Dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizlik Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Temizlik işlemi her bakımdan zorlu bir süreçtir. Bu süreçte kişilerin temizlik işlerini daha kolay atlatabilmesi profesyonel destek almak önemlidir. Firmaların sunduğu temizlik hizmetleri hem iç hem de dış temizlik hizmetleridir. Mekanların iç kısımlarını temizlemek oldukça kolay olurken bu hizmetler dış cephe açısından ciddi manada bir profesyonellik gerektirmektedir. Hizmetlerin standartlarının yüksek olması ve profesyoneller tarafından verilmesi her bakımından önemli detaylardır. Dış cephe temizlik işlemleri konusunda alanında uzman olan firmalar tercih edilmeli ve bu süreç konusunda titiz davranılmalıdır. Dış cephe cam temizliği de bu sürecin en önemli aşamalarından biridir.

Dış Cephe Temizliğini Hangi Periyotlarda Yaptırmak Gerekir?

dis cephe temizlik sirketi - Dış Cephe Temizlik Hangi Aralıklarla Yapılmalı?
Dış cephe temizlik şirketi

Dış cephe temizliklerinin yapılmasında kesin bir süre olmamakla birlikte yılda bir ya da iki defa alınması son derece önemlidir. Yaz mevsimi sonrasında ve kış mevsimi biterken temizlik hizmetlerinden yararlanmak binaların daha hijyenik görünmesi açısından önemli bir detaydır. Özellikle dış kısmı cam ya da ayna kaplı olan binalar da bu hizmetlerin yılda iki defa alınması büyük önem taşıyor.

Yaz boyu camlara ya da metallere yapışan toz ve kir kış aylarının sulu karı, yağmuru ve dolusu gibi olayları karşısında çamurlaşmaktadır. Böyle bir durumda da binalar daha eski ve kötü bir görünüm kazanacaktır. Binaların hem eski görünmemesi hem de göze daha güzel görünmesi için bahar aylarında bu hizmetlerden periyodik olarak yararlanmak gereklidir.

Bununla birlikte eğer binalar son derece imajı yüksek holding ya da Avm tarzı binalar ise birkaç ayda bir bu camların temizlenmesi binaların dış imajı açısından son derece önemlidir. İnsanların gözünde yüksek imaj kazanabilmek adına mutlaka binaların kısa süre aralıklarla temizlenmesi gerekiyor.

Dış Cephe Cam Temizliğinin Önemi

Günümüzde birçok bina dış kısmı cam kaplama olarak tasarlanmaktadır. Yeni nesil mimarlık çalışmaları sonrasında geliştirilen bu binaların en büyük dezavantajı ise binalarda kullanılan camların mevsim şartları karşısında daha hızlı şekilde kirlenmesidir. Camlar her ne kadar temizken içeri kısımları aydınlık ve ferah gösterse de zamanla bu camlar kirlenecek ve binaların iç kısımları karanlık, basık ve boğucu olacaktır.

Binaların aydınlığını kaybetmemesi için çamursu kirlerin sık sık temizlenmesine özen gösterilmelidir. Dış cephe temizlik firmaları da binaların bu bakımdan kolayca temizlenmesine olanak tanımaktadır. Standartları yüksek olan bir temizlik işlemi için bu alanda hizmet veren personellerin son derece titiz çalışması gereklidir.

Binaların dış cephelerinin temiz olması o binanın imajı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Böyle durumlarda kişiler son derece profesyonel dış cephe temizlik firmaları ile çalışmalıdır. Hizmeti verecek personellerin sertifikaları sorgulanmalı ve firmaların profesyonelliğine dair bilgiler önceden edinilmelidir.

Dış Cephe Temizlikte Profesyonel Ekipler

Dış cephe temizliği hizmeti alacak kişiler bu hizmeti alırken en iyi firmalardan hizmet almak durumundadırlar. Binaların dış yüzeylerinde bulunan prefabrik, cam ve metalin iyi bir şekilde temizlenebilmesi ve bu hizmetin zamanında bitirilebilmesi için alanında profesyonel olan ekipler hizmet vermektedir.

Binaların genişliği ve yüksekliği dikkate alınarak ekipte görev alacak kişiler belirlenir. Bu kişiler ne tür temizlik işlemi yapacaklarına önceden karar verirler. Hangi yöntemi kullanacaklarına, ne kadar sürede bitirileceğine, ne tür solüsyonlar kullanılması gerektiğine önceden karar veren ekipler kolayca binaların dış cephelerini temizleme işlemini bitirirler. Ancak bu durum sanıldığı kadar basit değildir. Her detay önceden planlama gerektirmektedir. Bu da çalışanların profesyonelliği ile yakından ilgilidir.

Dış Cephe Temizliğinin Alınmasını Gerekli Kılan Durumlar

Dış cephe temizlik işlemlerini gerekli hale getiren durumlardan biri de hiç kuşkusuz mevsim şartlarıdır. Camlara sürekli olarak rüzgarın taşıdığı tozların yapışması bu camların yağmur suyu ile birleşmesi sonucunda camlarda kötü görünen lekeler meydana gelmektedir. Bu lekeleri giderme amacı ile de çeşitli solüsyonlar kullanılarak temizlik işlemi yapılır. Lekeler güneşin yakıcı etkisi ile genelde sert ve temizlenmesi zor bir hale geldiğinden önce bu lekelerin yumuşatılması işlemi yapılır. Kaba pislik alınır ve daha sonra da temizlik ürünleri cama ya da cephe kısma uygulanarak kirin tamamen yerinden oynatılması sağlanır. En son olarak da deterjanla birlikte kirlerin tamamen yüzeyden alınması sağlanır. Böylece dış cephe son derece temiz bir hale gelir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir