Dış cephe temizleme

Dış Cephe Temizleme Yöntemleri

Dış cephe anlayışının değişmesi ile beraber binaların dış yüzeyi cam, kompozit, PVC türü malzemeler kullanılarak yapılmaya başlandı. Bu tür malzemelerin kullanılması ile beraber dış cephe temizlik ihtiyacı da ortaya çıkmıştır. Dış cephe temizliği zor bir işlem olduğu için bu konuda uzman ve deneyimli firmalardan yardım almak gerekir. Temizlik hizmeti sunan firmalar kullandıkları yöntemler ile işlerini daha profesyonel bir şekilde sunarlar. Çok katlı binaların dış yüzeyleri temizlenirken en doğru yöntem kullanarak işlem tamamlanır. Dış cephe temizliğinde birbirinden farklı yöntemler kullanılır. Yöntemlerin bu kadar çeşitli olmasının en büyük nedeni ise binaların dış yüzeylerinin farklılık göstermesidir. Kullanılan yöntemler firmadan firmaya da değişiklik göstereceğinden dolayı tek bir yöntemden söz edilemez.

Vinç İle Dış Cephe Temizliği

Vinç gibi araçlar dış cephe temizliği konusunda yardım alınacak teknik donanıma sahip araçlardır. Özellikle kullanılan sepetli vinçler güvenlik önlemleri bakımından etkili olduğu gibi camların ayrıntılı bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Sepet üzerine çıkan temizlik personelleri yanlarına aldıkları temizlik ürünleri ile bu alana girerler. Ardından kontrollü bir şekilde vinç yükseltilmeye başlar. Her kat ve cephe ayrıntılı bir şekilde temizlenir. Zorlu kir ve lekeler ise kullanılan etkili kimyasal ürünler ile yok edilir. Ayrıca kazınması gereken lekeler ise cam jileti denilen malzemeler ile kazınır.

Teleskop Yardımı İle Dış Cephe Temizlik

Etkili sonuç vermesi bakımından dış cephe temizliği sırasında teleskop yöntemi kullanılır. Teleskop kısım belli bir yüksekliğe kadar rahatlıkla çıktığı için güvenilir bir yöntemdir. Teleskop denilen bu araç 6 metreye kadar çıkıyor. Bu nedenle bu aracın yapısına uygun tüm bina ve işyerlerinin temizlik işleri sırasında kullanılabilir. Her ne kadar güvenli olsa da tedbiri yine de elden bırakmamak gerekir. Çalışan personelin can güvenliği bakımından yine de emniyet kemeri takılması istenir.Dış cephe temizliği sırasında önem verilmesi gereken en temel konu insan sağlığıdır. İnsan sağlığı ve çevre güvenlik önlemleri en iyi seviyede sağlanmalıdır.

binalarda dis cephe temizlikleri - Dış Cephe Temizleme Yöntemleri
Binalarda dış cephe temizlikleri

Dağcı Teknikler ile Dış Cephe Temizliği

Dış cephe temizliğinin yapılması sırasında farklı yöntem ve teknikler kullanılır. Her firma kendine has kurallar doğrultusunda çalışmalarını yürütür. Özellikle çok katlı plaza ve işyeri dış cephe temizliğinde dağcı sistem denilen teknikle personeller temizlik çalışmalarını gerçekleştirirler. Uzaktan bakıldığında çok tehlikeli gibi görünse de güvenlik önlemleri en iyi şekilde alınır. Çelik halatlar ve kullanılan emniyet kemeri ile kişiler tırmanarak dış cephe yüzeyinde yer alan kir ve leke oluşumlarını yok ederler. Dağcı teknik denilen bu sarkma sırasında temizlik hizmetleri titiz bir şekilde gerçekleştirilir. Bu durum bu alanlarda çalışan personelin performansını arttırdığı gibi iç binaların kısımlarının daha ferah ve aydınlık olmasını sağlayarak güneşin içeri girmesi sağlanır.

Asma İskelet Ya Da Sepet Yardımı İle Cam Silme

Asma iskele denilen bu yöntemde dış cephe temizliği için bir sepet kullanılır. Sepet içerisinde bulunan temizlik personel çelik halatlar yardımı ile sarkarak temizlik işlemini gerçekleştirir. Temizlik sırasında çalışan personel için ekstra güvenlik önlemleri alınır. Bu nedenle emniyet kemeri olmadan çalışmaya başlanmaz. Günümüzde geliştirilen bu üstün güvenlik sistemleri sayesinde yaşanan iş kazaları azaltılmaya çalışılmıştır. Çünkü insan sağlığını her şeyin üzerinde yer aldığı için bunun korunması için gerekli her türlü tedbir alınmalıdır. İskelet ya da sepet yardımı ile yapılan dış cephe cam temizliği sonrasında ortaya tertemiz görünüme sahip binalar çıkar. Bu durum insanlar üzerinde de etkili sonuçlar yaratır.

Firmamızın Başarılı Çalışmalarından Yararlanma Zamanı

Firmamız dış cephe temizlik yardımı almak isteyenlerin başvurabilecekleri en doğru adrestir. Çünkü yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübe ile ortaya kaliteli ve temiz işlerin çıkmasını sağlıyoruz. Dış cephe temizliğine başlamadan önce firmamız tarafından gönderilen çalışanlar ön inceleme yapacak kullanacakları temizlik yöntemine karar verirler. Yöntem belirlendikten sonra çevredeki insanların ve çalışanların sağlığını korumak amacıyla güvenlik önlemleri alınır. Böylece büyük uğraşlar sonucunda binanın dış yüzeyinde yer alan tüm kir ve lekeler yok edilir. Sizlere ise bu alanların keyfini çıkarmak kalır.Profesyonel ve uzman bir ekibe ihtiyaç duyduğunuz andan itibaren firmamızı arayarak iletişime geçip gerekli her türlü yardım ve desteği alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir