Her tür dış cephe temizlik işi

Her Tür Dış Cephe Temizliği Yapılır?

Günümüzde yapılan modern bina ve işyerlerinin dış cephe yapımında kullanılan yalıtım ürünleri ve cam malzemelerin periyodik aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu konuda insanların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan temizlik şirketleri bulunur. Temizlik şirketleri kullandıkları yöntem ve tekniklerle dış cephe temizliği konusunda oldukça profesyonel davranırlar.

Bu nedenle dış cephe malzemenizin yapısı ne olursa olsun temizlik şirketleri o malzemenin özelliği doğrultusunda uygun temizleyiciler kullanarak etkili bir sonuç elde ederler. Kullandıkları ürünler dış cephe özelliğine zarar vermeyecek nitelikte tercih edilir. Temizlik şirketleri kendilerini tüm temizlik alanları için geliştirmişlerdir. Bu nedenle yapıların dış yüzeyleri bu başarılı şirketler sayesinde tertemiz olur.

Dış Cephe Temizliğine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Dış cephe temizliğine en çok cam ve kompozit malzemelerin kullanıldığı dış yüzeylerde tercih edilir. Çünkü kullanılan bu ürünler binalara daha şık ve estetik görünüm katar. Fakat bu güzel görüntünün uzun sürmesini isteyen bina sahipleri periyodik aralıklarla dış cephe temizliğine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle bu konuda uzmanlaşmış temizlik şirketleri kullanacakları en uygun yöntemlerle çok katlı binalarda dahi dış yüzeyleri profesyonel bir şekilde temizlerler.

Dış yüzeyde kullanılan ürünler hassas yapıya sahip olduklarından dolayı olumsuz havalarda meydana gelecek her türlü toz ve kirden etkilenirler. Zamanla cam yüzeylerde korozyon meydana gelir. Bu nedenle tercih edilen firmadan yılda en az iki defa dış cephe temizliği konusunda yardım almak gerekir.

Kimler Dış Cephe Temizliği Yaptırır?

Dış cephe temizliğine en çok işyeri sahipleri ihtiyaç duyar. Özellikle kurumsal firmalar müşteri ve misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için işyerlerinin içinin ve dışının tertemiz olmasını isterler. Otel, lüks plaza, okul, alışveriş merkezi gibi alanlarda dış cephe temizliği oldukça zorunlu bir hizmettir. Bu nedenle insanlar etkili sonuç alacakları firmaları tercih ederek dış cephe temizliği yaptırırlar.

Ayrıca işyerlerinde çalışan kişilerin verimliliği açısından da dış cephe cam temizliği oldukça zorunlu bir işlemdir. Çünkü kirli ortamlar zamanla çalışanların performansını düşüreceğim ondan dolayı sık sık temizlik yaptırmak gerekir. Temiz ve hijyen koşulları sağlamış ortamlarda insanlar güne pozitif başlayarak başarılı işlere imza atarlar.

Dış Cephe Temizliğinde Güvenlik Önlemleri

Çoğu kişiyi dış cephe temizliğinden bahsedildiği andan itibaren korkmaya başlarlar. Çünkü dış cephe temizliğinde güvenlik önlemlerinin en üst seviyede alınması gereken bir işlemdir. Temizlik sırasında güvenlik önlemlerini öncelikle çalışacak olan personel için sağlamak gerekir. Çünkü insan sağlığı her şeyin üzerindedir.

Güvenlik önlemleri içerisine giren bir diğer önemli husus ise yoldan geçen kişilerin ve binanın etrafında bulunan araçların zarar görmemesi için alınan tedbirlerdir. Bu nedenle bina etrafına güvenlik şeridinin çekilmesi gerekir. Uzman firmalar kullandıkları temizlik ürünleri ile de insanların sağlığını korumayı amaçlarlar. Bu nedenle temizlik sonrasında yaşam alanlarında güvenli bir şekilde hayat sürdürülür. 

Temizlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

dış cephe temizliğinde her firmanın kendine özgü bir fiyat politikası bulunur. Firmalar temel olarak belirledikleri kriterler doğrultusunda fiyatlarını güncellerler. Dış cephe temizliği konusunda yardım almak istenç işleri öncelik ve fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapması gerekir.

Ardından uygun olan firma ile anlaşmaya varılır. Dış cephe temizliğinde firmamız fiyatlarını belirlerken temizlenecek olan alanın yüzölçümünü, çalışacak personel sayısını, dış cephe temizliğinin en son ne zaman yapıldığı gibi kriterleri göz önünde bulundurur. Ayrıca temizlik sırasında kullanılacak vinç ya da asansör gibi sistemlerde fiyatlara dahildir.

Firmamızdan Yardım Almanın Avantajları

Dış cephe temizliğinde en önemli husus firma seçimidir. Bu konuda yapılan araştırmalar sonucunda referans sahibi firmalar tercih edilir. Firmamız dış cephe temizliği konusunda oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkaracak yöntemler kullanarak sizlere sağlıklı alanlar sunuyor. Firmamızdan alacağınız tüm yardımlar sizler için büyük bir avantaja dönüşerek istediğiniz tertemiz yüzeylere sahip olursunuz.

Deneyimli ve uzman ekibimiz temizlik öncesinde yapacağı incelemelerin ardından her türlü güvenlik önlemini alarak dış cephe temizliğine başlar. Binaların tüm girinti ve çıkıntı olan yüzeyleri detaylı bir şekilde temizlenir. Kullandığımız doğa dostu temizlik ürünleri dış cephe yüzeylerine zarar vermeden temizler. Uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetler konusunda firmamız sizlere dilediğiniz zaman yardımcı olur.

Profesyonel dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Yardım

Yapılan çok katlı modern binaların dış kısmında kullanılan malzemelerin yapısında değişikliğe gidilmiştir. Daha estetik ve kullanışlı olması bakımından cam veya kompozit malzemeler kullanılmaya başladı. Bu malzemeler çok şık bir duruş sergilemenin yanında kiri ve tozu hızlı bir şekilde üzerine çekerler. Bu sebeple periyodik aralıklarla temizlik işlemi görmeleri gerekir. Alınacak dış cephe temizliği yardımı profesyonel olmak zorundadır. Çünkü günümüz binaları çok katlı yapılardan meydana geliyor. Bu durum bu alanların temizlik ve bakım işlerini zorlaştırıyor. Deneyimli ve uzman firmalar bu zorlu görevi üstlenmiştir. Sürekli sundukları hizmetleri daha verimli hale getirerek temizlik işlerini profesyonelce sunmuşlardır. Binalar yapılan dışcephe temizlik işleri sonunda daha temiz bir görünüme sahip olurlar.

Dış Cephe Temizliği Neden Yapılır?

Binaları ve yaşam alanlarını sağlık koşullarına uygun elverişli hale getirmek için iç dış temizlik yapılması gerekir. Yapıların en çok kirlenen bölgesi dış kısımlarıdır. Bu kısımlar olumsuz hava koşullarına maruz kaldıkları için sürekli kirli ve lekeli görünürler. Ayrıca bazı dönemler yağan çamurlu ve asitli yağmur suları çok daha fazla leke oluşumuna neden olur. Bu yüzden dış cephe temizliği son derece önemlidir. Yapılan temizlik sonrasında bina içerinde yaşayan ya da çalışan insanlar dışarıyı daha net ve temiz bir şekilde görürler. Böyle temiz ve konforlu alanlarda çalışmak insanların verimliliğini arttırır.

temizligi yapilmis bina dis cepheleri - Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Yardım
Temizliği yapılmış bina dış cepheleri

En Etkili Dış Cephe Temizliği

Dış cephe temizliği yapan şirketlerin kullanmış oldukları yöntemler bulunur. Kullanılacak en etkili yöntemin belirlenmesinde binanın dış cephe özellikleri etkili oluyor. Dış cephenin çok fazla girinti ve çıkıntı bölmelerinin olması halinde vinç türü araçlardan yardım alınır. Çünkü bu araçlarla yapılan temizlik çalışmaları oldukça verimli ve etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor. Binanın çok yüksek olması halinde dağcı sistem ya da kurulan platform yardımı ile temizlik yapılır. Böylece en üst kattan başlanarak kontrollü bir şekilde en alt kata kadar gelinir. Dış cephe cam temizliği sırasında camların daha temiz ve kusursuz görünmesi için kullanılacak temizlik malzemelerinin de önemi büyüktür.

Kimyasal Temizleyicileri Özellikleri

Dış cephe temizliği sırasında kullanılacak malzemenin kaliteli olması temizliğin başarısı açısından önemlidir. Dış cephe temizliğinde etkili ve kalıcı bir sonuç almak için kullanılan kimyasallar yüzeyler üzerinde etkili olan tüm kirve bakterileri etkili bir şekilde çıkarır. Günümüzde üretilen kimyasal temizlik ürünleri lekeler üzerinde etkili olduğu gibi içeriğindeki koruyucu maddeler ile dış cephe kısımlarında yer alan hassas malzemeye zarar vermez. Ayrıca geliştirilen teknoloji ile beraber kimyasal ürünler içerisinde yer alan maddeler cam ve diğer dış yapı malzemelerini belli bir süre koruyarak kir ve leke tutmasını engeller. Bu durum dış cephe temizliğinin ne kadar etkili olduğunu ve yapıldıktan belli bir süre sonra bile kusursuz bir şekilde temiz kaldığını gösterir.

Dış Cephe Temizliği Ve Güvenlik

Dış cephe temizliği hizmetlerinin uzman kişiler tarafından verilmesi ile beraber iş kazaları da azalma göstermiştir. Çünkü sıradan dış cephe temizliği veren kişiler çoğu zaman iş kazalarına sebebiyet vermiştir. Fakat günümüzde dış cephe temizliği konusunda firmalar her türlü güvenlik önlemini en üst seviyede sağlayarak temizliğe başlanır. Herhangi bir iş kazasına sebebiyet vermemek için çalışan personelin can güvenliği ve binanın bulunduğu yerdeki çevre güvenliği sağlanmalıdır. İnsan sağlığı her şeyin üzerinde tutulduğu için güvenlik önlemleri her sektörde olduğu gibi dış cephe temizliğinde de en önemli konudur.

Profesyonel Destek Almanın Önemi

Dış cephe temizliği sırasında kesinlikle profesyonel destek almak yapılan işin sağlığı ve güvenliği açısından oldukça önemlidir. Alınan bu destekle beraber işinde uzman ve deneyimli kişiler kullandıkları en etkili temizleme yöntemleri ile dış yapıların daha temiz ve estetik görünmesini sağlarlar. Firmamızın sunmuş olduğu kaliteli işler sonucunda iş yerleri ve yaşam alanları kusursuz bir temizliğe kavuşur. Bu durum bu yapılar içerisinde yaşayan insanları olumlu etkilediği gibi dıştan bakan kişilerin de temiz bir manzaraya karşılaşmasını sağlar. Firmamız eğitimli ve deneyimli kadrosu ile bulunduğunuz yere gelerek dış cephe temizliğini kaliteli ürünler kullanarak yapar. Bu durum sizlere bu temiz alanların keyfini çıkarma imkânı sağlar. İstediğiniz an firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

Dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizlik Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Temizlik işlemi her bakımdan zorlu bir süreçtir. Bu süreçte kişilerin temizlik işlerini daha kolay atlatabilmesi profesyonel destek almak önemlidir. Firmaların sunduğu temizlik hizmetleri hem iç hem de dış temizlik hizmetleridir. Mekanların iç kısımlarını temizlemek oldukça kolay olurken bu hizmetler dış cephe açısından ciddi manada bir profesyonellik gerektirmektedir. Hizmetlerin standartlarının yüksek olması ve profesyoneller tarafından verilmesi her bakımından önemli detaylardır. Dış cephe temizlik işlemleri konusunda alanında uzman olan firmalar tercih edilmeli ve bu süreç konusunda titiz davranılmalıdır. Dış cephe cam temizliği de bu sürecin en önemli aşamalarından biridir.

Dış Cephe Temizliğini Hangi Periyotlarda Yaptırmak Gerekir?

dis cephe temizlik sirketi - Dış Cephe Temizlik Hangi Aralıklarla Yapılmalı?
Dış cephe temizlik şirketi

Dış cephe temizliklerinin yapılmasında kesin bir süre olmamakla birlikte yılda bir ya da iki defa alınması son derece önemlidir. Yaz mevsimi sonrasında ve kış mevsimi biterken temizlik hizmetlerinden yararlanmak binaların daha hijyenik görünmesi açısından önemli bir detaydır. Özellikle dış kısmı cam ya da ayna kaplı olan binalar da bu hizmetlerin yılda iki defa alınması büyük önem taşıyor.

Yaz boyu camlara ya da metallere yapışan toz ve kir kış aylarının sulu karı, yağmuru ve dolusu gibi olayları karşısında çamurlaşmaktadır. Böyle bir durumda da binalar daha eski ve kötü bir görünüm kazanacaktır. Binaların hem eski görünmemesi hem de göze daha güzel görünmesi için bahar aylarında bu hizmetlerden periyodik olarak yararlanmak gereklidir.

Bununla birlikte eğer binalar son derece imajı yüksek holding ya da Avm tarzı binalar ise birkaç ayda bir bu camların temizlenmesi binaların dış imajı açısından son derece önemlidir. İnsanların gözünde yüksek imaj kazanabilmek adına mutlaka binaların kısa süre aralıklarla temizlenmesi gerekiyor.

Dış Cephe Cam Temizliğinin Önemi

Günümüzde birçok bina dış kısmı cam kaplama olarak tasarlanmaktadır. Yeni nesil mimarlık çalışmaları sonrasında geliştirilen bu binaların en büyük dezavantajı ise binalarda kullanılan camların mevsim şartları karşısında daha hızlı şekilde kirlenmesidir. Camlar her ne kadar temizken içeri kısımları aydınlık ve ferah gösterse de zamanla bu camlar kirlenecek ve binaların iç kısımları karanlık, basık ve boğucu olacaktır.

Binaların aydınlığını kaybetmemesi için çamursu kirlerin sık sık temizlenmesine özen gösterilmelidir. Dış cephe temizlik firmaları da binaların bu bakımdan kolayca temizlenmesine olanak tanımaktadır. Standartları yüksek olan bir temizlik işlemi için bu alanda hizmet veren personellerin son derece titiz çalışması gereklidir.

Binaların dış cephelerinin temiz olması o binanın imajı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Böyle durumlarda kişiler son derece profesyonel dış cephe temizlik firmaları ile çalışmalıdır. Hizmeti verecek personellerin sertifikaları sorgulanmalı ve firmaların profesyonelliğine dair bilgiler önceden edinilmelidir.

Dış Cephe Temizlikte Profesyonel Ekipler

Dış cephe temizliği hizmeti alacak kişiler bu hizmeti alırken en iyi firmalardan hizmet almak durumundadırlar. Binaların dış yüzeylerinde bulunan prefabrik, cam ve metalin iyi bir şekilde temizlenebilmesi ve bu hizmetin zamanında bitirilebilmesi için alanında profesyonel olan ekipler hizmet vermektedir.

Binaların genişliği ve yüksekliği dikkate alınarak ekipte görev alacak kişiler belirlenir. Bu kişiler ne tür temizlik işlemi yapacaklarına önceden karar verirler. Hangi yöntemi kullanacaklarına, ne kadar sürede bitirileceğine, ne tür solüsyonlar kullanılması gerektiğine önceden karar veren ekipler kolayca binaların dış cephelerini temizleme işlemini bitirirler. Ancak bu durum sanıldığı kadar basit değildir. Her detay önceden planlama gerektirmektedir. Bu da çalışanların profesyonelliği ile yakından ilgilidir.

Dış Cephe Temizliğinin Alınmasını Gerekli Kılan Durumlar

Dış cephe temizlik işlemlerini gerekli hale getiren durumlardan biri de hiç kuşkusuz mevsim şartlarıdır. Camlara sürekli olarak rüzgarın taşıdığı tozların yapışması bu camların yağmur suyu ile birleşmesi sonucunda camlarda kötü görünen lekeler meydana gelmektedir. Bu lekeleri giderme amacı ile de çeşitli solüsyonlar kullanılarak temizlik işlemi yapılır. Lekeler güneşin yakıcı etkisi ile genelde sert ve temizlenmesi zor bir hale geldiğinden önce bu lekelerin yumuşatılması işlemi yapılır. Kaba pislik alınır ve daha sonra da temizlik ürünleri cama ya da cephe kısma uygulanarak kirin tamamen yerinden oynatılması sağlanır. En son olarak da deterjanla birlikte kirlerin tamamen yüzeyden alınması sağlanır. Böylece dış cephe son derece temiz bir hale gelir.

Dış cephe temizliği Güntem

Kimler Dış Cephe Cam Temizliğinden Yararlanabilir?

Binaların artık dış kısımlarında yoğunlukla kullanılan camlar kişilerin dış cephe cam temizliği hizmetini almasını gerekli hale getiriyor. Son derece güzel bir görünümü olan camlı binaların estetik duruşu yanında çeşitli dezavantajları da vardır. Bu dezavantajlar arasında camların kirlenmesi en büyük sorunlardan biridir. Dış cephe cam temizliği de bu nedenle son derece gerekli olan durumlar arasında bulunuyor. Dış cepheler yaz aylarında esen rüzgârın taşıdığı toz ile kaplanır. Bu tozlar bahar ve kış aylarında düşen yağmurlarla daha da kirlenir. Su ile birleşen tozlar cam üzerinde çamursu bir leke bırakır ve bu lekeler zamanında temizlenmediğinde dış yüzeylerin daha da kötü görünmesine neden olur.

Dış Cephelerin Temizlenmesinin Gerekliliği

yüksek bina temizligi - Kimler Dış Cephe Cam Temizliğinden Yararlanabilir?
Yüksek bina temizliği

Dış cephelerin temizlenmesi son derece önemli bir konudur. Bu temizleme işlemi sırasında mutlaka detaylara önem verilmesi gerekiyor. Sürekli olarak cam ve metal yüzeyler üzerinde biriken tozlar ve çamurlar binaların eski görünmesine neden olduğu gibi aynı zamanda camlı olan ofislerde ciddi anlamda ışık kaybı da meydana gelir. Mekânların karanlık görünmesine neden olan bu kirli camlar ofis içerisinde enerji bakımından önemli masrafların ortaya çıkmasına neden olur. Bununla birlikte bazı binaların dış kısımlarında çeşitli reklam ve tanıtım çalışmaları yapılıyor. Firmaların reklam, logo ya da çeşitli firma isimleri bu dış cephelere işleniyor. Ancak dış cepheler sürekli kirlendiğinden bir çalışmalardan da istenilen randıman alınamıyor. Böyle durumlarda da dış cephe temizliği şart durumlar arasında yer alıyor.

Dış Cephe Temizliği Hangi Binalara Verilir?

Dış cephelerin temizlik işlemi için bina ayrımı çok fazla gözetilmemektedir. Hemen her bina için bu hizmetlerden yararlanmak mümkündür. Bunun yanında bu hizmetlerden daha çok yeni nesil binalar fayda görmektedir. Dış cephe temizlik işlemi bu binalar için neredeyse vazgeçilmez hizmetlerden biridir. AVM binaları, hastane binaları, büyük şirket ve holding binaları, üniversiteler, fabrikalar, iş hanları ve daha büyük yüksek katlı bina türleri bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

Bu binaların yanında aynı zamanda dış kısmında kullanılan malzeme farkına göre de hizmet alımı gerçekleştirilmektedir. Bina ister komple cam kaplama olsun isterse belirli aralıklarla klasik cam modelleri kullanılsın bu hizmet son derece gereklidir. Ancak aynı zamanda prefabrik ve metal yüzeylerin yoğunlukta olduğu binalar için de bu temizlik hizmetleri en iyi şekilde verilmektedir.

Dış Cepheler İçin Temizlik Personeli Seçimi

Dış cephe temizliği almak isteyen bina sahipleri ya da yöneticileri temizlik hizmetini verecek personeli seçerken titizlik göstermesi gereklidir. Bu hizmetlerin standartların üzerinde verilebilmesi için mutlaka profesyonel kişiler tarafından verilmesi gerekiyor. Her türlü hizmet alımı bakımından personellerin muhakkak profesyonel olması ve gerekli sertifikalara sahip olması gerekiyor. Standartların üzerinde eğitim alan bu personeller klasik temizlik işlerinden ziyade yüksek alan temizlikleri için eğitilmektedirler.

Temizlik personelleri aldıkları eğitimler sonrasında işlerine çeşitli sertifikalar edinirler. Bu sertifikası olmayan personellerin dış cephe cam temizliği çalışmalarında ya da yüzey temizliğinde çalıştırılması mümkün değildir. Bu hem bina sahiplerinin hem de firma sahiplerinin dikkat etmesi gereken konular arasındadır.

Temizlik Hizmetlerinde En İyi Firmalar

Temizlik hizmeti alınacağı zaman bu hizmetin iç mi dış mı olacağına önceden karar verilmesi ve bu bilginin aynı zamanda temizlik firmaları ile konuşulması gerekiyor. Binaların dış yüzeylerinin temizlenmesi için mutlaka firmaların bu alanda özel eğitim almış tecrübeli personellerini yönlendirmesi gereklidir. Binaların dış yüzeyi için temizlik hizmeti verecek olan personellerin mutlaka sigortalı olmasına da özen gösterilmelidir. Bu alanda gerekli özeni gösteren firmalar sektörün en kurumsal ve özenli firmaları olarak bilinmektedir. Temizlik hizmetleri bakımından standartlar son derece yüksektir. Bu bakımdan binaların ömrünün uzaması açısından dış cephe temizliği almak büyük bir önem göstermektedir.

Temizlik Hizmetlerinde Dış Cephe Camları

Temizlik her zaman zorlayıcı olsa da iç mekânların temizliği kişileri çok fazla yormuyor. Aynı zamanda herhangi bir hayati risk de ortaya çıkarmıyor. Ancak büyük binaların dış cephelerinin temizlenmesi son derece zor olduğu gibi bu temizliği bina sahiplerinin ya da yöneticilerinin yapması da mümkün değildir. İş güvenliği açısından bu hizmetlerin yerine getirilmesinde birçok prosedür vardır. Bu nedenle de bu hizmetler için bu prosedürleri yerine getirecek kişilerden hizmetler alınır.

Bina dış cephe temizliği

Dış Cephe Temizliği Yaptırmanın Binaya Zararı Var Mı?

Binaların dış yüzeyleri günümüzde birçok farklı malzeme ile kaplama yapılabiliyor. Son derece güzel dış cepheye sahip olan bu binaların belirli periyotlarla temizlenmesi de gerekiyor. Ancak temizleme konusunda işin içine her zaman profesyonel firmalar giriyor. Dış cephe cam temizliği hizmetinde profesyonel firmalar her zaman deneyimli çalışanlarla bu hizmeti vermek durumundadırlar. Bina için gerekli olan bu temizlik hizmeti binaya zarar vermediği gibi binanın ömrünün uzamasında da son derece etkilidir. Standartları yüksek bir temizlik hizmeti almak isterseniz bu firmalar ile iletişime geçilebilir. Ancak dış cephe temizliği konusunda hizmet alınacak firmaların çok uzun bir araştırma sonrasında seçilmesi gereklidir.

Dış Cephe Temizliğinin Binaya Etkileri

Dış cephe temizlik işlemlerinde en iyi firmalardan hizmet almak birçok bakımdan önemlidir. Bu firmaların temizlik personelleri dış cephe konusunda yeterli donanıma sahip olmak zorundadır. Gerek ekipman gerekse tecrübe dış cephelerin temizlenmesinde hayatı bir önem taşımaktadır. Personellerin eğitim almadan yüksekte çalışmaya başlaması hem kendisi hem de çevrede bulunanlar açısından önemli bir risk ortaya çıkarmaktadır. Dış cephe temizlik hizmetleri alacak kişilerin üzerinde özenle durması gereken konular arasında bu firmaların kullandığı yöntemler de yer alıyor. Temizlik görevlileri kullandıkları yöntemleri binaları dış yüzeylerinde kullanılan yönteme göre tercih etmek durumundadırlar. Çünkü herhangi bir çizilme, kırılma ya da deformasyona neden olmak istemezler.

dis cephe temizligi yapilmis bina - Dış Cephe Temizliği Yaptırmanın Binaya Zararı Var Mı?
Dış cephe temizliği yapılmış bina

Dış Cephe Temizliğinde Bina Açısından Avantajlar

Dış cephe temizliği işleminde bina açısından ciddi avantajlar vardır. Bu avantajlar sayesinde kişiler son derece uzun ömürlü bir binaya sahip olma şansı elde ediyorlar. Binaların belirli periyotlarla temizlenmesi sayesinde binalar daha hoş bir görünüm kazanmakla kalmayacak aynı zamanda bu binaların kullanım ömrü de artacaktır. Mevsim şartları nedeniyle toz yapışan ve bu tozların zamanla çamur haline dönüşmesi dış yüzeylerde zamanla kalıcı lekeler oluşturacaktır. Bu kirler ahşap yüzeyleri aşındırırken metal ve cam yüzeylerin parlaklığını ve estetik duruşunu kaybetmesine neden olacaktır. Bu nedenle de dış cephe temizliği her zaman ciddiye alınması gereken bir hizmettir.

Dış Cephe Temizliğinde Önerilen Temizlik Yöntemleri

Dış cephe temizliklerinde önerilen birçok farklı yöntemden bahsedilmektedir. Bu yöntemler standartların çok ötesinde profesyonellik gerektiren yöntemler olarak açıklanabilir. Çünkü gerekli eğitimleri alınmadan temizlik esnasında bu yöntemleri kullanmak ciddi manada risk doğurabilmektedir. Dış cephe temizliği sırasında en çok kullanılan yöntemlerden birisi hiç kuşkusuz halat yöntemidir. Bu yöntem sayesinde çalışanlar kolayca dış cepheyi temizleme imkânı buluyorlar. Bu yöntem dışında sepetli yöntem de dış cephe temizliklerinde kullanılan yöntemler oluyor. Standartları yüksek bir temizleme işlemi için vinç kullanımı da en sık karşılaşılan yöntemler arasındadır. Ancak bu yöntem için operatörlük belgesinin bulunması gereklidir. Kısacası her yöntem dış cephe temizliği açısından önemli ve pratik yöntemlerdir.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Çalışanlar

Binaların dış yüzeylerinin iyi şekilde temizlenebilmesi için bu işi en iyi şekilde yapan kişilerden destek almak gerekiyor. Bu hizmeti veren kişiler sektörde tamamen deneyimli kişilerdir. Yükseklik korkusu olmayan, alkol almayan ve dahası herhangi bir psikolojik sorunu bulunmayan kişilerden hizmetler alınmaktadır. Dış cephe temizliklerinde her ne olursa olsun işini iyi bilen firmalardan ve personellerden destek almak gerekiyor. Bu temizlik işlemleri sırasında kişiler son derece yüksek standartlarda hizmet alabilme imkânı buluyor. Binaların dış yüzeyindeki kaplama türüne en uygun seçilen solüsyon çeşitleri ile kaliteli bir temizlik hizmeti alınabilmektedir.

profesyonel dis cephe temizlik calismasi - Dış Cephe Temizliği Yaptırmanın Binaya Zararı Var Mı?
Profesyonel dış cephe temizlik çalışması

Dış Cephe Temizliğinde Beklentiniz Yüksek Olsun

Dış cephe temizliklerinde her zaman yüksek beklentiler ile hareket etmelisiniz. Çünkü bu temizlik işlemi sık sık yapılan işlemler değildir. Ayda, iki ayda, altı ayda ya da yılda bir defa alınan hizmetlerdir. Firmaların ya da bina sahiplerinin bina imajı açısından bu hizmetlerin alım periyotları farklılık gösterebiliyor. Bu farklılıklar bazen binanın boyutlarından bazen de çeşitli nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Dış cephe temizliği yapılırken her türlü detayın incelikle düşünülüyor olması da ayrı bir hizmet özelliğidir. Camlar ve metaller için farklı temizleme solüsyonları tercih ediliyor ve bunun yanında bu malzemelerin mutlaka çevre dostu olmasına özellikle dikkat ediliyor. Dış cephe temizliği sayesinde parlayan binalar ortaya çıkarılmaktadır.

Dış cephe temizlik işi yaptıracağınız bir firmayı seçerken mutlaka yüksek standartlara sahip olmasına özen göstermelisiniz. Firmaların her türlü sertifika ve izin belgesinin önceden incelenmesi son derece önemli bir durumdur. Çalışanların gerekli eğitimlerden geçmiş olması ve her türlü durumda bu hizmeti profesyonel seviyede verebilecek kapasitede olması gereklidir. Bu hizmetleri verecek kişilerin öncelikle dış cephe temizlik yöntemlerini bilmesi gereklidir. Bu yöntemler arasında vinç kullanımı en yaygın olan yöntemdir. Vinç yöntemi ile dış cephe temizleyecek olan personellerin operatörlük belgesinin de bulunması gereklidir.

Vinç yöntemi dışında da çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlar halat ile sarkma ve sepet yöntemidir. Halat ve sepet yöntemleri de pratik yöntemlerdir. Ancak her halükarda kişilerin bu hizmetleri verebilecek yetkinliğe olması gerekiyor. Kaliteli bir temizlik hizmeti almak için sertifikalı, tecrübeli ve her türlü sosyal güvencesi olan personellerden hizmet alınması gereklidir. Firmalar hem çalıştırdıkları personellerin hayatlarından hem de işin kalitesinden sorumludurlar. Dış cepheler temizlenmeden önce mutlaka temizlik planlamasının detaylı şekilde yapılması gereklidir. Bir planlama yapıldığında binalar uzun bir süre aynı şekilde temizlik gereksinimi hissetmeyecektir.

Temizlik Firmalarından Dış Cephe Hizmetini Nasıl Alabilirsiniz?

Dış cephe temizleme firmalarından hizmet almak için öncelikle iyi bir firmaya karar vermeniz gerekiyor. Firmaların verdiği hizmetlerden yararlanmak için mutlaka firmaların temizlik referanslarını incelemeyi ihmal etmeyin.

Firmalar ile temizlik için anlaşmadan önce mutlaka bina hakkında detaylı bilgiler vermeye gayret gösterin. Bu şekilde iyi bir planlama yapılır ve binalarınız için daha iyi bir temizlik imkânı sunuluyor. Aynı zamanda binanın boyutlarına uygun olarak ne kadar kişi çalıştırılması gerektiğine de karar verilmiş olur. Binaların dış yüzeylerinin cam, metal ya da prefabrik olduğu konusunda da hizmet alacağınız firmaya bilgi vermeniz gereklidir. Kısacası dış cephe temizliği almadan önce her detaya önceden değinmek daha iyi bir hizmet almanız için önemlidir.

Dış cephe temizlik hizmeti alacaksanız fiyatlar konusunda da bilgi sahibi olmaya özen gösterin. Ulaşılabilir fiyatlarla verilen bu hizmetler her bina için farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle fiyatlar ve hizmet detayları hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Dış Cephe Temizlik

Hızlı ve Güvenilir Dış Cephe Temizliği

Mevsim şartları karşısında sürekli olarak binaların kirlenmesi temizlik hizmeti almayı zorunlu hale getiren durumlar arasındadır. Genelde binaların iç kısımlarının temizliğine önem veren kişiler dış kısımlarda biriken toz ve kirin binanın görünümünü olumsuz yönde etkilediğinden habersiz olabiliyorlar. Ancak binaların dış kısımları içerilerden daha fazla kirlenir, bu da bina ömrünü olumsuz yönde etkiler. Dış cephe temizlik firmaları da bu alanda profesyonel bir hizmet vermeye özen gösterirler. Dış cephe temizliği konusunda profesyonel olarak hizmet veren bu firmalar en ufak detaylara dahi dikkat etmek durumundadırlar. Standartları yüksek bir temizleme işlemi ile binalarınızın ömrünü kolayca uzatabilir ve dışarıdan daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Hizmet

Son yıllarda mimari alanda önemli gelişmeler yaşandı ve artık birçok farklı bina modeli ile karşılaşılır oldu. Bu binaların hem görünüm olarak hem de kullanım olarak insanları cezp etmesinin yanında çok farklı ihtiyaçlar da ortaya çıktı. Bu ihtiyaçlardan birisi de dış cephe temizliği gereksinimleridir. Binaların dış yüzeylerinin cam ile kaplı olması ya da prefabrik yapı malzemesi ile tasarlanmış olması bu hizmetlerden yararlanmayı zorunlu hale getirmektedir. Dış cephe temizliği hizmetleri de bu doğrultuda profesyonel firmalar tarafından verilmektedir.

Binaların dış yüzeylerinin sorunsuz bir şekilde temizlenebilmesi için kişilerin büyük bir titizlik göstermesi gerekiyor. Gerek kullanılan solüsyonlar gerekse diğer ekipmanlar temizlik işlemi için uygun olmalıdır. Aksi halde yüzeylerin çizilmesi, puslu kalması ya da tam olarak temizlenememesi gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır.

WhatsApp Image 2019 12 30 at 14.24.034 - Hızlı ve Güvenilir Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

Dış Cephelerin Temizlenmesinde Güvenilir Firmalar

Dış cephe cam temizliği firmaları her bakımdan sizlere sorunsuz hizmet verebilirler. Ancak burada firmaların sahip olduğu tecrübe, kaliteli solüsyonlar, deneyimli çalışanlar büyük bir titizlik gerektiriyor. Detaylı bir temizlik için kişilerin en çok üzerinde durması gereken konulardan birisi de firmaların referanslarıdır. Nerelere hizmet verdikleri, müşteri yelpazelerinin genişliği gibi konularda mutlaka firmalar hakkında ön bilgi edinmek gereklidir.

Dış cephe temizliği işlemi firmalar açısından profesyonellik isteyen bir iştir. İç mekânlarda yapılan temizlik işlemlerinde çok fazla hayati risk meydana gelmiyor olsa da dış cephe konusunda kişilerin mutlaka titiz davranması gerekiyor.

Güvenilir ve Sorunsuz Dış Cephe Temizliği

Dış mekân temizliği yapacak olan firmalar iş güvenliği konusuna yeteri kadar önem vermek durumundadır. Yeterli önemin verilmediği ve her türlü özenin gösterilmediği dış cephe temizliklerinde yalnızca hizmeti verenlerin değil bina çevresinde olanların da hayati risk altına girilmesine neden olunur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için de mutlaka iş güvenliği standartlarına uygun şekilde hizmet verilmesine özen gösterilmelidir.

Dış cephe temizliklerinde çalışacak personellerin temini ve seçimi de büyük bir titizlik gerektiriyor. Mutlaka personellerin uyuşturucu, alkol gibi zararlı alışkanlıklarının olmaması gereklidir. Bununla birlikte dış cephe temizliği konusunda yeteri kadar eğitim almış olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor. Dış kısımlarda bulunan camların silinmesi için personellerin farklı teknikleri bilmesi gereklidir. Aynı zamanda eğer dış cephe temizliği sırasında vinç kullanılması gerekiyor ise çalışanların operatörlük belgesini de almış olması gereklidir.

Dış Cephe Temizliğinde Hangi Konulara Önem Verilmelidir?

Dış cephe temizliği sırasında öncelikle bu işin amatör kişiler tarafından yapılmayacağının bilinmesi gereklidir. Bu hizmetler için alanında usta olan firmalar ve çalışanlar tercih edilmelidir. Bununla birlikte firmaların profesyonelliğine de önem vermek gereklidir. Dış cephe cam temizliği işlerinde özen gösterilen konular arasında kullanılan teknikler de son derece önemlidir. Binanın büyüklük durumuna göre aynı anda mutlaka birden fazla kişiden de hizmet alınmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

WhatsApp Image 2019 12 30 at 14.18.381 - Hızlı ve Güvenilir Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Cam Temizliği

Kısacası dış cephe temizliği konusuna hizmet alınması gerektiğinde hem profesyonel hem de kurumsal firmaların tercih edilmesi büyük bir önem taşıyor. Ekipler halinde çalışacak kişilerin işinde yetkinleşmiş kişiler olmasına da ayrıca önem verilmelidir. Hizmet standartları ne kadar yüksek ise bir firmadan o kadar iyi hizmet alacağınızın bilgisine sahip olmalısınız.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizlik fiyatları da kişilerin büyük önem vermesi gereken bir konudur. Bu fiyatlar sabit değildir. Kaç personel çalışacak, ne kadar büyüklükte bir bina temizlenecek, hangi solüsyonlar ve yöntemler kullanılacak önceden konuşulması ve buna göre bir fiyat belirlenmesi büyük önem taşıyor.

Dış Cephe Temizlik Çalışmaları

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Ekipmanların Önemi

Günlük hayatımızda gerek iş yeri gerekse de evlerin dış cepheleri en çok kirlenen bölgelerdir. Buralar fazla kirlenmeleri ile beraber temizlemeleri şahsi olarak yapılması çok zordur. Bundan dolayı uzman ve yeterli bilgi birikimine sahip gerekli ekipmanları kullanabilen şahıs veya şirketlerden yardım almak gerekir.

Bina dış cepheleri çok yüksek olmalarından dolayı farklı ekipmanlara ihtiyaç duyularak temizliği yapılmaktadır. Bina dış cepheleri binanın güzel görünmesini sağlayan şık ve dekorasyonu tamamlayan bölümüdür. Bundan dolayı dış cephenin temiz olması binaları daha lüks ve daha çekici hale getirecekler. Bina dış cepheleri günümüzde farklı ihtiyaçlara göre yapılmaktadır.

Birinci öncelik ısı yalıtımı ve modern bir görünüm elde etmek için yapılmaktadır. Kompozit, metal, cam kaplama, doğal taş, polimer, seramik, sandviç panel ve daha birçok malzeme kullanılarak binaların dış cepheleri kaplanmaktadır.

Bina Dış Cephelerinin Kirlenmesine Neden Olan Faktörler

bina dis cephe temizliği - Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Ekipmanların Önemi
Bina Dış Cephe Temizliği

Bina dış cepheleri egzoz dumanı, Yağmur, kar, kömür isi, havada bulunan tozlar, baca dumanları, fren tozları ve daha birçok nedenden dolayı kirlenmektedir. Oluşan bu kirler belli aralıklarla temizlenmediği zaman dış cephenin kireçlenmesine, küflenmesine ve yapısının bozulmasına neden olur. Yüksek ücretler ödenerek yapılan dış cepheler belli bir süre sonra fonksiyonlarını icra edemezler. Bütün bu nedenlerden dolayı dış cephe temizliği yapacak olan firmaların doğru tercih edilmesi gerekir. Alanında uzman olan şahıs veya firmalar dış cephenin yapıldı malzemeye, bina yüksekliğine, konuşan kirin cinsine göre ön fizibilite çalışması yaptıktan sonra kullanılacak olan temizlik malzemesine temizlik yöntemine karar vermektedir.

Dış cephe cam temizliği kesinlikle uzmanlık gerektiren ve iş güvenliği kurallarına göre yapılması gereken bir uygulamadır. Dış cephe temizliği yapılan binalar her zaman ilk günkü gibi yeni ve temiz göreceklerdir. Camlı dış cepheler ofis, iş yeri veya evlerde kirli bir görünüme sahip olduğunda buraya kullanan insanların ruh ve fizik sağlığı açısından olumsuz etki yapacaktır.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Temizlik Ürünleri

Öncelikle dış cephe cam temizliği yapılırken buraların doğal görünümüne zarar vermeyen ve üzerinde bulunan kir ve tozları ortadan kaldıracak ürünler kullanılmalıdır. Yüzey temizliği için kullanılan özel kimyasallar sökücü ve çözücü maddeler, camsil, mikrofiber bez, pelüş fırça gibi ürünler kullanılmalıdır. Kesinlikle kullanılacak kimyasalların yapacağı etkiler hesaplandıktan sonra kullanılması gerekir. Alanında uzman ve deneyimli kişiler dış cephe malzemesine göre bu ürünleri belirlemektedirler. Dış cephe temizliği yaparken iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uyulması zorunludur.

Aksi halde telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkar. Dış cephe cam temizliği ne yapacak olan kişiler gerekli ve yeterli bilgi birikimine sahip olduklarına dair ilgili kurumlardan almış oldukları belgelere sahip olmalılar. Dış cephe temizlik işlemi basite indirgenecek bir konu değildir.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Dış cephe cam temizliği basınçlı su kullanılarak, farklı etkilere sahip kimyasallar kullanılarak ve yumuşak temizleme olmak üzere farklı yöntemler kullanılmaktadır. Yüksek basınç altında suyun püskürtülmesi ile dış cephe üzerinde bulunan ağır kirlerin çıkarılmasında kullanılan etkili bir yöntemdir. Yüksek basınçlı suyla çıkamayacak derecede kirlenmiş olan cam yüzeyler öncesinde kimyasal uygulaması yapıldıktan sonra basınçlı su püskürtülerek temizliği yapıldığında daha etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu temizlik yöntemi kullanıldıktan sonra mikro fiber bez kullanılarak kurulama işlemi yapılmadığında cam yüzeylerde leke veya kireçlenme meydana gelebilmektedir. Yumuşak temizleme yönteminde ise yumuşak kıllara sahip fırçalar kullanarak ovalama işleminden sonra durulama işlemine tabi tutarak yapılan temizlik yöntemidir.

Özellikle cam yüzeylere sahip dış cepheler uzun süreler temizlenmediği zaman oluşan kirler çok zor işlemler sonucunda çıkmaktadır. Bundan dolayı düzenli aralıklarla dış cephe cam temizliği yapılmalı uygun kimyasallar kullanılarak parlatma ve cilalama işlemlerine tabi tutulmalıdır. Bu işlemler vinç, platform, endüstriyel dağcı ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Dış Cephe Temizlik İşi

Dış Cephe Cam Temizliğinde İş Güvenliğinin Önemi

Kullanılan mekânların temizliği hem sağlık açısından hem de psikolojik olarak çok önemlidir. Temizlik binaların iç alanlarında yapıldığı gibi dış cephelerinde de yapılır. Dış cephe temizlik yapılan alanlar daha çok boydan boya yapılan cam yapılarda kullanılır. Cam yapılar ise iş yeri olarak kullanıldığı için bu alanların temizliği çalışanların sağlığı ve kullanılan iş yerlerinin prestiji açısından son derece önemlidir.

Modern yapıların olduğu cam dış cepheler binalara estetik bir görüntü katarlar. Dış cephe temizliği alanında tecrübeli kişilerin kullanacağı uygun malzeme ve ekipman parçaları ile yapılması gerekir. Özellikle çok katlı yüksek binaların cam alanları temizlenirken çalışanların iş güvenliği her şeyden önce gelir. Bu sebeple tüm önleler en iyi şekilde alınmalıdır.

Dış Cephede Kir Nasıl Oluşur

dis cephede temizlik - Dış Cephe Cam Temizliğinde İş Güvenliğinin Önemi
Dış Cephenin Temizliği

Dış cephesi tamamen cam olan yapılar kısa sürede kirlenebilir. Çünkü cam yapılar yağmur sularından tozdan ve dumandan kısa sürede etkilenerek leke toplayabilirler. Ayrıca yol kenarlarında yer alan yapılar ise geçen arabaların kaldırdıkları tozlardan ve egzoz dumanından kısa sürede kirlenebilir. Bu şekilde kirlenen cam yapıların zaman zaman ayrıntılı temizliğe ihtiyacı bulunur. Yaptığımız dış cephe temizlik işi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çünkü metrelerce yüksekte temizlik yapmak kimilerine oldukça korkunç gelebilir. Bu nedenle bu zor işi yapan firmalar kullandıkları ekipman ve ürünleri ile temizliklerini pratik bir şekilde yaparlar.

Güvenlik Önlemleri

Dış cephe cam temizliğinde en önemli konuların başında insan sağlığı ve hayat gelir. Yaşam standartları gereği günümüzde yapılan binaların ve plazaların dış cephe denilen kısımları tamamen camdan yapılıyor. Mimarisi ile hoş bir görüntü ortaya çıkaran ve göz kamaştıran bu yapıların dış yüzeyleri kirlenebilir. Bu konuda alanında yetkili firmalardan yardım almak gerekir. Çünkü çok katlı bu binaların dış temizliği oldukça zor ve tehlikeli olabiliyor.

Yapılan küçük bir hata insan hayatına mal olabilir. Böyle olumsuz durumlarla karşılaşmak istemeyen firmaların çoğu bu konuda bilinçli davranıyor. Tehlike içeren dış cephe cam temizliği işinde çalışan kişilerin bu konuda tecrübeli olmaları ve dağcılık kulüpleri tarafından verilen sertifikalarının olması gerekir. Ayrıca yapılan temizlikler sırasında kimi temizlik şirketleri iş güvenliği uzmanı da bulunduruyor. Çünkü insan hayatı değerlidir ve tüm tedbirler başarılı bir şekilde alınmalıdır. Güvenlik önlemleri sırasında kullanılan sepetli ve teleskopik vinçler yardımıyla yapılan temizlikler daha sağlıklıdır. Dış cephe temizliği profesyonel olmayı gerektirir. Temizlik yapılacak bina ve plazaların olduğu alanlarda da güvenlik önlemleri alınmalıdır. Yoldan geçen kişilerin üzerine herhangi bir şey düşmemesi ve alanın mümkünse boş olması gerekir.

Dış cephe temizlik konusunda iyi bir firmadan kaliteli destek alınması yaşanacak iş kazalarını en alt seviyelere indirir. Çünkü alanında başarılı ve yetkili tüm firmaların çalışanları iyi eğitim almış ve sertifikası olan kişilerdir. Bu kişiler yapmış oldukları temizlikler sırasında kesinlikle emniyet kemeri takmak zorundalar.

Kaliteli Dış Cephe Temizliği

Göz alıcı temizlik bir dış cephe temizliği yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle alanında profesyonel bir firma seçimi yapası gerekir. Tercih edilen firmaların temizlik sırasında kullanacağı yöntemlerde çok önemlidir. Şirketlerin kullandıkları yöntemleri kadar iş sağlığı ve almış oldukları iş güvenlik önlemleri de çok önelidir.

Çünkü istenmeyen kazalar meydana gelebilir ve kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple insan sağlığı öneli bir husustur. İyi temizlik yapan firmaların fiyatları ne olursa olsun kesinlikle tercih edilebilir. Çünkü ortaya kaliteli ve göz alıcı bir temizlik çıkacaktır. Bu durum binaların görselliğini ve pürüzsüz parlaklığını arttıracaktır.

Temizlenen Dış Cephe Camı

Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe cam temizliği sağlık açısından çok önemli olduğu gibi görsel açıdan da çok önemlidir. Günümüzde yapılan binaların birçoğu cam yapılarla kaplanmaya başlamıştır. Bu durum modern hayatın getirdiği yeniliklerden biridir. Cam malzemesi kullanılan dış cephe yüzeyler tüm olumsuz hava koşullarına maruz kaldıkları için belli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Aksi halde camlar üzerinde kireçlenme ve oksitlenme meydana gelir. Yapılan dış cephe temizlik işlerinde alanında profesyonel temizlik şirketlerinden destek almak gerekir. Çünkü kolay gibi gözükse de dış cephe temizliği son derece güç bir iştir. Ayrıca gelen tecrübeli kişiler kullanacakları malzemeler ile başarılı bir temizlik sunarlar. Böylece insan sağlığı korunduğu gibi temiz yaşam alanları meydana gelir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır

Binaların, iş yerlerinin ve plazaların dış cepheleri daha şık ve estetik durması açısından cam yapı malzemesi kullanılarak yapılır. Fakat bu alanlar yağmur, çamur, kar, toz, güneş ve duman gibi hava koşullarına açık olduklarından kısa sürede kirlenme özelliğine sahipler. Bu nedenle yılın belli dönemlerinde bu alanların temizlenmesi gerekir.

dis cephede temizlik calismasi - Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dış Cephede Temizlik Çalışması

Temizlik için gelen kişiler kullandıkları yöntem ve araçlarla bu işi kolayca yapıyorlar. Cam olan dış cephe binalar çok yüksek katlı yapılar olduğundan daha çok vinç tarzı araçlar kullanılarak temizlenmeye çalışılır. Bazen de binanın üst katından aşağıya sarkıtılan temizlik çalışanları camları özenli bir şekilde temizlemeye başlarlar.

Temizlik Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir

Dış cephe cam temizliği işine başlamadan önce kullanılacak yöntem belirlenmelidir. Kimi zaman bu yöntem dağcı yöntem olabildiği gibi sepetli, teleskopik denilen vinç türlerinden de yardım alınabiliyor. Temizlik öncesinde binanın yüksekliğine uygun kullanılacak temizlik malzemesi ve aparatları belirlenir. Dış cephe alanlarının cam olması bu alanlarda yapılan temizlik çalışmalarının titiz bir çaba ile yapılmasını gerektirir. Kimi zaman temizlik işlemleri bir günde biterken bazen de yapılan temizlikler iki gün sürebiliyor. Cam yapılar çabuk toz alıp kirlendiklerinden dolayı sık sık temizletmek gerekir.

Temizlik yapacak firmaların temizlik için doğru bir günü tercih etmeleri gerekir. Özellikle hava koşulları temizliğe elverişi olmalıdır. Ayrıca dış cephe temizliğinin hafta sonu yapılması daha sağlıklı olacaktır. Binaların etrafında daha kolay iş güvenliği alınır.

Alanında Uzman Firma Seçimi

Dış cephe cam temizliği yaptırarak isteyen kişilerin bu konuda iyi bir gözlem araştırma yapması gerekir. Çünkü dış cephe temizliği oldukça zor bir iştir. Özellikle bu alanlar cam olunca temizlik daha da zorlaşır. Araştırmalar sırasında temizlik şirketlerinden fiyat almak ve kullanacağı malzemeler hakkında bilgi almak gerekir. Çünkü kimi zaman kullanılan malzemeler asitli olduklarından camın özelliğine zarar vererek korozyona neden olabilirler. Temizlik yapacak şirketlerin muhakkak yeterlilik belgelerinin olması gerekir.

Kullanılacak vinç veya benzeri ürünlerin ve çalışacak personeller hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Çalışacak personellerin iş kazalarına karşı belgelerinin olmasına dikkat etmek gerekir. Her ne kadar bu durum temizlik şirketlerinin sorumluluğunda olsa da böyle iş kazaları temizlik yaptıracak kişilerinde başını ağrıtabilir.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

İş yerleri ve iş hanlarının çoğu dış cephelerinde kullandıkları cam yapıları 3 ayda bir temizleme ihtiyacı duyarlar. Bu nedenle temizlik şirketlerinden destek almaları gerekecektir. Bu alanlar komple cam olduğundan dolayı profesyonelce temizlenmesi gerekir. Temizlik şirketleri fiyatlarını metre kare üzerinden hesap yaparak fiyat belirlerler. Ayrıca temizlik sırasında kullanılan vinç veya asansör tarzı ürünlerin fiyatları da ekstra olarak belirlenir. Dış cephe temizlik binanın ölçüleri olan yüksekliği ve genişliği eşliğinde belirlenir.

Temizliği Yapılan Bir Dış Cephe

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Modern hayatın insan yaşamına kattığı birçok yenilik ve kolaylık bulunuyor. Çünkü her geçen gün yeni cihazlar ve donanımlı ürünler hayatımıza giriyor. Bu ürünler kullanılmaya başlamasıyla işler daha pratik bir şekilde ilerliyor. Bu gelişmelerden biri de dış cephe cam temizliği ile ilgilidir. Mimari anlayışın değişmesi ve beraberinde getirdiği yeniliklerle modern bir şekilde inşa edilen binaların dış yüzeyleri camlarla kaplanmaya başladı.

İçeriden bakınca her taraf net bir şekilde görülürken dışarıdan bakanlar ise kesinlikle içeride yaşananları görmezler.  Çünkü genellikle tek yönlü filmler camlar üzerinde kullanılır. Binaların dış kısımları ya tamamen camlarla kaplanmaya başladı ya da büyük boyutlarda camlar kullanılmaya başladı.

Cam Temizliğin Aşamaları

Dış cephe temizlik yaptırmak isteyen kişiler öncelikle temizlik yapacak firmanın seçimini yapar. Ardından firma çalışanları alanın özelliklerini tespit etmeye çalışırlar ve kullanılacak yöntemi belirlemeye çalışırlar. Alanda kullanılan yapı malzemesine uygun temizlik ürünlerinin seçimi ile cephe cam temizliği başlar. Temizlik sırasında kaliteli kimyasal ürünler ile camlar üzerinde yer alan tüm kir, pas ve toz başarılı bir şekilde alınır. Dış cephe temizliği genelde dış alanları tamamen camlarla kaplı olan plaza, bina ve iş yeri türü yapılarda kullanılır. Bu temizlik işlemleri yılda en az iki defa yapılarak ortaya hoş bir görüntü çıkması sağlanır. Ayrıca dış cephe temizliği sağlık anlamında da çok önemlidir.

Güvenli Firma Seçimi

Dış cephe temizlik konusunda asıl önemli konu alanında başarılı ve yetkin bir firma seçimi olacaktır. Bu konuda yapılacak tercih ile kaliteli ve verimli bir temizlik ortaya çıkacaktır. Dış cephe temizlik uzaktan bakıldığında pek çok insan için kolay gelebilir. Fakat tam tersi oldukça zor ve tehlikeli bir hizmettir. Metrelerce yüksekte bulunan kişilerin yapacakları bu temizlik işleri profesyonellik ister. Temizlik yapacak kişilerin bu konuda tecrübeli olması ve kendi sağlıkları açısından tüm güvenlik önlemlerini almış olmaları gerekecektir.

dis cephe temizlik calismalari - Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?
Dış Cephe Temizlik Çalışmaları

Ayrıca temizlik şirketi seçimi yaparken sertifikalı firmalar tercih edilmelidir. Çünkü bu konuda bilinçli olmaları ve iş güvenliği alanında kesinlikle dikkatli davranmaları ve gerekirse temizlik sırasında iş güvenliği uzmanı bulundurmaları gerekir. Temizlik yapacak firmaların kullanacağı temizlik ürünlerin binaların dış yüzeylerine zarar vermeyecek türden olması gerekir. Kesinlikle kullanılacak temizlik bezlerinin mikro fiber ve antibakteriyel ürünler olması tercih edilmelidir. Böylece hijyenik ve kalıcı bir temizlik yapılmış olur.

Dış Cephe Temizliğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Dış alanlar sürekli korunmasız olduklarından dolayı dışarıda oluşan toz ve dumanı kısa sürede üzerlerine çekerler. Toz ve kirlenen alanlarda zamanla mikrop ve bakteri oluşmaya başlar. Özellikle iş yerleri ve plazalarda oturan ve çalışan kişiler bu görüntüden rahatsız olmanın yanında onların sağlığı da tehdit edilir duruma gelir. Bu nedenle en az yılda iki defa dış cephe cam temizliği yapılmak zorundadır. Temiz binalar temiz şehirler anlamına gelir. Yaşam alanlarının temiz olması insanların daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.

Temizlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çok katlı yüksek binalar, lüks plazalar ve iş yerleri, oteller gibi pek çok firma dış cephe alanlarının görsel açıdan şık durması için cam yapı malzemesi tercih ederler. Bu alanların belli aralıkla temizlenmesi gerekir. Bu konuda ise profesyonel bir şirketle anlaşmak gerekir. Temizlik şirketleri zorlu alanların temizlik işlerinde kullanacakları araçlar ve malzemelerin niteliğine göre bir fiyat tespiti yaparlar. Ayrıca şirketler fiyat konusunda temizlenecek alanın metre karesine göre bir fiyat tespitinde bulunurlar. Çıkan fiyatta anlaşan kişiler temizliğe başlarlar.