Her zemini farklı yöntemlerle temzileme işlemleri

Zemin Temizliği Ne Kadar Süre İle Yapılır ?

Sağlıklı bir yaşamın temel şartları arasında temizlik yer alıyor. Pandemi döneminde daha fazla artan temizlik işlemi akıllara birçok soru getiriyor. Peki zemin temizliği nasıl yapılmalıdır ? Fayans yüzeylerin temizliği ve parke zeminlerin temizliği birbirinden farklıdır. Yanı sıra her zemin farklı işlemler gerektirir.

Dış cephe temizliği nasıl farklı uygulamalar ile yapılıyorsa, laminant, ahşap parkeler birbirinden farklı işlemlerin uygulaması ile temizlenmelidir. Yanı sıra doğal zeminler, fayans zeminler, mermerden ve doğal taştan yapılmış zeminler birbirinden farklı işlemler ile temizlenir. Temizlik işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken püf noktalar yazının devamında yer almaktadır.

Laminant Parke Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

laminant parke temizligi - Zemin Temizliği Ne Kadar Süre İle Yapılır ?

Öncelik olarak Laminant parke özünün ne olduğu anlatılmalıdır. Laminant parke ahşap yan ürünlerden meydana gelmektedir. Bu yan ürünlerin sıkıştırılması ile meydana gelen laminant parke üzerine koruyucu bir katman ilave edilir. Koruyucu yüzeyleri olan laminant parkelerin kullanım ömrü uzundur. Dayanıklı olması nedeni ile oldukça fazla tercih edilmektedirler. Laminant parke temizlik uygulaması yapılırken kullanılması gereken malzeme ahşap temizleyicidir.

Temizlik esnasında ilk olarak toz alınmalıdır. Ayrıntılı olarak toz alma işlemi yapıldıktan sonra silme uygulamasına geçilmelidir. Önemli olan parkenin temizlik uygulaması yapılırken ıslak bırakılmamasıdır. Bu temizlik uygulaması esnasında mob kullanılabilir. Paspas ile yapılan temizlikte zeminde su kalmamasına dikkat etmek önemlidir.

Laminant Zeminde Temizleyici Kullanımı

Temizlik işlemi her bölgede farklılık göstermektedir. Dış cephe cam temizliği profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Tehlikeli olan bu temizlik uygulaması uzman bir kadro tarafından yapılmalıdır. Zemin temizliğinde ise püf noktaları bilmek gerekir. Zemin temizliği esnasında bir kapak temizleyiciyi beş litre kadar suyun içerisine ilave etmek mümkündür. Yanı sıra beyaz sirke ile zemin temizliği sağlanabilir. Zeminin hasar görmemesi uzun süre kullanımı ve de leke gözlemlenmemesi için bu püf noktalara laminant zeminde dikkat edilmelidir.

Doğal Ahşap Zemin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Laminant parke ile aynı ham maddeden oluşması temizliğinin aynı olması anlamına gelmez. Bu zeminler kesinlikle kimyasal temizlik malzemeleri ile temizlenmemelidir. Yanı sıra silmek yerine süpürmek gerekir. Islak zemin temizleme işlemi bu zeminlere uygulandığı zaman hasar görebilir. Kurtlanma meydana gelebilir ve de doğal ahşap zeminin araları açılabilir. Ayrıca süpürgeye fırça uç takılmalıdır.

Mermer Zemin Temizliği 

Firmamız İstanbul dış cephe temizliği konusunda uzman olduğu gibi zemin temizliği konusunda da uzman bir kadroya sahiptir. Mermer zemin dayanıklı olduğu için çok fazla tercih edilir. Çok uzun yıllar her hangi bir hasar görmeden kullanılabilir. Girişlerde kullanılabildiği gibi banyo zeminlerinde de kullanılmaktadır. Fayans zemin temizliğinde kullanılan ürünlerin mermer zeminde kullanılmaması gerekir. Mermer zemin üzerinde bu malzemeleri kullanmak hasar görmesine neden olmaktadır. Doğal ürünler ile mermer zemin temizlemek mümkündür. Nişasta ve karbonat mermer zemin temizliğinde işe yarayan bir yöntemdir. Bu yöntem ile karbonat ve nişasta karıştırır. Karışım bir bez yardımı ile mermer yüzeye sürülür. Yanı sıra bulaşık deterjanı kullanımı mermer yüzeyler için uygundur. Önemli olan yüzeye zarar vermemek adına nazik olmaktır. Dikkat edilerek temizlenen mermer yüzey çok uzun yıllar parlaklığını korumaktadır.

Fayans Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seramik ve fayans yüzey temizliği oldukça kolaydır. Yoğun kıvamlı çamaşır suyu bu zeminlerin temizliğinde kullanılabilmektedir. Önemli olan bu ürünler ile temizlik yapıldığında havalandırma işleminin yapılmasıdır. Havalandırılmaması durumunda solunum yolu hasarlarına neden olmaktadır. Bu zeminlerin derz aralarında mekanik temizlik oldukça önemlidir. Derz arası temizliğinde karbonat ve diş fırçası kullanılabilir.

Uzman Gerektiren Temizlik Uygulamaları

dis cephe temizligi zemin temizligi - Zemin Temizliği Ne Kadar Süre İle Yapılır ?

Ev içi zemin temizliği püf noktaları öğrenildiğinde başarılı bir şekilde tamamlanabilir. Yanı sıra uzman kadromuz zemin temizliği, İstanbul dış cephe temizliği uygulamalarında alanında başarılı bir kadro ile hizmet sunmaktadır. Firmamızı güvenle tercih edebilir ve hizmet alabilirsiniz. Firmamız dış cephe temizliği konusunda son derece başarılı hizmetler veriyor. Bu hizmetlerde kaliteden ödün verilmiyor ve daima profesyonellerle sizlere destek veriliyor. Her zaman periyodik olarak hizmet alabileceğiniz firmamız bu süreçte sizlere detaylı bir temizlik hizmeti vererek binalarınızın dışarıdan yeni gibi durmasında önemli katkılar sunuyor. hizmet almak isterseniz her zaman bizimle iletişime geçebilme şansınız bulunmaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir