Temizlenen Dış Cephe Camı

Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe cam temizliği sağlık açısından çok önemli olduğu gibi görsel açıdan da çok önemlidir. Günümüzde yapılan binaların birçoğu cam yapılarla kaplanmaya başlamıştır. Bu durum modern hayatın getirdiği yeniliklerden biridir. Cam malzemesi kullanılan dış cephe yüzeyler tüm olumsuz hava koşullarına maruz kaldıkları için belli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Aksi halde camlar üzerinde kireçlenme ve oksitlenme meydana gelir. Yapılan dış cephe temizlik işlerinde alanında profesyonel temizlik şirketlerinden destek almak gerekir. Çünkü kolay gibi gözükse de dış cephe temizliği son derece güç bir iştir. Ayrıca gelen tecrübeli kişiler kullanacakları malzemeler ile başarılı bir temizlik sunarlar. Böylece insan sağlığı korunduğu gibi temiz yaşam alanları meydana gelir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır

Binaların, iş yerlerinin ve plazaların dış cepheleri daha şık ve estetik durması açısından cam yapı malzemesi kullanılarak yapılır. Fakat bu alanlar yağmur, çamur, kar, toz, güneş ve duman gibi hava koşullarına açık olduklarından kısa sürede kirlenme özelliğine sahipler. Bu nedenle yılın belli dönemlerinde bu alanların temizlenmesi gerekir.

dis cephede temizlik calismasi - Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dış Cephede Temizlik Çalışması

Temizlik için gelen kişiler kullandıkları yöntem ve araçlarla bu işi kolayca yapıyorlar. Cam olan dış cephe binalar çok yüksek katlı yapılar olduğundan daha çok vinç tarzı araçlar kullanılarak temizlenmeye çalışılır. Bazen de binanın üst katından aşağıya sarkıtılan temizlik çalışanları camları özenli bir şekilde temizlemeye başlarlar.

Temizlik Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir

Dış cephe cam temizliği işine başlamadan önce kullanılacak yöntem belirlenmelidir. Kimi zaman bu yöntem dağcı yöntem olabildiği gibi sepetli, teleskopik denilen vinç türlerinden de yardım alınabiliyor. Temizlik öncesinde binanın yüksekliğine uygun kullanılacak temizlik malzemesi ve aparatları belirlenir. Dış cephe alanlarının cam olması bu alanlarda yapılan temizlik çalışmalarının titiz bir çaba ile yapılmasını gerektirir. Kimi zaman temizlik işlemleri bir günde biterken bazen de yapılan temizlikler iki gün sürebiliyor. Cam yapılar çabuk toz alıp kirlendiklerinden dolayı sık sık temizletmek gerekir.

Temizlik yapacak firmaların temizlik için doğru bir günü tercih etmeleri gerekir. Özellikle hava koşulları temizliğe elverişi olmalıdır. Ayrıca dış cephe temizliğinin hafta sonu yapılması daha sağlıklı olacaktır. Binaların etrafında daha kolay iş güvenliği alınır.

Alanında Uzman Firma Seçimi

Dış cephe cam temizliği yaptırarak isteyen kişilerin bu konuda iyi bir gözlem araştırma yapması gerekir. Çünkü dış cephe temizliği oldukça zor bir iştir. Özellikle bu alanlar cam olunca temizlik daha da zorlaşır. Araştırmalar sırasında temizlik şirketlerinden fiyat almak ve kullanacağı malzemeler hakkında bilgi almak gerekir. Çünkü kimi zaman kullanılan malzemeler asitli olduklarından camın özelliğine zarar vererek korozyona neden olabilirler. Temizlik yapacak şirketlerin muhakkak yeterlilik belgelerinin olması gerekir.

Kullanılacak vinç veya benzeri ürünlerin ve çalışacak personeller hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Çalışacak personellerin iş kazalarına karşı belgelerinin olmasına dikkat etmek gerekir. Her ne kadar bu durum temizlik şirketlerinin sorumluluğunda olsa da böyle iş kazaları temizlik yaptıracak kişilerinde başını ağrıtabilir.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

İş yerleri ve iş hanlarının çoğu dış cephelerinde kullandıkları cam yapıları 3 ayda bir temizleme ihtiyacı duyarlar. Bu nedenle temizlik şirketlerinden destek almaları gerekecektir. Bu alanlar komple cam olduğundan dolayı profesyonelce temizlenmesi gerekir. Temizlik şirketleri fiyatlarını metre kare üzerinden hesap yaparak fiyat belirlerler. Ayrıca temizlik sırasında kullanılan vinç veya asansör tarzı ürünlerin fiyatları da ekstra olarak belirlenir. Dış cephe temizlik binanın ölçüleri olan yüksekliği ve genişliği eşliğinde belirlenir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir