dis-cephe-temizlik-ekipmanlari-nelerdir-2

Dış Cephe Temizlik Ekipmanları Nelerdir?

Dış cephe temizlik ekipmanları mutlaka kullanılması gereken, işlem kolaylığı sağlayarak daha etkili bir temizlik sonucu almaya yardımcı olan ekipmanlardır. Aynı zamanda bazı teknolojik ekipmanlar yapılacak olan temizlik işlemi sürecinde çalışan görevlilerin iş güvenliğini sağlamayı hedeflemektedir. Tüm bu ekipmanlar profesyonel temizlik şirketleri tarafından bölgeye temin edildiği ve anlaşma yapılan fiyata dahil oldukları için bina sahiplerinin dış cephe temizlik ekipmanları nelerdir, gibi endişelerinin olması yersizdir.

Dış Cephe Temizlik Ekipmanları Nelerdir?

Dış cephe temizlik firmaları tarafından kullanılan ekipmanlar ile evlerde günlük temizlik için tercih edilen temizlik aletleri birbirinden farklıdır. Profesyonel ekipmanlar teleskobik uzatma kolları, özel açılarda üretilmiş fırçalar, teleskobik çekçekler, cam için özel tasarlanmış fiber cam temizleme bezleri gibi birtakım ekipmanları içermektedir.

Bunun yanı sıra yüksek binalar için asansör sisteminin kurulumu, şebeke suyunu arıtmak adına özel artıma sistemlerinin kurulumu, vinç getirilerek binaya en yakın duracak şekilde konumunun ayarlanması, temizlik görevlilerini düşmesi halinde tutacak özel kemerlerin bağlanması gibi başka ekipmanlar da dış cephe temizliği için kullanılan alet ve makinelerdir. Bunların her biri profesyonel temizlik şirketleri tarafından bölgeye getirilip kullanılır ve kullanan kişiler bu ekipmanları kullanmak için gerekli eğitimleri almış, deneyim sahibi profesyonel temizlik elemanlarıdır.

dis cephe temizlik ekipmanlari nelerdir - Dış Cephe Temizlik Ekipmanları Nelerdir?

Dış Cephe Temizliği Sırasında Kullanılan Ekipmanlar

Dış cephe cam temizliği gibi işlemler sırasında kullanılan bazı alet ve ekipmanları şu şekilde belirtmek mümkündür;

 • Özel leke kazıyıcılar
 • Cam sil tutma sapı
 • Cam çekçek
 • Teleskopik uzatma sapları
 • Oynar başlıklı silecek
 • Oynar başlıklı fırçalar
 • Mikrofiber cam bezi
 • Peluş veya alüminyum saplar
 • Kova
 • Su artıma sistemleri (şebeke suyunu anında saflaştıran)
 • Vinç
 • Dış cephe asansörü
 • Özel tırmanış ve dağcı kemerleri
 • Cam ve alüminyum için ayrı üretilmiş parlatma solüsyonları
 • Kimyasal temizleyiciler
 • Sirke

Dış Cephe Temizlik Ekipmanları Neden Önemlidir?

Binaların dış cephelerini temizlemek zor, dikkat gerektiren ve çok uzun zaman alan bir işlemdir. Kullanılan aletlerin öncelikle mutlaka temizlik elemanı açısından iş güvenliği sağlayacak bir ortam oluşturması gerekmektedir.

Ardından temizlik sürecinde ulaşılması zor noktalara ulaşmak, teleskopik uzatma sapları sayesinde farklı açılarda temizlik yaparak derinlemesine temizlik yapabilmek, işlemleri hızlandırmak, %100 hijyenik bir ortam sağlamak gibi avantajlar sunduğu için dış cephe temizlik ekipmanları son derece önemlidir.

Evdeki ekipmanlara göre daha profesyonel kullanım gerektiren bu aletler için temizlik görevlilerinin mutlaka deneyim sahibi, gerekli eğitimleri almış kişiler olması gerekmektedir. Bunun için sadece kurumsal ve alanında uzun yıllardır hizmet vermeye devam eden, güvenilir bir temizlik firmalarından dış cephe temizliği hizmeti alınmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi Hizmet Süreci

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi firmamızın hizmet süreci son derece profesyonel bir çerçevede gerçekleştirilmektedir. Anlaşma sağlanan binaya ilk olarak bir ekspertiz gelerek gerekli incelemeleri yapar ve binaya özgü temizlik planı çıkarır. Bu esnada temizlik yapılacak güne kadar vinç, asansör ve su artırma sistemlerinin kurulumu da gerçekleştirilebilir.

Tüm güvenlik ekipmanlarının kurulumu yapıldıktan ve temizlik süreci planlandıktan sonra belirlenen tarihte temizlik görevlileri gelerek önce iş güvenliğini sağlayıp daha sonra işlemlere başlarlar.

İlk önce bina ön yıkamaya alınıp tüm yüzeyleri ıslatılır. Daha sonra temizleyici solüsyonlar ile dış kısımlar köpüklenir, kazıyıcılarla cam gibi hassas yüzeyler çizilmeden kalıntılar, inatçı lekeler çıkarılır. Ardından tekrar yıkanarak tüm yüzeyler pırıl pırıl hale getirilir ve son aşamada kurulama, parlatıcı solüsyonlar ile yüzeylerin daha parlak, leke tutmaya karşı daha dirençli hale getirilmesi sağlanır. Bu sayede uzun süre etkisini devam ettiren bir dış cephe temizliği yapılmış olur.

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi’nden Nasıl Hizmet Alabilirim?

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi firmamızdan hizmet almak isteyen bina sahipleri firmamızın web sitesinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilir. Bu aşamada dış cephe temizliğini nasıl yaptığımızı daha detaylı sorabilir, eklemek istediğiniz başka hizmetler konusunda bilgi alabilir ve tüm sorularınızın yanıtı sonucunda uygun görmeniz halinde hizmet randevusu oluşturabilirsiniz.

İstanbul’da faaliyet gösteren firmamızın çalışma saatleri 08.00 – 19.00 olup mesai saatleri içerisinde bize +90 533 700 63 65 şeklindeki Müşteri Hizmetleri numaramız üzerinden de daha hızlı biçimde ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir