek için tazyikli su kullanılır. Daha hızlı temizlik yapılmasını sağlar. İstanbul dış cephe temizliği firmaları daha özverili temizleme hizmeti sunar.

Dış Cephe Temizliğinde Ne Gibi Önlemler Alınır?

Dış cephe temizliği yapan kişilerin can ve mal kaybına uğramaması adına yapılan önlemlere verilen adıdır. Dış cephe temizliği sırasında çalıştırılacak kişilerin sağlık güvencesi tam teşekküllü olması gerekir.  Kullanılan vincin bakımları eksiksiz olması gerekir.  Kemer sisteminin uzun ve esnek yapıda olması ani düşüşlerde düşmesini engeller.

Eldiven, ayakkabı gibi iş güvenliği gerektiren ekipmanların olması gerekir.  Yüksekte olan iskelenin iş Türkiye standartlarına uygun olması gerekir. Bir işi daha önce yapmış ve uzmanlık seviyesine bürünmüş kişilerle çalışılması daha güvenlidir. Tüm gerekli belgeleri topladıktan sonra çalışılmaya başlanması gerekir.

 İç Cephe Temizliği

ANA SAYFA 01 1024x341 - Dış Cephe Cam Temizliğini Kim Yapar?

İç cephenin temizliğinde bir hayli önemlidir. Dış cephe temizliği yapıldıktan sonra iç cephe derce önemlidir. Nen temizliğine geçirilir.  Özellikle zemin temizliği son derece önemlidir. Bütün pisliği ve kiri üzerinde barındırır. Bu nedenle insan sağlığına olumsuz etkilemesinin yanında kötü atmosfer yatmasına sebep olur. Zemin temizliği yaparken zeminin cinsine göre hareket edilmesi gerekir.

Aksi halde zemine zarar vermek kaçınılmaz olacaktır. İç mekân temizliğinin yanı sıra oda temizliği, bekleme solanları gibi önemli yerlerinde temizliği son derece önemlidir. Siz de dış cephe camlarınızı sildirmek istiyorsanız firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.  Firmamız bu konuda uzman profesyonel ekiplerle hizmet vermekteyiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir