Güntem dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

İş yeri ve yeni bina sahiplerinin son zamanlarda kullandıkları bu yapıların dış malzemelerinin cam veya kompozit olduğunu görüyoruz. Özellikle lüks plaza, otel, alışveriş merkezleri ve okul gibi yapıların dış cephelerinin camla kaplanması binaları daha modern hale getiriyor. Bu dış cephe malzemeleri beraberinde dış cephe temizliği hizmetini ortaya çıkarmıştır. Bu konuda son derece profesyonel temizlik işleri yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Her firmanın birbirinden farklı geliştirdiği temizleme yöntem ve tekniği bulunur. Kullanılan bu teknikler binanın dış özellikleri doğrultusunda belirlenir. Bazı binalar daha düz bir görünüme sahip oldukları için temizlemesi de kolay oluyor. Fakat bazı yapıların dış alanlarında daha dikkat çekici olması bakımından yapılan girintili çıkıntılı alanların temizliği hem zor hem de zaman alıcı oluyor. Bu nedenle doğru firma seçimi ile bu sorun ortadan kalkıyor.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliğine başlamadan önce referans sahibi firmalardan yardım almak gerekir. Çünkü bu firmalar işinde uzman ve deneyimli oldukları için çalışmalarına başlamadan önce temizliği yapılacak binanın dış cephesi ve bulunduğu yer hakkında bazı incelemelerde bulunurlar. Binanın kaç katlı ve kaç cephede olduğu önceden görülür ve bu yapının temizliğine uygun dış cephe temizliği yöntemine karar verilir. Çok katlı yüksek binalarda daha çok dağcı sistemi ya da kurulan platformlar yardımı ile temizlik yapılır. Çok katlı olmayan binalarda ise vinç çeşitleri ya da iskele sistemlerinden yardım alınır. Temizlik personelleri öncelikle kendi güvenliklerini sağlarlar ardından ise temizliğe başlarlar. Dış cephenin malzemesine uygun tercih edilen temizlik malzemeleri ile beraber temizlik sorunsuz bir şekilde bitirilir.

dis cephe temizlik 1 - Dış Cephe Temizliğinin Önemi
Dış cephe temizlik

Yapılan Temizlik Sırasında Güvenliğin Sağlanması

Dış cephe cam temizliği denildiği zaman insanlar büyük bir tedirginlik ve korku yaşarlar. Çünkü çok katlı binalardan aşağıya sarkmak ve bu sırada temizliği gerçekleştirmek oldukça güç bir iştir. Bu nedenle bu işleri uzman bir ekibin gerçekleştirmesi gerekir. Temizlik işlemi sırasında çalışan personelin ve binanın bulunduğu alanın çevre güvenliğinin sağlanması en önemli konudur. Özellikle insanların can güvenliğinin sağlanması hayati önem taşır.

Dış Cephe Temizliğinde Ekipmanın Önemi

Dış cephe temizliği sırasında kirli ve lekeli camların temizliğinde kullanılan ekipman Kaliteli ve dikkatli bir şekilde tercih edilmelidir. Kirli görüntü oluşturan camlar hem içerdekileri hem de dışarıdaki insanları rahatsız eder. Güneş ışınlarının sağlıklı bir şekilde içeriye girmesini engeller. Tüm bu olumsuzluklar binaların estetik görünümünü ortadan kaldırır. Bu nedenle tercih edilen en doğru ekipman ve malzeme ile dış cephe temizliği yapılır. Bu malzemeler dış cephe ve yüzeyler üzerinde yer alan tüm kir, çamur, toz ve yağmur kalıntıları tamamen yok edilir.Firmamız tarafından gerçekleştiren dış cephe temizliği ile binaların dışarıdan görüntüsü ilk günkü gibi korunmuş olur ve kusursuz bir temizlik ortaya çıkar.

Dış Cephe Temizliğinde En Uygun An

Estetik ve güzel görünmesi açısından binaların dış yüzeyleri cam ya da diğer PVC malzemeler ile kaplanır. Bu alanlar sürekli toza, kire ve yağmur suyuna maruz kaldığı için kısa sürede kirlenebilme özelliğine sahipler. Özellikle yağmur ve kar yağışlarının olduğu dönemlerde yağan asitli ya da çamurlu yağmurlar kötü görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Dış cephe cam temizliği sırasında en uygun zamanının belirlenmesi tercih edilen firmaya bağlıdır. Temizlik sırasında yağışlı günler ya da çok güneşli sıcak havalar tercih edilmez. Çünkü her iki hava koşulu çalışan personelin ve yapılan işin kalitesini düşürür. Bu nedenle profesyonel firmalar bazı detaylara dikkat ederek çalışmalarını gerçekleştirirler.

Cam Hijyeni İçin Firmamızdan Yardım Alın

Modern ve şık görünüm açısından insanlar kullandıkları yaşam alanlarının ve işyerlerinin dış yüzeylerinin camla kaplanmasını tercih ediyorlar. Bu alanların temizliği konusunda uzman bir ekipten destek almak gerekir. Firmamızdan aldığınız yardımlar sizin için olumlu geri dönüşlere katkı sağlayacaktır. Çünkü yapılan profesyonel temizlik ile tüm dış cepheler en ince ayrıntısına kadar titiz bir şekilde temizlenir. Deneyimli ve uzman ekibimiz sizin için en iyi performansını sergileyerek binanızın kusursuz temizliğe sahip olmasını sağlar. Cam ve yaşam alanlarınızın hijyeni için firmamızdan dilediğiniz zaman yardım alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir